جستجوی مقالات

کار نکردن دکمه ها ظرفشویی سامسونگ

کار نکردن دکمه ها ظرفشویی سامسونگ

کار نکردن دکمه ها ظرفشویی سامسونگ،برای کنترل ماشین ظرفشویی و انتخاب برنامه‌ی شستشو، تعدادی دکمه روی درب ماشین ظرفشویی قرار دارد. اصولا تعداد دکمه‌ها کم هستند و کار کردن با آنها برای انتخاب نوع برنامه و روشن کردن ماشین ظرفشویی آسان می‌باشد. مواقعی پیش می‌آید که یکی از چند دکمه کار نمی‌کنند. در این نوشته ما دلایل این مشکل را بررسی و پیشنهادهایی را برای رفع مشکل ارائه می‌دهیم.

 فیوز حرارتی

اولین علت کار نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ مربوط به فیوز حرارتی ماشین ظرفشویی است. فیوز حرارتی جریان برق ماشین ظرفشویی را در صورت داغ شدن دستگاه قطع می‌کند. اگر فیوز حرارتی قطع شده باشد، ماشین ظرفشویی کار نخواهد کرد. برای اطمینان از سالم بودن فیوز حرارتی، اتصال جریان آن را با یک مولتی‌متر تست کنید. اگر اتصال جریان وجود نداشت، آن را تعویض نمایید.

 کلید درب ماشین ظرفشویی

دیگر علت کار نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ مربوط به کلید درب است. کلید درب در صورت باز بودن در ماشین ظرفشویی، از کارکردن دستگاه جلوگیری می‌کند. اگر کلید درب خراب باشد، ماشین ظرفشویی حتی در صورت بسته بودن در کار نخواهد کرد. برای اطمینان از سالم بودن کلید درب، اتصال جریان آن را با یک مولتی‌متر تست کنید. اگر اتصال جریان وجود نداشت، آن را تعویض نمایید.

تنها با نگاه کردن به درب ماشین ظرفشویی نمی‌توانید سریعاً آثاری از خرابی را مشاهده کنید. پس از اجرای چند تست برای حصول اطمینان از اینکه قفل درب واقعاً کار می‌کند و قفل‌ها و قرقره‌ها آسیب ندیده‌اند بهتر است در مرحله بعدی نگاهی به دستگیرۀ در بیندازید.

دستگیره در داخل درب ماشین ظرفشویی قرار دارد.

  •  صرفاً با دست کشیدن داخل دستگاه کافی است تا بفهمید آیا دستگیره ایراد دارد یا خیر.
  •  چنانچه دستگیره را می‌توان حرکت داد یا در صورت داشتن مقاومت کم یعنی دستگیره ایراد دارد و نیازمند تعویض است.

قفل درب ظرفشویی

یکی از انواع علت کار نکردن ماشین ظرفشویی مربوط به قفل درب ظرفشویی می‌باشد. قفل درب از چفت و بسته بودن در ماشین ظرفشویی اطمینان حاصل می‌کند. اگر در به درستی چفت نشود، قفل درب از شروع به کار دستگاه جلوگیری می‌کند. اگر قفل درب خراب باشد، آن را تعویض کنید.

برد کنترل اصلی

برد ماشین ظرفشویی به نوعی سایر بخش های این دستگاه را تحت کنترل دارد. در واقع برد فرمان‌های صادر شده از سوی دکمه استارت و تایمر را کنترل کرده و به نوعی، در اجرای تمامی این فرمان ها نقش دارد. خرابی برد منجر به از کار افتادن دستگاه می‌شود. حتی گاهی ممکن است نتوانید هیچ کاری با ماشین ظرفشویی تان انجام دهید. برای تعمیر برد ظرفشویی سامسونگ ، اجزای این قطعه مورد بررسی قرار می گیرند. چندین خازن و فیوز بسیار ظریف و حساس، سیم پیچ و … از جمله مهم ترین بخش های این دستگاه هستند که باید تعویض شوند. نوسان برق و ورود به داخل برد موجب از کار افتادن بخش های مذکور و در نتیجه سوختن برد خواهد شد. بنابراین بهتر است برای محافظت از برد، ماشین ظرفشویی تان را به یک محافظ برق مناسب و با کیفیت متصل کنید تا تاثیر منفی نوسانات برق را به حداقل برساند.

تعمیر برد ظرفشویی

1- دوشاخه ماشین ظرفشویی سامسونگ مورد نظرتان را از برق بکشید.

2- کنترل پنل را برداشته و با استفاده از پاک‌کننده های الکتریکی، آن را کاملا تمیز کنید.

3- در مرحله سوم تعویض برد ظرفشویی سامسونگ، خازن ها را چک کنید که کاملا صاف بوده و هیچگونه تا خوردگی در آنها وجود نداشته باشد.

4- در صورت نیاز، خازن های آسیب دیده را تعویض نمایید.

5- برد را با احتیاط بیرون آورده و برد جدید را جایگزین کنید.

6- در نهایت، برد جدید را جایگزین کرده و ماشین را مطابق مراحل قبل ببندید.

 صفحه لمسی

برای اطمینان از صحت کارکرد صفحه لمسی، چندین دکمه را بر روی آن فشار دهید. اگر دستگاه به فشار دکمه واکنشی نداشت، ممکن است صفحه لمسی خراب باشد. اگر صفحه لمسی کارکرد صحیحی ندارد، آن را تعویض کنید. برخی تولیدکنندگان صفحه لمسی را مجزا از پنل کنترلی می‌فروشند. برخی دیگر شما را مجبور به خرید هر دوی آنها باهم می‌کنند. اگر صفحه لمسی را نمی‌توانید به تنهایی تعویض کنید، هر دوی صفحه لمسی و پنل کنترلی را تعویض نمایید.

 تایمر

آخرین مشکل در مورد علت کار نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ ، تایمر ماشین ظرفشویی می‌باشد. تایمر مسئول اتصال جریان برق اجزای مناسب در زمان مناسب است. اگر تایمر کارکرد صحیحی نداشته باشد، جریان برق را به اجزای ماشین ظرفشویی نفرستاده و باعث عدم شروع به کار دستگاه می‌شود. تشخیص عیب تایمر معمولا غلط انداز است، پس قبل از تعویض آن، از صحت عملکرد تمامی اجزایی که احتمال خرابی دارند اطمینان حاصل کنید.

کار نکردن دکمه ها ظرفشویی سامسونگ
کار نکردن دکمه ها ظرفشویی سامسونگ

چرا مشتریان ما برای تعمیرات ماشین ظرفشویی خود کرج سرویس را انتخاب کرده اند؟

کرج سرویس با سابقه ی35ساله در زمینه ی تعمیرات لوازم خانگی در کرج و تهران و داشتن کادر مجرب دفتری که در کوتاه ترین زمان سفارشات شما را ثبت میکنند  و تکنسین های مجرب و کار آزموده که بعد از مدت کوتاهی پس از اعلام آدرس به محل شما جهت تعمیرات اعزام میشوند بهترین گزینه برای تعمیرات ماشین ظرفشویی شما است.

سرعت در ثبت سفارشات و تعمیرماشین ظرفشویی

اگر به دنبال خدمات سریع و در محل هستید حتما با کرج سرویس تماس بگیرید، چرا که خدمات ما در همان روز به شما ارئه خواهد شد. تکنسین این مجموعه در زمینه ی تعمیر ماشین ظرفشویی بسیار حرفه ای هستند روش کار کرج سرویس به این صورت است که ابتدا با شما تماس میگیرند و شما را به صورت تلفنی راهنمایی میکنند تا شاید خودتتان بتوانید مشکل را برطرف کنید. در غیر از این صورت در کوتاهترین زمان به محل شما جهت تعمیر میرسند.

هزینه تعمیرماشین ظرفشویی در نمایندگی تعمیرات ظرفشویی در کرج

تمامی هزینه های دریافتی از شما بسیار منصفانه و تحت نظارت مجموعه کرج سرویس می باشد. حدود قیمت نیز پیش از انجام کار به شما اعلام شده و تمامی هزینه ها، پس از پایان کار از شما دریافت خواهد شد.

کار نکردن دکمه ها ظرفشویی سامسونگ
کار نکردن دکمه ها ظرفشویی سامسونگ

نمایندگی تعمیرات ظرفشویی سامسونگ در کرج

برای مشاوره و تعمیر ماشین ظرفشویی خود میتوانید با ما در کرج سرویس با شماره 33521323-026  در کرج و شماره 44698184-021 در تهران تماس بگیرید وهمچنین میتوانید فرم آنلاین درخواست سرویس پر نمایید تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس بگیرند.در خواست های آنلاین شامل %10 تخفیف ویژه میشود.

 

وبلاگ

مطالب آموزشی مرتبط

مصرف برق کولر گازی

مصرف برق کولر گازی

کولرهای گازی در مقایسه با وسایل سرمایشی و کولر های آبی که فقط عملکرد سرمایش دارند، از عملکرد سرمایش و گرمایش نیز بهره می برند.

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج را به تعمیرکاران ما بسپارید. کنوود از جمله شرکت های بسیار معتبر تولید کننده لوازم خانگی است. این شرکت به