جستجوی مقالات

نصب کولر گازی

نصب کولرگازی

مجموعه کرج سرویس با کادری مجرب و حرفه ای آماده ارائه خدمات من جمله نصب کولر گازی می باشد.از دیگر خدمات قابل ارائه در مجموعه کرچ سرویس می توان به خدمات تعمیرات کولر گازی به همراه نصب و سرویس آن در کرچ اشاره کرد.لازم به ذکر است سرویس کولر گازی شامل لوله کشی و خدمات مرتبط با آن در محل می باشد.

برای عیب یابی و تعمیر دستگاه خود در کمترین زمان با شماره های زیر تماس بگیرید.
تعمیر تمام دستگاه ها همراه با گارانتی می باشد.

نصب کولر گازی در کرج

انتخاب یک نصاب کولر گازی با تجربه می تواند از هزینه های اضافی جلوگیری بعمل آورد.برای نصب کولر گازی علاوه بر تجربه نیازمند دانش کافی برای نصب کولر گازی و خدمات آن می باشد.متخصص باید به کلیه امور نصب و راه اندازی مسلط باشد و همچنین برای لوله کشی کولر گازی و با سیم کشی آشنایی کامل داشته باشد تا بتواند براحتی  هر چه تمام تر کولر گازی را نصب نماید.همانطور که می دانید در فصل تابستان مردم برای دوری از گرمای طاقت فرسا بدنبال خرید و نصب و راه اندازی کولر می روند.از این رو بازار کولر های گازی بیش از پیش داغ میشود.به همین دلیل انتخاب یک متخصص بسیار سخت و گاهی اوقات طاقت فرسا می باشد.به شما پیشنهاد میکنم برای انتخاب یک نصاب حرفه ای و با تجربه به ادامه مطلب مراجعه کنید.

نصب کولر گازیراهنمای نصب یونیت داخلی کولر گازی

برای نصب اسپلیت باید یونلیت داخلی و خارجی با هم اتصال داشته باشند و از نظر ارتفاع با هم اختلاف خیلی اندکی داشته باشند.متخصص نصب باید برای راه اندازی و نصب کولر گازی محل را بسنجد و با توجه به وزن یونیت داخلی و خارجی ، وزن یونیت ها ، جنس دیوار و … برای نصب اقدام کند.همچنین برای نصب و راه اندازی باید تمیز کار کردن را مد نظر قرار دهد زیرا بعضی ها برای نصب یک کولر گازی چندین سوراخ در دیوار ایجاد میکنند که نمای بدی به خانه می دهد.استفاده از دریل های کیسه دار برای تمیز ماندن محیط بسیار ضروری می باشد.

اگر خودتان قصد دارید که کولر گازی را نصب نمایید باید توچه داشته باشید که در هنگام نصب سینی کولر گازی خود پنل را برای اینکه دچار مشکل نشوید به صورت افقی نصب کنید.نکنه مهم دیگر لوله تخلیه آب می باشد که همیشه بدلیل جریان آب می بایست در پایین قرار بگیرد و همچنین با دیوارها فاصله داشته باشد تا در صورت خرابی شلنگ یا نشتی به دیوار رطوبت وارد نکند.
یکی از نکاتی که بعضی از نصاب ها به آن بی توجه هستند آن است که طریقه نصب را بدرستی انجام نمی دهند و سرویس کار برای انجام سرویس کولر گازی با مشکل روبرو می شود.پس همیشه سعی کنید برای نصب کولر گازی خود از افراد متخصص کمک بگیرید تا دچار هزینه های اضافی نشوید.مجموعه کرج سرویس با سالها تجربه در زمینه خدمات کولر گازی در کرج با کمترین هزینه در محل شما اقدام به نصب و راه اندازی و تعمیرات اسپلیت می نماید.

راهنمای نصب یونیت خارجی

برای نصب کولر گازی می بایست یونیت خارجی را در جای مناسب و با رعایت فاصله 1 متری از دیگر وسایل نصب کرد.همچنین یک سرویس کار خوب محل یونیت خارجی را جایی قرار می دهد که در صورت نیاز به سرویس مجدد سرویس کار بتواند براحتی به یونیت خارجی دسترسی داشته باشد.این نکته را باید درنظر بگیرید که بعضی از مردم برای نصب یونیت خارجی خود اقدام میکنند و بدلیل نداشتن اطلاعات کافی یونیت خارجی را در کنار هواکش و یا دودکش قرار میدهند که به مرور زمان باعث کثیف شدن آن و در نتیجه ضریب انتقال حرارت افت میکند.

همچنین متخصصین حرفه ای هیچوقت یونیت خارجی را زیر تابش نور خورشید قرار نمی دهند زیرا این کار باعث ضعیف شدن کولر گازی و باعث می شود که سرمایش اسپلیت شما دچار اشکال بشود.پس برای اینکه بتوانید حداکثر استفاده رو از اسپلیت خود نمایید ، یونیت خارجی را در سایه نصب کنید یا از سایه بان مناسب برای خنک نگه داشتن آن استفاده کنید.
رعایت موارد ایمنی از جمله استفاده از لرزه گیر در صورت نصب بر روی لبه پنجره ها الزامی می باشد.شما باید در نظر داشته باشید که یونیت خارجی محکم نصب شود تا در صورت لرزش سقوط نکند.از دیگر نکات ایمنی که باید رعایت شود این است در صورتی که محل مناسبی برای نصب پیدا نکردید و مجبور به استفاده از سطحی شیب دار شدید باید موارد ایمنی را رعایت فرمایید و همیشه پس از سوراخ کردن سقف باید از خمیر مخصوص برای پر کردن آن استفاده کنید.برای خالی شدن آب از درپوش تخلیه محل مناسبی را انتخاب کنید که براحنی آب خارج بشود و در غیر اینصورت دستگاه دچار مشکل و اورلود می شود.

نصب کولر گازیلوله کشی و سیم کشی در نصب کولر گازی

لوله کشی در نصب کولر گازی یک کار تخصصی و حساس می باشد و لازمه تجربه در این زمینه می باشد.لذا برای لوله کشی سعی کنید که از خم شدن لوله در حد توان پرهیز شود و از واحد داخلی لوله را به داخل دیوار سوراخ شده برسانید.استفاده از لوله های پی وی سی 6 میلی متری تهیه نمایید.
استفاده از درپوش برای لوله پی وی سی مناسب می باشد و سعی کنید آن را در انتهای لوله قرار دهید و لوله را در دیواری که قبلا دریل کاری شده قرار دهید.کابل های برق مورد استفاده کولر را به همراه لوله تخلیه به صورت کاملا تمیز و منظم به هم بچسبانید.لوله مربوطه را به واحد داخلی وصل نمایید و از آچار برای سفت کردن آن تلاش کنید تا سفت سفت شود.حالا وقت آن است که کابل ها و لوله ها را به داخل دیوار بفرستید و همچنین از جای مناسب لوله تخلیه آب اطمینان حاصل فرمائید.

برای عیب یابی و تعمیر دستگاه خود در کمترین زمان با شماره های زیر تماس بگیرید.
تعمیر تمام دستگاه ها همراه با گارانتی می باشد.

مراحل نصب کولر گازی

ابتدا برای نصب کولر گازی نیازمند نصب یک سینی می باشید که بر روی دیوار مناسب نصب شود.سینی باید بصورت کاملا تراز بر روی دیوار نصب شود تا تحمل وزن یونیت داخلی را داشته باشد.همچنین برای مقاوی سازی نیازمند یک پایه مقاوم که بتواند یونیت خارجی را بدستی نگه دارد و از لرزش های احتمالی جلوگیری کند.این پایه می تواند روی پشت بام یا حتی روی زمین قرار بگیرد.استفاده از کابل های استاندارد و فیوز موتوری استاندارد به همراه ارت مناسب از لوازم ضروری می برای راه اندازی و نصب می باشد.استفاده از کابل های بی کیفیت و ارزان عمر دستگاه شما را بشدت کاهش می دهد.

نکات ایمنی در مراحل نصب

بعضا دیده شده بعضی از مردم برای نصب کولر گازی از لوله گاز بعنوان سیستم اتصال استفاده میکنند که به هیچ وجه توصیه نمی شود و احتمال برق گرفتگی و اتصال را بالا می برد.استفاده از دریل مخصوص جهت سوراخ کردن دیوار به اندازه قرار گرفتن لوله های درین ضروری می باشد.گذاشتن یک لوله پلاستیکی به منظور خروج آب از دیفراست به خارج الزامی می باشد.
استفاده از مته های مناسب و گرد برای ایجاد سوراخ مناسب به شما کمک خواهد کرد.پس باید سعی کنید که لوله ها با رعایت موارد ایمنی خم بشوند تا در آینده دچار مشکل نشوید.برای خم کردن به صورت اصولی باید از خم کن های فنری استفاده بشود تا خم کردن لوله ها به آسانی و نرمی خم شوند.معمولا لوله ها ی مربوطه به همراه لوله درین و کابل های برق را بوسیله چسب مناسب به هم بپیچید تا باعث پارگی آنها نشود.همچنین شیلنگ درین را که به لوله درین اتصال دارد به صورت محکم و با رعایت موارد ایمنی بسته شود.

رعایت استاندار ها در هنکام نصب اسپلیت

شما می بایست در هنگام نصب ، لوله کشی استانداری را رعایت کنید که هم از نظر طول و ارتفاع برای نصب یونیت خارجی و داخلی مشکل ساز نشود.رعایت استاندارد برای نصب کولر گازی اعم از رعایت ارتفاع مناسب برای یونیت داخلی که باید نسبت به کف اتاق از فاصله ای استاندارد پیروی شود بسیار حائز اهمیت می باشد.برای اطلاع از این موارد نیازمند مطالعه دفترچه محصول می باشید.
رعایت نکردن موارد ایمنی از جمله ارتفاع یونیت خارجی و داخلی باعث مشکلاتی میشود و حتی باعث می شود که روغن به کمپرسور بر نگردد که باعث خرابی دستگاه و کاهش طول عمر آن می شود.اگر ارتفاع دستگاه شما زیاد باشد لازم است که هر 5 متر یک تله روغن قرار دهید تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری بعمل آورید.

نصب کولر گازیمشکلات در هنگام نصب کولر گازی

نصب کولر گازی برای کسانی که تجربه کافی ندارند در این زمینه ندارند بسیار زیاد می باشد.نصب اسپلیت ها توسط کسانی که در این زمینه آموزش های لازم را ندیده اند می تواند خطرناک باشد.برق گرفتی ، شکستن یونیت خارجی و داخلی و مشکلات فراوانی که برای نصب و خدمات اسپلیت ها توسط افراد غیر متخصص بوجود می آید.بیشترین مشکلی که برای نصب کولرهای گازی بوجود می آید نشت گاز می باشد که لازم است قبل از اتمام نصب آن را چندین بار بررسی کنید.لازمه برطرف کردن نشتی گاز ، رعایت لوله کشی استاندارد و اصولی می باشد.
نصاب کولر گازی باید همیشه از لوله استاندارد مسی با ضخامت استاندارد استفاده کند.همچنین یک نصاب نیازمند ابزارهایی می باشد که بتواند نصب کولر گازی را در کمترین زمان با بهترین کیفیت انجام دهد.ابزارهایی مثل لوله بر ، پرچ کن ، سوهان مناسب و نرم ، آچار ترک متر و … که برای نصب نیازمند آن می باشد.همچنین یکی از دلایل نشتی گاز کولر بدلیل سفت کردن بیش از اندازه مهره ها می باشد که بر اثر آن مهره هرز شده و گاز نشتی می کند.

برای عیب یابی و تعمیر دستگاه خود در کمترین زمان با شماره های زیر تماس بگیرید.
تعمیر تمام دستگاه ها همراه با گارانتی می باشد.

آخرین مرحله نصب ، سیم کشی اتصالات

اول از همه درپوش سیم کشی را از داخل تابلو بردارید و سپس سیم ها را سمت یونیت داخلی میکشید و از میان حفره سیم کشی اتصالات مربوطه را دنبال می کنید.توجه کنید که برای استفاده صحیح از سیم های مورد استفاده در تابلو باید آموزش های لازم را دیده باشید در غیر این صورت احتمال آسیب زدن به سیم کشی وجود دارد.معمولا سیم کشی های کولر گازی از 4 رنگ آبی قهموه ای و قرمز و زرد یا سبر می باشد.شما یا فرد متخصص باید طبق نقشه تعریف شده برق و صفحه ترمینال سیم را به یونیت داخلی متصل نمایید.از اتصال سیم ها به سوکت مطمئن شوید تا اتصالی بین آنها باعث خسارت نشود.

برای تعمیر کولرگازی خود میتوانید مقاله وقتی کولر گازی خراب شود چه باید بکنیم؟ را مطالعه نمایید.

وبلاگ

مطالب آموزشی مرتبط

مصرف برق کولر گازی

مصرف برق کولر گازی

کولرهای گازی در مقایسه با وسایل سرمایشی و کولر های آبی که فقط عملکرد سرمایش دارند، از عملکرد سرمایش و گرمایش نیز بهره می برند.

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج را به تعمیرکاران ما بسپارید. کنوود از جمله شرکت های بسیار معتبر تولید کننده لوازم خانگی است. این شرکت به