جستجوی مقالات

 علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی

کدر شدن ظروف ظرفشویی

ماشین ظرفشویی ظرفها را به خوبی نمیشوید ؟  علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی چیست؟ علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی چیست ؟ علت لکه دار شدن ظروف در ظرفشویی چیست؟

كرج سرويس نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی اینجا است تا دلایل خش افتادن ، سفیدک زدن و لک افتادن بر روی ظروف در ظرفشویی و ( علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی ) را برای شما شرح دهد .

قبل از اینکه به تمام این سوالات پاسخ دهیم لازم است شما را با شوینده های ظرفشویی و قطعه ای به نام رزین آشنا کنیم ،کار این قطعه نرم کردن سختی آب است.

 

علت‌های ایجاد خش و در نتیجه کدر شدن ظروف شیشه ای و کریستالی در ماشین ظرفشویی را یک به یک برمی شمارم

کدری لیوان و ظروف شیشه و کریستالی که در ماشین ظرفشویی ایجاد می‌شود، گاهی اوقات با سرکه و مایع ظرف شویی و یا خمیردندان به راحتی تمیز می‌شود. اما گاهی  این کدری از بین نمی‌رود که علت آن ایجاد خش روی لیوان و سایر ظروف در ماشین ظرفشویی است.

بنابراین در خصوص ماشین ظرف شویی اگر خش ایجادشده باشد، قابل برطرف کردن نیست و تنها کاری که می‌توانید بکنید این است که علت کدر شدن لیوان در ماشین ظرف شویی را بدانید که جلوی ایجاد خش را بگیرید.

 

1- برای ماشین ظرفشویی میتوان از پودر، ژل یا قرص استفاده کرد. بهتر است از پودر ظرفشویی استقاه نکنید. چون ماشین‌های ظرف شویی بخصوص در دمای پایین قابلیت شستن و حل کردن کامل پودر را ندارند. بهترین انتخاب قرص و بعد از آن ژل است. قرص نسبت به ژل خاصیت تمیز کنندگی بهتر دارد.

2- دومین علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی استفاده از پودر، قرص یا مایع جلای تاریخ گذشته است.

3- باید حتماً از قرص یا ژل اوریجینال و درجه یک استفاده کنید. این موضوع خیلی روی درست شستن و خراب نشدن ظرف‌ها تأثیر می‌گذارد. قرص‌های تقلبی موجب خش افتادن روی لیوان و دیگر ظرف‌های شیشه‌ای می‌شوند که در اینصورت برای رفع کدری لیوان دیگر نمی‌شود کاری کرد.

4-به میزان کافی جلادهنده ماشین ظرفشویی را در محفظه مربوط به خودش ریخته و درجه آن را مطابق با راهنمای دستگاه تنظیم کنید. مرغوب نبودن مایع جلادهنده، تاریخ مصرف گذشته مایع جلادهنده، تنظیم نبودن فلش مایع جلادهنده و استفاده هم‌زمان قرص شستشو ماشین ظرفشویی و مایع جلادهنده باعث کدر شدن ظروف می‌شود.

 

 علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی

نکات مهم در کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی

اگر مقدار مواد شوینده به کار برده شده برای ظرف در دستگاه کم باشد، ممکن است کثیفی ظروف به خوبی از بین نرود و این موضوع باعث کدر شدن ظروف شود. بهتر است برای حل مشکل کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی پیش از اینکه به مراکز تعمیر ماشین ظرفشویی مراجعه کنید، این نکات را رعایت کنید تا این مشکل را بتوانید حل کنید.

هنگامی که قرص یا دیگر شوینده ها را در ماشین ظرفشویی می گذارید لازم است دقت کنید که آب موجود در ماشین خیلی داغ باشد، تا با حل شدن مواد شوینده بهتر بتواند ظروف را بشوید و روی آن ها مؤثر باشد. باید و نبایدهای استفاده از ماشین ظرفشویی را بخوانید.

دمای لازم باید بین ۶۰ تا ۷۰ درجه باشد و دقت کنید شاید علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی دمای پایین آب باشد. همچنین لازم به ذکر است که ظروف را نباید قبل از گذاشتن در ماشین ظرفشویی آبکشی کرد.

بهتر است با یک دستمال مواد غذایی را از روی ظروف پاک کرد. علت اینکه نباید ظروف را قبل از گذاشتن در ماشین آبکشی کرد این است که مواد شوینده ای که برای ماشین ظرفشویی طراحی شده اند دارای ذرات سخت هستند.

این ذرات جهت سابیدن و به خوبی شستن ظرف های کثیف هستند. اگر از قبل ظروف آبکشی شوند ذرات سخت ممکن است روی ظروف نتوانند به خوبی عمل کنند.

تاثیر سختی آب در کدر شدن ظروف

تاثیر سختی آب در کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی به شرح زیر است:

  • اگر شما در منطقه ای زندگی می کنید که سختی آب بالا است،‌ بنابراین املاح موجود در آب می توانند مانند آهک به ظروف داخل ماشین ظرفشویی بچسبند و آنها را کدر کنند.
  • همچنین به دلیل تنظیم نبودن میزان سختی آب ماشین یا همان درجه نمک با سختی آب منزل که بسیار مهم است
  • وجود نمک در مخزن سختی آب به اندازه لازم گرفته نشود در آبکشی نهایی باعث کدری ظروف در ماشین ظرفشویی می شود.

 

روش استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی

  • دقت در خرید ماشین ظرفشویی با کیفیت
  • دقت در خرید ماده ظرفشویی به لحاظ کیفیت و تاریخ مصرف
  • شست و شوی فیلتر ماشین ظرفشویی پس از هربار استفاده
  • قرار دادن ظرفها در زمان مناسب داخل ماشین ظرفشویی
  • چیدمان صحیح ظرفها داخل دستگاه
  • انتخاب برنامه مناسب با میزان و نوع ماده ظرفشویی

 

استفاده نکردن از نمک های مخصوص برای شستوشو ظرف

در قسمت های مختلفی از کشورمان، آب های مورد استفاده توسط شهروندان دارای سختی زیادی می باشد که این عامل به خودی خود باعث می شود که ظرف های قرار داده شده در ماشین ظرفشویی بوش، دچار خش و لک شوند. نکات مهم در ماشین ظرفشویی را بخوانید.

از این رو توصیه می کنیم که در زمان خرید ظرفشویی بوش، نمک های مخصوص ماشین ظرفشویی را نیز خریداری نمایید تا میزان سختی آب و آسیب دیدگی ظروف را کاهش دهید.

استفاده نکردن از نمک های مخصوص برای شستوشو ظرف

علت تمیز نشستن ظروف توسط ماشین ظرفشویی

در واقع باقی ماندن کثیفی در ظروفش شسته شده در ماشین ظرفشویی یکی از معضلات شایع می باشد که می تواند به دلایل مختلفی برای دستگاه اتفاق بیافتد.

دلیل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی می تواند جنبه فنی داشته باشد، یعنی به خاطر خرابی و ایراد یکی از قطعات دستگاه باشد. در حالت دوم علت لکه ظروف در ماشین ظرفشویی بدلیل موارد غیر فنی است، یعنی به خاطر رعایت نکردن برخی موارد و اصول در استفاده از ماشین ظرفشویی روی داده است.

خوشبختانه بیشتر اوقات علت کدر شدن ظروف یا علت سفیدک زدن ظروف و به طور کلی تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی، به دلیل موارد غیر فنی است و مشکل توسط خود شما قابل حل است.

وبلاگ

مطالب آموزشی مرتبط

مصرف برق کولر گازی

مصرف برق کولر گازی

کولرهای گازی در مقایسه با وسایل سرمایشی و کولر های آبی که فقط عملکرد سرمایش دارند، از عملکرد سرمایش و گرمایش نیز بهره می برند.

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج را به تعمیرکاران ما بسپارید. کنوود از جمله شرکت های بسیار معتبر تولید کننده لوازم خانگی است. این شرکت به