جستجوی مقالات

علت وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی

علت وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی

علت وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی ،ماشین های ظرفشویی زندگی را کمی برای ما آسان تر کرده اند، این ماشین ها به این پرسش که پس از صرف غذا در هر خانه به ذهن می رسد کمک می نمایند و آن سوال این است که «امروز شستن ظرف ها نوبت کیست ؟»

با این حال، اگر به محض باز شدن در، شاهد باقیمانده غذاهایی هستید که نشان می دهد که طی شستشو قبلی تمیز نشده اند – ممکن است با این سوال مواجه شوید که چرا؟ عدم پر شدن ماشین ظرفشویی از آب یک عیب نسبتاً شایع می باشد و در اثر انواع مختلفی از ایرادات آشکار یا مبهم ایجاد می گردد.

علت آبگیری نکردن می تواند به خاطر خرابی در قطعاتی مانند شیر ورودی آب و یا شناور و سوئیچ شناور و همچنین برد الکترونیکی آن باشد هر کدام از این قطعات باید به صورت مجزا توسط نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی بررسی گردد.

 

علت وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی

شیر آب بسته می باشد و یا فشار آب کم هست

اگر آب وارد ماشین ظرفشویی نمی گردد حتما شیر آب را چک نمائید که شیر آب بسته نباشد، بسیاری از اوقات مشتریان به این موضوع توجه نکرده و برای تعمیر ماشین ظرفشویی به علت عدم آبگیری ظرفشویی با ما تماس میگیرند، لذا قبل از هر اقدامی برای تعمیر ظرفشویی شیر آب را چک نمائید که بسته نباشد یا فشار آب پایین نباشد که در این صورت ظرفشویی آب گیری  را انجام نمی دهد.

 

شلنگ ورودی آب تا خورده می باشد

اگر آب وارد ماشین ظرفشویی نمی گردد پس از مطمئن شدن از اینکه ورودی آب بسته نیست، شلنگ ورودی آب را چک کنید که در پشت دستگاه تا نخورده باشد. این مشکل زمانی بیشتر رخ می دهد که دستگاه به هر علتی جابجا شده و پس از قرار گرفتن در محل جدید، شیلنگ ورودی آب تا خورده و کیپ شده و اجاز وارد شدن آب به ظرفشویی را نمی دهد.

 

میکروسوئیچ درب ظرفشویی ایراد دارد

میکروسوئیچ درب ظرفشویی معمولا در بالاترین نقطه از درب ظرفشویی قرار می گیرد و هنگام بسته شدن درب ظرفشویی با ارسال سیگنال برق به  برد یا تایمر ظرفشویی و اطمینان از یسته شدن درب ظرفشویی دستگاه شروع به آب گیری و شستن ظروف می نماید. در صورتی که درب ظرفشویی باز باشد یا میکروسوئیچ درب ظرفشویی ایراد داشته باشد، آب وارد ماشین ظرفشویی نمی شود که نیاز هست میکروسوئیچ درب تعویض شود.

 

علت وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی

مقاله مرتبط بخوانید: نکات مهم در ماشین ظرفشویی

شناور ماشین ظرفشویی

بعد از بررسی تایمر ماشین ظرفشویی و غیره حال به سراغ شناور ماشین ظرفشویی میگیرد، همانطور که شما میدانید برای اینکه ماشین ظرفشویی بتواند کارش را درست انجام دهد باید درون آن به میزان مشخصی آب پر شود که این وظیفه به عهده شناور ماشین ظرفشویی می باشد.

اگر شما متوجه پر شدن بیش از حد چکه کردن و سرازیر شدن آب در ماشین ظرفشویی خود شده اید اولین قطعه که باید بررسی کنید شناور ماشین ظرفشویی و کلیدهای شناور می باشد.

چون خراب شدن این قطعات باعث ورود بیش از حد آب و خروج آب از درون ماشین ظرفشویی می شود پیدا کردن جایگاه این بسته و باز کردن آن توسط تعمیرکاران عادی و افراد معمولی امکان پذیر نیست و باید به وسیله افراد حرفه‌ای این کار انجام گردد.

 

مشکل شیر ورودی آب

شیر ورودی آب را در پشت پنل، در زیر درب ماشین ظرفشویی خود  پیدا خواهید کرد. کار شیر ورودی این است که ظرفشویی رابا مقدار مناسب آب پر نماید, و معمولاً توسط یک تایمر کنترل می گردد که در حین برنامه شستشو و سوئیچ شناور فعال شده است.

اگر سوئیچ شناور شیر ورودی آب دستگاه خراب شده باشد، باید توسط تعمیرکار حرفه ای آن را تعویض گردد.  با پر شدن ماشین ظرفشویی، شناور باآب بالا می آید.هنگامی که شناور به حد مطلوب برسد ،سوئیچ شناور فعال می شود که مانع از ورود آب بیشترمی شود.

در بعضی از مواقع، شناور توسط نخاله ها گیرکرده یا مسدود می شود، در نتیجه پس از تخلیه آب ،و بعد از پائین رفتن شناور، سوئیچ شناور از کارافتاده که مانع از باز شدن دوباره دریچه ورودی و ورود آب به ظرفشویی می شود.

در این صورت شناور را بررسی کنیدتا مطمئن شوید که نخاله ها باعث انسداد آن نشده و درجای خود قرار گرفته باشند. همچنین باید سوئیچ را بررسی نمایید .

 

نتیجه گیری از علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی

نتیجه گیری از علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی به شرح زیر است:

خرابی در شناور ، میکروسوییچ شناور، سوییچ درب ، شیر برقی و یا خرابی شلنگ و.. سبب می شود تا ظرفشویی آب گیری  را به درستی انجام ندهد.

در صورت داشتن دانش فنی می توانید  خودتان به تعمیر مشکل پر نشدن آب ماشین ظرفشویی بپردازید.

اما اگر به تجهیزات دسترسی نداشته و یا اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، برای پیشگیری از هر گونه آسیب جدی به خود و یا دستگاه با نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی تماس برقرار نمایید.

 

نتیجه گیری از علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی

مقاله مرتبط بخوانید: علت جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی

 

چرا مشتریان ما برای تعمیرات خود کرج سرویس را انتخاب کرده اند؟

کرج سرویس با سابقه ی35ساله در زمینه ی تعمیرات لوازم خانگی در کرج و تهران و داشتن کادر مجرب دفتری که در کوتاه ترین زمان سفارشات شما را ثبت میکنند  و تکنسین های مجرب و کار آزموده که بعد از مدت کوتاهی پس از اعلام آدرس به محل شما جهت تعمیرات اعزام میشوند بهترین گزینه برای تعمیرات شما است.

 

سرعت در ثبت سفارشات و تعمیر

اگر به دنبال خدمات سریع و در محل هستید حتما با کرج سرویس تماس بگیرید، چرا که خدمات ما در همان روز به شما ارئه خواهد شد. تکنسین این مجموعه در زمینه ی تعمیرات بسیار حرفه ای هستند روش کار کرج سرویس به این صورت است که ابتدا با شما تماس میگیرند و شما را به صورت تلفنی راهنمایی میکنند تا شاید خودتتان بتوانید مشکل را برطرف کنید. در غیر از این صورت در کوتاهترین زمان به محل شما جهت تعمیر میرسند.

 

هزینه تعمیر در کرج سرویس

تمامی هزینه های دریافتی از شما بسیار منصفانه و تحت نظارت مجموعه کرج سرویس می باشد. حدود قیمت نیز پیش از انجام کار به شما اعلام شده و تمامی هزینه ها، پس از پایان کار از شما دریافت خواهد شد.

 

داشتن ضمانتنامه در تعمیر

تمامی خدمات انجام شده در کرج سرویس دارای ضمانتنامه میباشد.ما تضمین میکنیم خدمتی که ما ارائه کرده ایم بدون هیچ مشکلی خواهد بود.اما اگر با درصد بسیار کمی دستگاه شما دچار همان مشکل تعمیر شده شد تکنسین های ما بدون دریافت هزینه ی مجدد تعمیر را برای شما انجام میدهند.

 

داشتن ضمانتنامه در تعمیر

استفاده از قطعات فابریک و اصل در تعمیر

ما در کرج سرویس از قطعات اصل و فابریک استفاده میکنیم. روش کار این مجموعه به این صورت است که اگر قطعه شما قابل تعمیر باشد زیر نظر بهترین تعمیرکاران تعمیرخواهد شد و اگر قطعه قابل تعمیر نباشد با قطعات سفارشی و فابریک شرکتی تعویض خواهد شد.

تمامی قطعات مصرفی دارای ضمانتنامه و گارانتی معتبر هستند.در این صورت شما دیگر نگرانی های مربوط به تقلبی و بی کیفیت بودن قطعات مصرفی را ندارید.

 

کرج سرویس با چه برند هایی همکاری میکند؟

کرج سرویس با اکثر برند های ایرانی و خارجی لوازم خانگی همچون

آمانا

آدمیرال

زیمنس

بوش

هاردستون

دوو

جنرال الکتریک

آبسال

حایر

ال جی

سامسونگ

بکو

آاگه

ویرپول

مجیک

و…

همکاری میکند.

 

علت وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی

برای مشاوره و تعمیر ماشین ظرفشویی خود میتوانید با ما در کرج سرویس با شماره 33521323-026  در کرج و شماره 44698184-021 در تهران تماس بگیرید وهمچنین میتوانید فرم آنلاین درخواستسرویس  پر نمایید تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس بگیرند.در خواست های آنلاین شامل %10 تخفیف ویژه میشود.

وبلاگ

مطالب آموزشی مرتبط

تعمیر ماکروفر مجیک در کرج

تعمیر ماکروفر مجیک در کرج

اگر یک مایکروفر مجیک در آشپزخانه دارید، خواندن این مقاله را توصیه می کنیم. در این مقاله مشکلات رایج مایکروفرهای مجیک، علل این مشکلات و

تعمیر جاروبرقی فیلیپس در کرج

تعمیر جاروبرقی فیلیپس در کرج

جاروبرقی از جمله لوازم خانگی است که در خانه همه مردم پیدا می شود. فیلیپس یکی از برندهای بزرگ و محبوب در حوزه تولید جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی زیمنس در کرج

تعمیر جاروبرقی زیمنس در کرج

آیا جاروبرقی زیمنس شما نیاز به سرویس و تعمیر دارد و شما به دنبال تعمیرکار مجرب زیمنس هستید؟ نمایندگی تعمیر جاروبرقی زیمنس در کرج با

تعمیر جارو برقی ال جی در کرج

تعمیر جارو برقی ال جی در کرج

جارو برقی ال جی یکی از پرطرفدارترین برند های این وسیله الکترونیکی در بین مردم است. جارو برقی این برند معتبر هم ممکن است دچار