جستجوی مقالات

علت سرد نکردن یخچال ساید بای ساید سامسونگ

سرد نکردن یخچال ساید بای ساید سامسونگ

یکی از مشکلات شایع یخچال ها عدم خنک کنندگی کافی و یا سرد نکردن یخچال ساید بای ساید سامسونگ است. این مشکل هم می تواند به دلایل فنی باشد و هم اینکه برخی از موارد اصولی استفاده از یخچال مد نظر قرار نگرفته باشد. در این مقاله به دلایل فنی و غیر فنی که باعث سرد نکردن یخچال ساید بای ساید سامسونگ می باشند می پردازیم.

 

سرما نداشتن یخچال به یکی از صورت های زیر است :

  1. یخچال گرم
  2. فریزر گرم
  3. فریزر سرد و یخچال گرم
  4. یخچال گرم و فریزر سرد

اگر یکی از موارد بالا برای یخچال شما اتفاق افتاد ناشی از این می باشد که یکی از اجزای سرماساز یخچال دچار عیب می باشد و نیازمندید تا تکنیسینتعمیر یخچال فریزر مشکل را برطرف کنند.

 

علت سرد نکردن و گرم شدن داخل یخچال

عملکرد خنک کنندگی یخچال خود را بسنجید لازم است بدانید که بهترین دمایی که مناسب بخش یخچال و بخش فریزر یخچال فریزر یا ساید بای ساید شماست، چه دمایی می باشد؟

طبق تحقیقات انجام شده و همچنین آمار سازمان غذا داروی آمریکا (FDA)، بهترین دمای میانگین سالانه برای یخچال بازه ۲ تا ۵ درجه سانتیگراد (کمتر از ۴۰ درجه فارنهایت) و بهترین دمای مناسب برای فریزر ۲۰- تا ۱۷ درجه سانتیگراد (حدود ۰ درجه فارنهایت) است.

البته باید توجه کرد که تنظیمات دمایی یخچال در تابستان و زمستان باید متفاوت باشد. معمولا در تابستان دمای مناسب ۳، ۴ درجه است و در زمستان ۴، ۵ درجه؛ یعنی یک درجه افزایش در تابستان به دلیل گرمای هوا!

 

علت سرد نکردن یخچال ساید بای ساید سامسونگ

۱کثیفی کویل های کندانسور

حلقه های متراکمی معمولا زیر یخچال می باشند که گرما را از طریق مبرد عبور میدهند. اگر کویل‌های گرمایشی کثیف باشند , حرارت را به طور موثر پخش نمی نمایند.

هرقدر کویل کثیف باشد به همون اندازه کارآیی یخچال و فریزر پایین می آید و این مشکل باعث ، یخچال خیلی سخت کار نماید ، اگر کویل خیلی کثیف باشد , یخچال دمای مناسب را حفظ نمی کند. کویل کندانسور را بررسی کنید تا بفهمید کثیف هست یا نه – در صورتی که کویل کندانسور کثیف بود ، آن را با قلمو تمیز نمایید.

 

2برد اصلی

یکی از دلایلی که به ندرت برای سرد نکردن یخچال سامسونگ وجود دارد خرابی صفحه کنترل اصلی می باشد . پس قبل از عوض کردن پنل کنترل اصلی , تمام قطعات را چک نمایید . اگر هیچکدام خراب نبودن , صفحه کنترل اصلی را تعویض نمایید.

 

3– خرابی یا از بین رفتن لاستیک درب یخچال

به دلیل استهلاک و یا استفاده نامناسب در برخی از موارد ، لاستیک دور درب یخچال خاصیت خود را از دست خواهد داد. این لاستیک وظیفه جلوگیری از خروج هوای سرد و ورود هوای گرم به داخل یخچال را دارد.

به همین دلیل در صورتی خرابی آن، هوای سرد به راحتی خارج شده و جای خود را به هوای گرم خواهد داد.در صورتی که قفل درب یخچال معیوب باشد و درب دستگاه به درستی بسته نشود، دمای داخل آن نمی تواند پایدار باشد و با خروج هوای سرد شاهد گرم شدن داخل یخچال خواهید بود.

همچنین یکی از مهمترین مواردی که حتما باید از درستی کارکرد آن مطمئن شوید، واشر یا لاستیک دور درب یخچال می باشد. اگر لاستیک درب یخچال کنده یا پاره شده، شل شده و یا از درب جدا شود، به گونه ای که اجازه ورود هوای گرم بیرون را به داخل یخچال بدهد، مشکلات بسیاری از جمله خنک نکردن یخچال را در پی خواهد داشت.

غیر از این مشکل، علت برفک زدن یخچال فریزر نیز به مرور اتفاق افتاده و دستگاه به طور کلی از کارکرد درست خود فاصله خواهد گرفت. معیوب بودن لاستیک دور درب یخچال نیز می تواند علت خنک نکردن یخچال شما است.

بنابراین اگر با مشکل سرد نکردن یخچال مواجه شده اید، بهتر است به دقت آن را بررسی نمایید و در صورت نیاز اقدام به تعویض لاستیک دور درب یخچال خود کنید.

 

4-خرابی یا سوختن موتور یخچال

گاهی موتور یخچال به دلیل آسیب‌دیدگی، ولتاژ برق نامناسب و یا قدیمی بودن یخچال خراب شده و یا در برخی از موارد می‌سوزد. این مساله باعث می گردد که دمای یخچال دمای مطلوبی نباشد و خنک نکند. همچنین نشانه‌های دیگری نیز در هنگام خرابی یا سوختن موتور یخچال وجود دارد که این نشانه‌ها عبارتند از:

  • خاموش شدن ناگهانی خچال
  • فاسد شدن سریع مواد غذایی در یخچال
  • داشتن سر و صدای غیر عادی

 

5-نشتی گاز یخچال

در برخی از موارد گاز خنک کننده محیط یخچال جنرال الکتریک نشت و تمام می‌شود که نیاز آن برای تعمیر یخچال خود و شارژ گاز آن اقدام کنید. نشتی گاز یخچال به چند دلیل ممکن است اتفاق افتاده باشد:

  • پوسیدگی لوله‌ها
  • آسیب دیدن لوله‌ها

 

6- ترمیستور

ترمیستور دمای یخچال را کنترل می کند و اندازه دما را به صفحه کنترل می فرستد. پنل کنترل قدرت ، براساس خوانش ترمیستور ، کمپرسور و فن را تنظیم می‌کند. اگر ترمیستور خراب باشد، کمپرسور و فن ممکن اجرا نشود.

در نتیجه، یخچال به اندازه کافی سرد نمی شود. برای تعیین اینکه آیا ترمیستور خراب است یا نه ، آن را با یک مولتیمتر دیجیتالی بررسی نمایید. مقاومت ترمیستور باید به طور هماهنگ با دمای یخچال تغییر نماید . اگر مقاومت ترمیستور تغییر نکند یا درست کار نکند , ترمیستور را تعویض نمایید.

 

7- کمپرسور

کمپرسور یک پمپ می باشد که مبرد را فشرده می کند و آن را در یخچال به گردش در می آورد. اگر کمپرسور کار نمی کند، یخچال خنک نمی شود. با این حال، این مورد از تعمیر یخچال به ندرت پیش می آید.

قبل از جایگزینی کمپرسور، ابتدا علت های دیگر سرد نکردن یخچال سامسونگ را تست کنید. اگر شما مشخص کرده اید که تمام اجزای دیگر به درستی کار می کنند، کمپرسور را بررسی نمایید. برای تست پیوستگی بین پین های الکتریکی در کنار کمپرسور از یک مولتی متر استفاده نمایید.

اگر نکات بالا مشکل یخچال شما را برطرف ننمود و مشکل سرمایش همچنان وجود دارد می‌توانید با تعمیرات ساید سامسونگ در کرج تماس بگیرید تا تعمیرکاران با تعیین وقت ضمن مراجعه حضوری نسبت به رفع مشکل اقدام نمایند.

 

علت سرد نکردن یخچال ساید بای ساید سامسونگ

چرا مشتریان ما برای تعمیرات خود کرج سرویس را انتخاب کرده اند؟

کرج سرویس با سابقه ی35ساله در زمینه ی تعمیرات لوازم خانگی در کرج و تهران و داشتن کادر مجرب دفتری که در کوتاه ترین زمان سفارشات شما را ثبت میکنند  و تکنسین های مجرب و کار آزموده که بعد از مدت کوتاهی پس از اعلام آدرس به محل شما جهت تعمیرات اعزام میشوند بهترین گزینه برای تعمیرات شما است.

 

سرعت در ثبت سفارشات و تعمیر یخچال ساید بای ساید

اگر به دنبال خدمات سریع و در محل هستید حتما با کرج سرویس تماس بگیرید، چرا که خدمات ما در همان روز به شما ارئه خواهد شد. تکنسین این مجموعه در زمینه ی تعمیرات بسیار حرفه ای هستند روش کار کرج سرویس به این صورت است که ابتدا با شما تماس میگیرند و شما را به صورت تلفنی راهنمایی میکنند تا شاید خودتتان بتوانید مشکل را برطرف کنید. در غیر از این صورت در کوتاهترین زمان به محل شما جهت تعمیر میرسند.

 

هزینه تعمیر در کرج سرویس

تمامی هزینه های دریافتی از شما بسیار منصفانه و تحت نظارت مجموعه کرج سرویس می باشد. حدود قیمت نیز پیش از انجام کار به شما اعلام شده و تمامی هزینه ها، پس از پایان کار از شما دریافت خواهد شد.

 

داشتن ضمانتنامه در تعمیر یخچال فریزر

تمامی خدمات انجام شده در کرج سرویس دارای ضمانتنامه میباشد.ما تضمین میکنیم خدمتی که ما ارائه کرده ایم بدون هیچ مشکلی خواهد بود.اما اگر با درصد بسیار کمی دستگاه شما دچار همان مشکل تعمیر شده شد تکنسین های ما بدون دریافت هزینه ی مجدد تعمیر را برای شما انجام میدهند.

 

داشتن ضمانتنامه در تعمیر یخچال فریزر 

استفاده از قطعات فابریک و اصل در تعمیر

ما در نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ در کرج از قطعات اصل و فابریک استفاده میکنیم. روش کار این مجموعه به این صورت است که اگر قطعه شما قابل تعمیر باشد زیر نظر بهترین تعمیرکاران تعمیرخواهد شد و اگر قطعه قابل تعمیر نباشد با قطعات سفارشی و فابریک شرکتی تعویض خواهد شد.

تمامی قطعات مصرفی دارای ضمانتنامه و گارانتی معتبر هستند.در این صورت شما دیگر نگرانی های مربوط به تقلبی و بی کیفیت بودن قطعات مصرفی را ندارید.

 

کرج سرویس با چه برند هایی همکاری میکند؟

کرج سرویس با اکثر برند های ایرانی و خارجی لوازم خانگی همچون

آمانا

آدمیرال

زیمنس

بوش

هاردستون

دوو

جنرال الکتریک

آبسال

حایر

ال جی

سامسونگ

بکو

آاگه

ویرپول

مجیک

و…

همکاری میکند.

 

سرد نکردن یخچال ساید بای ساید سامسونگ

برای مشاوره و تعمیر یخچال ساید بای ساید خود میتوانید با ما در کرج سرویس با شماره 33521323-026  در کرج و شماره 44698184-021 در تهران تماس بگیرید وهمچنین میتوانید فرم آنلاین درخواست سرویس پر نمایید تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس بگیرند. در خواست های آنلاین شامل %10 تخفیف ویژه میشود.

وبلاگ

مطالب آموزشی مرتبط

مصرف برق کولر گازی

مصرف برق کولر گازی

کولرهای گازی در مقایسه با وسایل سرمایشی و کولر های آبی که فقط عملکرد سرمایش دارند، از عملکرد سرمایش و گرمایش نیز بهره می برند.

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج را به تعمیرکاران ما بسپارید. کنوود از جمله شرکت های بسیار معتبر تولید کننده لوازم خانگی است. این شرکت به