جستجوی مقالات

علت روشن نشدن ماکروفر ال جی

روشن نشدن ماکروفر ال جی

روشن نشدن ماکروفر ال جی معمولاً به دلیل وجود ایراد در بخش قفل درب و میکروسویچ‌ها اتفاق می‌افتد. از همین رو توصیه می‌شود در صورت مشاهده این اشکال در ماکروفر مورد استفاده‌تان، از درستی عملکرد این دو بخش از دستگاه خود مطمئن گردید.

در صورتی که مهارت انجام این کار ندارید می‌توانید با دنبال کردن دستورالعمل‌های درج شده در بخش زیر جهت تعمیر و رفع اشکالات پیش آمده اقدام نمایید.در صورت استفاده از راهکارهای ارائه شده در این مقاله و تداوم اشکال پیش آمده می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات ال جی در کرج تماس بگیرید و درخواست خود مبنی بر نیاز به حضور کارشناس تعمیر ماکروفر را ثبت نمایید.

برخی از سرویس‌های ارائه شده توسط کارشناسان نمایندگی تعمیرات ماکروفر ال جی درکرج عبارتند از: رفع مشکل روشن نشدن ماکروفر، تعمیر میکروسوییچ در ماکروفر، رفع اشکالتت مرتبط با فیوز سرامیکی، رفع اشکالات مرتبط با فیوز حرارتی، رفع اشکالات مرتبط با مجموعه قفل در، تعمیر سینی گردان ماکروفر، تعمیر چفت درب ماکروفر، تعمیر فن ماکروفر، تعمیر مشکل جرقه زدن ماکروفر، تعمیر مشکل وجود صدا و نویز در ماکروفر و…

روشن نشدن ماکروفر ال جی
روشن نشدن ماکروفر ال جی

تعمیر مشکل روشن نشدن ماکروفر ال جی

روشن نشدن ماکروفر ال جی ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد که در این میان وجود ایراد در بخش قفل درب و میکروسویچ‌ برخی از شایع‌ترین‌ها هستند. البته در برخی موارد نیز ثابت شده است که مشکل روشن نشدن ماکروفر به دلیل وجود اشکال در برد دستگاه است. در هر حال تشخیص این مسئله که چرا ماکروفر روشن نمی‌شود، نیاز به بررسی دستگاه و تست عملکرد قطعات آن دارد.

از این رو توصیه می‌شود جهت تعمیر مشکل روشن نشدن ماکروفر ال جی و رفع سایر اشکالات پیش آمده در آن صرفاً به مراکز مجاز و استاندارد مراجعه نمایید. در صورت داشتن تخصص نیز می‌توانید موارد درج شده در بخش زیر را بررسی کرده و مشکل پیش آمده در ماکروفر خود را رفع نمایید.

میکروسویچ درب ماکروفر ال جی

یکی از شایع‌ترین علل روشن نشدن ماکروفر، خرابی میکروسویچ درب آن است. همانگونه که می‌دانید میکروسویچ درب، بسته بودن یا نبودن درب ماکروفر را چک می‌کند و در صورت بسته بودن در، اجازه‌ی روشن شدن را به تمامی بخش‌های ماکروفر می‌دهد. از این رو در برخی از شرایط، با وجود آنکه همه چیز درست است، ممکن است به دلیل خرابی میکروسوییچ، ماکروفر کار نکند.

برای اطمینان از خرابی میکروسوییچ، ابتدا برق ماکروفر را قطع کرده و قاب بدنه را در آورید. (میکروسویچ‌ها غالباً دو تا هستند و دارای ترمینال‌های با علامت C و NO می‌باشند). ترمینال‌ها را با مولتی‌متر تست کنید. برای این کار درب را ببندید و قلاب را چفت کنید. با این کار می‌بایست ترمینال‌های میکروسویچ از خود رسانندگی نشان دهند، و این یعنی میکروسویچ سالم است. در غیراینصورت، یعنی رد صورت عدم رسانندگی، میکروسویچ خراب بوده و نیازمند تعویض است. البته بهتر است قبل از تعویض میکروسوییچ، از درست فشار دادن قلاب چفت درب میکروسویچ مطمئن گردید.

فیوز سرامیکی ماکروفر ال جی

در صورتی که ماکروفر و صفحه نمایش روشن نمی‌شوند، احتمالا مشکل پیش آمده به دلیل وجود خرابی در فیوز سرامیکی باشد. این قسمت از دیگر قسمت‌های ماکروفر ها در بار نوسانات برق محافظت می‌کند و وقتی مشکلی پیش آید به طور کامل می‌سوزد و ماکروفر دیگر کار نخواهد کرد. برای دسترسی به این قطعه و رفع مشکل روشن نشدن مایکروفر ال جی، ابتدا برق ماکروفر را قطع کنید و قاب ماکروفر را خارج کنید.

فیوز را با استفاده از یک مولتی‌متر تست تمایید. اگر از سالم بودن میکروسویچ درب مطمئن هستید می‌توانید با باز و بستن درب، فیوز را تست کنید. در صورت سوخته بودن فیوز می‌بایست این قطعه با یک نمونه نو و اورجینال تعویض گردد. در صورتی که فیوز به دلیل نوسانات برق ورودی سوخته باشد به راحتی می‌توان آنرا تعویض کرد اما اگر مشکل پیش آمده به دلیل خرابی خود ماکروفر باشد، باید مگنترون، دیوید ولتاژ بالا، خازن و ترانسفورمر نیز تست شوند.

فیوز حرارتی ماکروفر ال جی

خرابی فیوز حرارتی نیز می‌تواند منجر به روشن نشدن ماکروفر ال جی گردد. همانگونه که می‌دانید وظیفه این بخش از دستگاه جلوگیری از گرم شدن بیش از حد ماکروفر است. وقتی این فیوز ایراد پیدا کند، ماکروفر به خاطر ملاحظات ایمنی روشن نخواهد شد. برای تعیمر فیوز حراتی لازم است ابتدا سیم‌های متصل به آن را جدا کرده و ترمینال‌ها را با یک مولتی‌متر امتحان کنید.

در صورتی که رسانندگی‌ ای مشاهده نکردید، فیوز را با یک نمونه سالم تعویض کنید. بد نیست بدانید یکی از دلایلی که سبب سوختن فیوز می‌گردد، درست کار نکردن فن خنک کننده ماکروفر است. بنابراین پیش از تعویض فیوز حرارتی، از سالم بودن فن و درستی عملکرد آن مطمئن گردید.

مجموعه‌ی قفل درب ماکروفر ال جی

خرابی مجموعه قفل درب نیز یکی دیگر از علل روشن نشدن ماکروفر ال جی است. بیشتر قفل‌های درب دارای قلاب پلاستیکی هستند که وقتی درب بسته می‌شود با میکروسویچ درگیر شده و درنتیجه سینگال روشن شدن به برد کنترل فرستاده می‌شود. در صورت آسیب دیدن این قلاب‌ها، یا کهنگی فنرهای این بخش، سویچ‌ها به اندازه کافی فشرده نشده و ماکروفر روشن نخواهد شد. در صورت خرابی این بخش لازم است بخش داخلی درب باز شود و در صورت نیاز قلاب و فنر معیوب تعویض گردد.

چرا مشتریان برای تعمیرات ماکروفر ال جی خود کرج سرویس را انتخاب کرده اند؟

کرج سرویس با سابقه ی35ساله در زمینه ی تعمیرات لوازم خانگی در کرج و تهران و داشتن کادر مجرب

دفتری که در کوتاه ترین زمان سفارشات شما را ثبت میکنند  و تکنسین های مجرب و کار آزموده که بعد

از مدت کوتاهی پس از اعلام آدرس به محل شما جهت تعمیرات اعزام میشوند بهترین گزینه برای تعمیرات

ماکروفر ال جی شما است.

سرعت در ثبت سفارشات و تعمیرات ماکروفر ال جی

اگر به دنبال خدمات سریع و در محل هستید حتما با کرج سرویس تماس بگیرید، چرا که خدمات ما

در همان روز به شما ارئه خواهد شد. تکنسین این مجموعه در زمینه ی تعمیرات ماکروفر ال جی

بسیار حرفه ای هستند روش کار کرج سرویس به این صورت است که ابتدا با شما تماس میگیرند و

شما را به صورت تلفنی راهنمایی میکنند تا شاید خودتتان بتوانید مشکل را برطرف کنید. در غیر از این

صورت در کوتاهترین زمان به محل شما جهت تعمیر میرسند.

هزینه تعمیرات ماکروفر ال جی در کرج سرویس

تمامی هزینه های دریافتی از شما بسیار منصفانه و تحت نظارت مجموعه کرج سرویس می باشد.

حدود قیمت نیز پیش از انجام کار به شما اعلام شده و تمامی هزینه ها، پس از پایان کار از شما

دریافت خواهد شد.در خواست های سرویسی که به صورت آنلاین در سایت کرج سرویس قرار میگیرد

شامل  10% تخفیف ویژه میشوند.

داشتن ضمانتنامه در تعمیرات ماکروفر ال جی

تمامی خدمات انجام شده در کرج سرویس دارای ضمانتنامه میباشد.ما تضمین میکنیم خدمتی که

بهش ما ارائه کرده ایم بدون هیچ مشکلی خواهد بود.اما اگر با درصد بسیار کمی دستگاه شما دچار

همان مشکل تعمیر شده شد تکنسین های ما بدون دریافت هزینه ی مجدد تعمیرات ماکروفر ال جی را

برای شما انجام میدهند.

استفاده از قطعات فابریک و اصل در تعمیرات ماکروفر ال جی

ما در کرج سرویس از قطعات اصل و فابریک استفاده میکنیم. روش کار این مجموعه به این صورت است

که اگر قطعه شما قابل تعمیر باشد زیر نظر بهترین تعمیرکاران تعمیرخواهد شد و اگر قطعه قابل تعمیر

نباشد با قطعات سفارشی و فابریک شرکتی تعویض خواهد شد . تمامی قطعات مصرفی دارای

ضمانتنامه و گارانتی معتبر هستند.در این صورت شما دیگر نگرانی های مربوط به تقلبی و بی کیفیت

بودن قطعات مصرفی را ندارید.

روشن نشدن ماکروفر ال جی
روشن نشدن ماکروفر ال جی

تعمیرات ماکروفر ال جی در کرج و تهران

جهت درخواست تکنسین میتوانید با شماره 33521323-026 در کرج و شماره 44698184-021 در
تهران تماس بگیرید و یا فرم آنلاین درخواست سرویس را پرنمایید تا همکاران ما در کوتاهترین زمان با
شما تماس بگیرند. در خواست های آنلاین شامل 10% تخفیف ویژه تعمیرات میشود

وبلاگ

مطالب آموزشی مرتبط

مصرف برق کولر گازی

مصرف برق کولر گازی

کولرهای گازی در مقایسه با وسایل سرمایشی و کولر های آبی که فقط عملکرد سرمایش دارند، از عملکرد سرمایش و گرمایش نیز بهره می برند.

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج را به تعمیرکاران ما بسپارید. کنوود از جمله شرکت های بسیار معتبر تولید کننده لوازم خانگی است. این شرکت به