جستجوی مقالات

 علت روشن نشدن ظرفشویی چیست؟

 علت روشن نشدن ظرفشویی

 تشخیص علت روشن نشدن ظرفشویی قطعا نیاز به یک تعمیرکار ماهر دارد، اما اگر مشکل به وجود آمده جزئی باشد می توانید خودتان این مشکل را برطرف نمایید.

مثلاً ممکن است کلیدی از کلیدهای ماشین ظرفشویی درست کار نکند یا گیر کرده باشد یا حتی ممکن هست برق به دستگاه شما نرسد و همین مشکل جزئی موجب روشن نشدن ماشین ظرفشویی شما گردد. پس بهتر است ابتدا این ایرادات جزئی را بررسی نمایید.

 • خرابی قفل و سوئیچ قفل درب
 • خرابی تایمر یا برد الکترونیکی
 • خرابی سلکتور
 • خرابی رله استارت موتور
 • خرابی فیوز حرارتی
 • خرابی موتور محرک

 

ایجاد نقص درسلکتور ظرفشویی

در ماشین ظرفشویی بخشی تحت عنوان سلکتور وجود دارد که وظیفه ی تعیین شرایط متفاوت برای چرخه‌ ی شستشو را بر عهده دارد. به سلکتور سوییچ هم میگویند.

اگر سوئیچ یا همان سلکتور معیوب شده باشند و دکمه‌های آن دچار نقص شده باشند و نتوانند به بیرون بیایند و به یک حالت گیر داشته باشند همین اتفاق ساده ممکن است که موجب روشن نشدن ماشین ظرفشویی شما شود.

 

ایجاد نقص درسلکتور ظرفشویی

آزمایش سلکتور به منظور یافتن علت کار نکردن ماشین ظرفشویی

برای آزمایش سلکتور می‌توانید از مولتی متر استفاده نمایید. شما برای امتحان کردن سلکتور ماشین خود نیاز به یک مولتی متر دارید. اگر بخواهید سلکتور را امتحان کنید باید بدانید که محل قرارگرفتن سلکتور روی کنترل پنل می باشد و به منظور دسترسی به آن، کافی است صفحه ای که در داخل درب ماشین قرار دارد را باز کنید. حواستان باشد که هنگام ازمایش سلکتور نکات ایمنی را رعایت کنید و از قطع بودن جریان برق اطمینان حاصل پیدا کنید.

 

باز بودن درب ماشین ظرفشویی

بار بودن درب دستگاه، یکی از رایج‌ترین علت کار نکردن ماشین ظرفشویی است. به طور معمول چیدمان اشتباه و نادرست ظروف و وجود مانعی بین دستگاه و درب آن باعث می‌شود که درب به صورت کامل بسته نشده و سنسور اجازه ادامه فرآیند شستشو را ندهد.

در این حالت توصیه می گردد تمامی ظروف را به صورت اصولی بچسنید و آن را از درب ماشین ظرفشویی فاصله دهید.

 

خرابی تایمر و کنترل الکترونیکی

تایمر یا کنترل الکترونیکی قطعه دیگری در ماشین ظرفشویی است که وظیفه زمان‌بندی مراحل مختلف شستشو به صورت استاندارد را دارد. خرابی این قطعه باعث گردیده که دستگاه در میان شستشو متوقف شده و یا به طور کلی روشن نشود.

برای بررسی  علت روشن نشدن ظرفشویی و سلامت تایمر نیاز به مولتی‌متر خواهید داشت. این قطعه به طور معمول در پشت پنل کنترل قرار دارد.

 

مقاله مرتبط بخوانید: علت سوراخ شدن کف ماشین ظرفشویی

 

اشکال در فیوز حرارتی

فیوز حرارتی در ماشین ظرفشویی از برد کنترل دستگاه محافظت می کند. این فیوز در بخش بالایی برد مدار قرار گرفته و توسط دو سیم به مجموعه برد متصل شده است. درصورتی که فیوز دچار نقص شود، جریان برق به برد کنترل نرسیده و دستگاه روشن نمی شود.

 

خراب شدن موتور محرک ماشین ظرفشویی

گردش آب در ظرفشویی توسط موتور محرک انجام می گردد. تایمر تامین کننده برق موتور محرک است. اگر بعد از رسیدن برق از رله استارت به سمت موتور محرک، ماشین ظرفشویی روشن نشد، مشخص می شود که موتور محرک دچار اشکال شده و باید تعویض شود.

 

در نتیجه علت روشن نشدن ظرفشویی می توان به موضوع زیر رسید:

اگر اهل فن می باشید و به تعمیر دستگاه های الکتریکی وارد هستید، می توانید با راهنمایی هایی که در بالا به آنها اشاره شد علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی را یافته و آن را تعمیر کنید.

بهتر است ابتدا با موارد پیش پا افتاده مانند برنامه دستگاه، برقرار بودن جریان برق و یا دوشاخه دستگاه شروع کرده و سپس ماشین ظرفشویی خود را باز نمایید.

در صورت نداشتن تجربه کافی هم، حتما برای تعمیر ماشین ظرفشویی با تعمیرکار ماشین ظرفشویی موارد را هماهنگ نمایید. اما اگر با این کار غریبه هستید پیشنهاد می کنیم با نمایندگی تعمیرات کرج سرویس تماس حاصل نمایید.

 

خراب شدن موتور محرک ماشین ظرفشویی

 

مقاله مرتبط بخوانید: خرابی ماشین ظرفشویی پاکشوما

 

چرا مشتریان ما برای تعمیرات خود کرج سرویس را انتخاب کرده اند؟

کرج سرویس با سابقه ی35ساله در زمینه ی تعمیرات لوازم خانگی در کرج و تهران و داشتن کادر مجرب دفتری که در کوتاه ترین زمان سفارشات شما را ثبت میکنند  و تکنسین های مجرب و کار آزموده که بعد از مدت کوتاهی پس از اعلام آدرس به محل شما جهت تعمیرات اعزام میشوند بهترین گزینه برای تعمیرات شما است.

 

سرعت در ثبت سفارشات و تعمیر

اگر به دنبال خدمات سریع و در محل هستید حتما با کرج سرویس تماس بگیرید، چرا که خدمات ما در همان روز به شما ارئه خواهد شد. تکنسین این مجموعه در زمینه ی تعمیرات بسیار حرفه ای هستند روش کار کرج سرویس به این صورت است که ابتدا با شما تماس میگیرند و شما را به صورت تلفنی راهنمایی میکنند تا شاید خودتتان بتوانید مشکل را برطرف کنید. در غیر از این صورت در کوتاهترین زمان به محل شما جهت تعمیر میرسند.

 

هزینه تعمیر در کرج سرویس

تمامی هزینه های دریافتی از شما بسیار منصفانه و تحت نظارت مجموعه کرج سرویس می باشد. حدود قیمت نیز پیش از انجام کار به شما اعلام شده و تمامی هزینه ها، پس از پایان کار از شما دریافت خواهد شد.

 

داشتن ضمانتنامه در تعمیر

تمامی خدمات انجام شده در کرج سرویس دارای ضمانتنامه میباشد.ما تضمین میکنیم خدمتی که ما ارائه کرده ایم بدون هیچ مشکلی خواهد بود.اما اگر با درصد بسیار کمی دستگاه شما دچار همان مشکل تعمیر شده شد تکنسین های ما بدون دریافت هزینه ی مجدد تعمیر را برای شما انجام میدهند.

 

داشتن ضمانتنامه در تعمیر

 

مقاله مرتبط بخوانید: علت جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی

 

استفاده از قطعات فابریک و اصل در تعمیر

ما در کرج سرویس از قطعات اصل و فابریک استفاده میکنیم. روش کار این مجموعه به این صورت است که اگر قطعه شما قابل تعمیر باشد زیر نظر بهترین تعمیرکاران تعمیرخواهد شد و اگر قطعه قابل تعمیر نباشد با قطعات سفارشی و فابریک شرکتی تعویض خواهد شد.

تمامی قطعات مصرفی دارای ضمانتنامه و گارانتی معتبر هستند.در این صورت شما دیگر نگرانی های مربوط به تقلبی و بی کیفیت بودن قطعات مصرفی را ندارید.

 

کرج سرویس با چه برند هایی همکاری میکند؟

کرج سرویس با اکثر برند های ایرانی و خارجی لوازم خانگی همچون

 • آمانا
 • آدمیرال
 • زیمنس
 • بوش
 • هاردستون
 • دوو
 • جنرال الکتریک
 • آبسال
 • حایر
 • ال جی
 • سامسونگ
 • بکو
 • آاگه
 • ویرپول
 • مجیک
 • و…

همکاری میکند.

 

 علت روشن نشدن ظرفشویی چیست؟

برای مشاوره و تعمیر ماشین ظرفشویی خود میتوانید با ما در کرج سرویس با شماره 33521323-026  در کرج و شماره 44698184-021 در تهران تماس بگیرید وهمچنین میتوانید فرم آنلاین درخواستسرویس  پر نمایید تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس بگیرند.در خواست های آنلاین شامل %10 تخفیف ویژه میشود.

وبلاگ

مطالب آموزشی مرتبط

مصرف برق کولر گازی

مصرف برق کولر گازی

کولرهای گازی در مقایسه با وسایل سرمایشی و کولر های آبی که فقط عملکرد سرمایش دارند، از عملکرد سرمایش و گرمایش نیز بهره می برند.

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج را به تعمیرکاران ما بسپارید. کنوود از جمله شرکت های بسیار معتبر تولید کننده لوازم خانگی است. این شرکت به