جستجوی مقالات

علت روشن نشدن جاروبرقی ال جی

روشن نشدن جاروبرقی ال جی

علت روشن نشدن جاروبرقی ال جی،کار جارو برقی ها تمیز نگه داشتن کف خانه و محل های دیگر و از بین بردن گرد و غبار از سطح زمین می باشد. با توجه به حجم کاری که ما از آنها می کشیم آنها برخی اوقات مستعد مشکلات و خرابی هایی هستند، اما بیشتر مشکلات جارو برقی ها به راحتی برطرف می شوند. در این مقاله از کرج سرویس نمایندگی تعمیرات ال جی راهکار هایی برای  تعمیر جاروبرقی در برطرف کردن مشکل روشن نشدن جاروبرقی ال جی ارائه شده است.

پریز برق ندارد

هنگامی که جاروبرقی ال جی کار نمی کند اولین کاری که باید انجام دهید این است که بررسی کنید آیا پریز برق کار می کند یا خیر. بهترین راه برای بررسی این مورد استفاده از ولت متر است. رنج را بر روی ۲۵۰ قرار دهید و برق پریز را اندازه گیری کنید. اگر پریز برق ندارد مشکل را برطرف کنید.

 معیوب شدن دو شاخه جارو یا سیم رابط

از دیگر دلایل اصلی روشن نشدن جاروبرقی جاروبرقی ال جی معیوب شدن دو شاخه دستگاه و سیم رابط می باشد. برای بررسی این مشکل بدنه جارو را باز کرده و به وسیله ولت متر جریان برق در سیم جمع کن جاروبرقی را چک کنید. برای انجام این کار نخست دو شاخه را به پریز برق وصل کرده و جریان را اندازه گیری کنید.

همچنین برای انجام این کار می توانید ورودی های سیم رابط را به سیم جمع کن متصل کرده و اهم متر را بر روی رنج R*1 قرار دهید و به دو شاخه متصل کنید. اگر دو شاخه و سیم رابط سالم باشند، عقربه منحرف می شود و عدد صفر را نشان خواهد داد. اما در صورتی که چنین چیزی را مشاهده نکردید باید حتما سیم رابط و یا دو شاخه را عوض کنید تا مشکل جدی در دستگاه ایجاد نشود.

 خرابی سیم جمع کن

یکی از علت های اصلی روشن نشدن جاروبرقی ال جی خرابی سیم جمع کن می باشد. گاهی برق وارد سیم جمع کن می شود اما به دلیل عدم اتصال سیم جمع کن به حلقه های گردان قرقره، فاز و نول و برخی مواقع هر دو مورد برق به دستگاه وارد نمی شود، در نتیجه جاروبرقی روشن نخواهد شد. برای برطرف کردن این مشکل، شاخک ها را کمی به حالت عمودی نزدیک کرده و سپس قرقره را بر روی آن قرار دهید. با انجام این کار حلقه های گردان بر شاخک ها فشار وارد می کنند و آن را به طرف پایین سوق می دهند. سپس حالت فنری شاخک ها، ارتباط بین آن ها و حلقه های گردان ایجاد خواهد شد.

 

 روشن نشدن جاروبرقی ال جی
روشن نشدن جاروبرقی ال جی

خرابی کلید قطع و وصل

گاهی روشن نشدن جاروبرقی ال جی به دلیل خراب شدن کلید قطع و وصل جریان است. برای بررسی این علت دستگاه را از برق جدا کرده و به وسیله اهم متر کلید را تست کنید. اگر کلید روشن باشد عقربه عدد صفر را نشان می دهد و در صورت کار نکردن عقربه بر روی بی نهایت قرار خواهد گرفت. در این حالت باید کلید را عوض کنید.

سوخته شدن رله

جاروبرقی هایی که دارای رله هستند تا زمانی که رله بسته نشود و کلید قدرت نیر متصل نشود، جاروبرقی روشن نخواهد شد. برای تست رله بهترین کاری که باید انجام دهید این است که به وسیله اهم متر سیم های متصل به کلید روی دسته جاروبرقی را بررسی کنید. در صورت سالم بودن کلید روی دسته باید خود رله را مورد آزمایش قرار دهید. ابتدا جاروبرقی را به برق متصل کرده و سپس با یک پیچ گوشتی دسته عایق کلید قدرت رله را ببندید. اگر دستگاه روشن نشد، عیب از رله نیست. اما در صورتی که جاروبرقی روشن شد سیم های رابط و رله یا ساختمان داخلی آن دچار آسیب شده است و باید آن ها را بررسی کنید.

 قطع شدن مدار سری موتور

از دیگر علت های اصلی روشن نشدن جاروبرقی قطع شدن مدار سری موتور می باشد. اگر یکی از مدارهای سری موتور قطع شود جاروبرقی روشن نخواهد شد. برای مثال اگر یکی از فنرها و زغال مربوطه به کلکتور چسبیده نشود مدار سری موتور قطع است. اگر موتور را به صورت مستقل به برق متصل کردید اما روشن نشد، آن را از برق جدا کرده و به وسیله اهم متر ارتباط سایر اجزا را مورد بررسی قرار دهید. سپس در صورت بروز هرگونه مشکل آن را بررسی و آن را برطرف کنید.

 سوخته شدن کامل موتور

اگر موتور کاملا سوخته شده باشد، در هنگام اتصال به برق روشن نخواهد شد. زیرا بسیاری از پیچک های آرمیچر و قطب ها به صورت کامل سوخته شده اند. سوخته شدن موتور پس از مرحله نیم سوز شدن آن اتفاق می افتد. هنگامی که موتوری در حالت نیم سوز قرار دارد به کار خود ادامه می دهد تا زمانی که به صورت کامل پیچک ها خراب شده و ارتباط با سایر اجزا موتور قطع شود.
اگر به دنبال تعمیر جاروبرقی هستید، مرکز تعمیرات جاروبرقی ال جی در کرج آماده خدمات رسانی به تمامی شهروندان در کرج و تهران می باشد. برای تماس با این تعمیرگاه کافی است که با یکی از شماره های زیر تماس حاصل فرمایید تا در کمتر از ۲ ساعت تعمیرکار متخصص خود را به محل شما اعزام و مشکل را بررسی و برطرف نمایند.

 

کرج سرویس با اکثر برند های ایرانی و خارجی لوازم خانگی همچون

آمانا

آدمیرال

زیمنس

بوش

هاردستون

دوو

جنرال الکتریک

آبسال

حایر

ال جی

سامسونگ

بکو

آاگه

ویرپول

مجیک

و…

همکاری میکند.

 

 روشن نشدن جاروبرقی ال جی
روشن نشدن جاروبرقی ال جی

نمایندگی مجاز  ال جی

وقتی صحبت از تعمیرات جارو برقی ال جی در کرج و تهران میشود.نیاز به سرویسکارانی احساس میشود

که کرج و تهران را به خوبی بشناسند.تکنسین های ما به خوبی به تمامی مناطق شرق و غرب و شمال و

جنوب تهران و کرج اشراف کامل دارند.شما با یکبار استفاده از خدمات ما مشتری همیشگی ما خواهید شد.

جهت درخواست تکنسین نمایندگی تعمیرات ال جی  میتوانید با شماره 33521323-026 در کرج و شماره 44698184-021 در
تهران تماس بگیرید و یا فرم آنلاین درخواست سرویس را پرنمایید تا همکاران ما در کوتاهترین زمان با شما تماس بگیرند. در خواست های آنلاین شامل 10% تخفیف ویژه تعمیرات میشود.

وبلاگ

مطالب آموزشی مرتبط

تعمیر ماکروفر مجیک در کرج

تعمیر ماکروفر مجیک در کرج

اگر یک مایکروفر مجیک در آشپزخانه دارید، خواندن این مقاله را توصیه می کنیم. در این مقاله مشکلات رایج مایکروفرهای مجیک، علل این مشکلات و

تعمیر جاروبرقی فیلیپس در کرج

تعمیر جاروبرقی فیلیپس در کرج

جاروبرقی از جمله لوازم خانگی است که در خانه همه مردم پیدا می شود. فیلیپس یکی از برندهای بزرگ و محبوب در حوزه تولید جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی زیمنس در کرج

تعمیر جاروبرقی زیمنس در کرج

آیا جاروبرقی زیمنس شما نیاز به سرویس و تعمیر دارد و شما به دنبال تعمیرکار مجرب زیمنس هستید؟ نمایندگی تعمیر جاروبرقی زیمنس در کرج با

تعمیر جارو برقی ال جی در کرج

تعمیر جارو برقی ال جی در کرج

جارو برقی ال جی یکی از پرطرفدارترین برند های این وسیله الکترونیکی در بین مردم است. جارو برقی این برند معتبر هم ممکن است دچار