جستجوی مقالات

 علت جمع شدن آب داخل لباسشويى

جمع شدن آب داخل ماشين لباسشويى

 علت جمع شدن آب داخل لباسشويى چيست؟ ماشین‌های لباسشویی نقش بسیار مهمی در زندگی ما پیدا کرده‌اند. این ماشین‌ها می‌توانند با صرفه‌جویی در زمان و مواد شوینده استفاده شده در مدت زمان كم حجم زیادی از لباس‌ها را شستشو و حتی خشک نمایند.

ماشین‌های لباسشویی به علت داشتن تنوع زیاد دارای ویژگی و مزیت‌های گوناگونی می‌باشند البته تعدادی از این ویژگی‌ها به صورت عمومی در همه آن‌ها وجود دارد. برای استفاده درست و صحیح از این ماشین‌ها می‌بایست به نكات زیادی توجه داشته باشيم.

ولی گاهی اوقات بعضی از قطعات بر اثر فرسایش و طول عمر یا خرابی مکانیکی یا نوسانات برقخراب می‌شوند.از عوامل خرابی ماشین لباسشویی !

 

شیر برقی آب ورودی  علت جمع شدن آب داخل لباسشويى

شیر برقی آب وظیفه‌ی پر کردن مخزن با آب سرد و گرم، برای شستشو و آبکشی ماشین لباسشویی را دارد. شیر برقی آب به یک بوبین الکتریکی مجهز است که توسط تایمر یا برد الکترونیکی و هیدرو استات کنترل می‌شود.

اگر متوجه شدید که ماشین لباسشویی حین شستشو و یا تخلیه همچنان آبگیری می‌کند، ممکن است که شیر برقی در حالت باز از کار افتاده و آب بی‌وقفه وارد می‌شود.

برای بررسی این مورد، ابتدا وقتی این حالت رخ داد دو شاخه‌ی ماشین لباسشویی را از پریز در آورید. اگر دید که وارد شدن آب به مخزن همچنان ادامه دارد، به این معنی است که شیر برقی خراب شده است. ولی اگر جریان آب قطع شد مشکل به سیستم‌های کنترل‌کننده شیر برقی یعنی هیدرواستات یا برد و تایمر ربط دارد.

اگر متوجه شدید که ماشین لباسشویی با اینکه خاموش است ولی آب داخل لباسشویی جمع می‌شود قطعا مشکل از خرابی شیر برقی است باید تعویض شود.

 

شیر برقی آب ورودی  علت جمع شدن آب داخل لباسشويى

دلایل جمع شدن آب در لباسشویی خاموش چیست؟

مکانیزم کاری ماشین لباسشویی به این صورت است که آب از طریق لوله کشی وارد آن شده و فرایند شست و شو را امکان پذیر می سازد. قطعات متعددی در این روند درگیر هستند که هریک وظیفه خاص خود را بر عهده دارند.

اگر یکی از این قطعات دچار نقص شوند، پروسه ورود آب به ماشین هم با مشکل مواجه خواهد شد. وقتی شما شیر آب را باز می کنید، تا انتخاب برنامه و زدن کلید شروع، آب وارد دستگاه نخواهد شد.

پس از زدن دکمه استارت، قطعه ای به نام شیر برقی وارد عمل شده و فرمان های لازم را به قطعات دیگر صادر می کند. سپس مگنت شیر دریچه ورودی را باز کرده و آب وارد دستگاه می شود. پس از تکمیل ظرفیت، برد یا تایمر دستور قطع آب را می دهند.

بنابراین می توان فهمید که جمع شدن آب در لباسشویی خاموش ریشه در خرابی یکی از این قطعات دارد. با توجه به این که شیر برقی یا شیر الکتریکی اولین قطعه در شروع این فرایند است، خرابی آن اصلی ترین دلیل جمع شدن آب در دیگ لباسشویی خاموش به شمار می رود.

 

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

دلایلی مختلفی برای جمع شدن آب در لباسشویی و تخلیه نشدن آن وجود دارد:

  1. رایج ترین دلیل تخلیه نشدن آب و جمع شدن آب در ماشین لباسشویی، خرابی پمپ تخلیه است.
  2. خرابی شیر برقی یا تایمر.
  3. دلیل دیگر جمع شدن آب در لباسشویی و تخلیه نشدن آن، گرفتگی و انسداد محل خروج آب است. گرفتگی و انسداد می تواند در شیلنگ تخلیه لباسشویی، لوله فاضلاب، فیلتر تخلیه دستگاه و… اتفاق بیوفتد.
  • ممکن است شیلنگ تخلیه آب ماشین لباسشویی در پشت ماشین، از لباسشویی جداشده و روی زمین افتاده باشد (دقت کنید که این شیلنگ باید حداقل تا نصف ارتفاع ماشین لباسشویی بالا باشد، تا بتواند آب را تخلیه کند).
  • طول شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی نباید بیشتر از ۷ یا ۸ متر باشد.
  • امکان تا خوردن یا پاره شدن شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی وجود دارد.
  • امکان مسدود شدن فیلتر تخلیه به وسیله لباس های کوچک (جوراب یا لباس زیر) وجود دارد.
  • امکان مسدود شدن لوله فاضلاب منزل وجود دارد.

 

در اینجا به علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی که خاموش است می‌پردازیم

مهم نیست برند لباسشویی شما چیست این مطلب برای تمامی ماشین لباسشویی‌های اتوماتیک یکسان می‌باشد.مکانیزم لباسشویی به طوری طراحی شده که هنگام نصب لباسشویی شیر آب ورودی به لباسشویی وصل می‌شود و شیر آب را باز می‌کنید ولی آب وارد لباسشویی نمی‌شود تا زمانی که شما برنامه را انتخاب کنید و کلید شروع را فشار دهید بعد از آن لباسشویی شروع به آبگیری و شستشو می‌کند.

حالا شاید زمانی متوجه جمع شدن آب داخل ماشين لباسشويى شوید با اینکه ماشین لباسشویی در حالت خاموش است. همانطور که در بالا توضیح دادیم نحوه عملکرد لباسشویی به گونه است که با وصل کردن لباسشویی به آب و باز بودن شیر آب ، آبی وارد دستگاه نمی‌شود تا زمان استارت بعد از استارت کردن لباسشویی برد یا تایمر لباسشویی با قطعه‌ای به نام شیر الکتریکی فرمان می‌دهد و مگنت آن دریچه ورودی را باز می‌کند.

آب وارد دستگاه می‌شود و بعد از پر شدن حد مجاز دوباره برد یا تایمر دستور قطع آب را می‌دهد.حالا با گذشت زمان ممکن است این قطعه (شیر الکتریکی)دچار ایراد شود و در حالت خاموش آب از آن عبور کند و داخل لباسشویی آب جمع شود در این حالت حتما باید شیر برقی را کامل تعویض کنید.

در صورت بروز چنين مشکلى براى برای لباسشویی شما  حتما شیر آب ورودی ماشین لباسشویی را ببندید و با ما در کرج سرویس با شماره 33531323-026 تماس بگیرید تا یکی از تکنسین های مجرب خود را برای انجام خدمات و تعمیر برای شما اعزام کنیم.

 

چرا مشتریان برای تعمیرات لباسشویی خود کرج سرویس را انتخاب کرده اند؟

کرج سرویس با سابقه ی35ساله در زمینه ی تعمیرات لوازم خانگی در کرج و تهران و داشتن کادر مجرب دفتری که در کوتاه ترین زمان سفارشات شما را ثبت میکنند  و تکنسین های مجرب و کار آزموده که بعد از مدت کوتاهی پس از اعلام آدرس به محل شما جهت تعمیرات اعزام میشوند بهترین گزینه برای تعمیر ماشین لباسشویی شما است.

 

چرا مشتریان برای تعمیرات لباسشویی خود کرج سرویس را انتخاب کرده اند؟

داشتن ضمانتنامه در تعمیر لباسشویی

تمامی خدمات انجام شده در کرج سرویس دارای ضمانتنامه میباشد.ما تضمین میکنیم خدمتی که بهش ما ارائه کرده ایم بدون هیچ مشکلی خواهد بود.اما اگر با درصد بسیار کمی دستگاه شما دچار همان مشکل تعمیر شده شد تکنسین های ما بدون دریافت هزینه ی مجدد تعمیرات لباسشویی آرچیلیک را برای شما انجام میدهند.

 

بخشی از خدمات ما در تعمیرات لباسشویی آرچیلیک

 

کرج سرویس دارای نمایندگی برندهای مختلف:

در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی، تعمیر ماشین ظرفشویی، تعمیر یخچال و فریز و دیگر لوازم خانگی می باشد.

وبلاگ

مطالب آموزشی مرتبط

تعمیر ماکروفر مجیک در کرج

تعمیر ماکروفر مجیک در کرج

اگر یک مایکروفر مجیک در آشپزخانه دارید، خواندن این مقاله را توصیه می کنیم. در این مقاله مشکلات رایج مایکروفرهای مجیک، علل این مشکلات و

تعمیر جاروبرقی فیلیپس در کرج

تعمیر جاروبرقی فیلیپس در کرج

جاروبرقی از جمله لوازم خانگی است که در خانه همه مردم پیدا می شود. فیلیپس یکی از برندهای بزرگ و محبوب در حوزه تولید جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی زیمنس در کرج

تعمیر جاروبرقی زیمنس در کرج

آیا جاروبرقی زیمنس شما نیاز به سرویس و تعمیر دارد و شما به دنبال تعمیرکار مجرب زیمنس هستید؟ نمایندگی تعمیر جاروبرقی زیمنس در کرج با

تعمیر جارو برقی ال جی در کرج

تعمیر جارو برقی ال جی در کرج

جارو برقی ال جی یکی از پرطرفدارترین برند های این وسیله الکترونیکی در بین مردم است. جارو برقی این برند معتبر هم ممکن است دچار