جستجوی مقالات

علت بوی سوختگی در جاروبرقی ال جی

بوی سوختگی در جاروبرقی ال جی

 بوی سوختگی در جاروبرقی ال جی،برای جلوگیری از تداوم این بو لازم است عواملی را که منجربه ایجاد این بو می‌شوند به خوبی بشناسید. در صورت شناخت این عوامل به راحتی می‌توانید علت ایجاد بوی بد جاروبرقی را تشخیص داده و آن را برطرف سازید. اما به یاد داشته باشید که بهتر است برای تعمیر و از بین بردن آن از یک متخصص کمک بخواهید. بوی سوختگی جارو برقی ال جی یقیناً نشانه‌ای از بروز مشکل جدی در بخش‌های درونی دستگاه است. لازم است که تعمیرات این دستگاه‌ها حتماً توسط یک متخصص انجام شود.

 

 

علت بوی سوختگی جاروبرقی و نحوه عیب یابی آن

علت بوی سوختگی جاروبرقی و نحوه عیب یابی آن به شرح زیر است:

اولین مرحله برای از بین‌بردن و تعمیر بوی سوختگی جاروبرقی، عیب‌یابی دستگاه است. یعنی باید بدانیم که ایراد به وجود آمده از چه منبعی نشأت می‌گیرد و سپس مشکل را از ریشه برطرف کنیم. برای این کار لازم است با دلایل ایجاد بوی بد جاروبرقی آشنا شویم. البته باید بدانید بین بوی بد جاروبرقی و بوی سوختگی جارو برقی تفاوت‌هایی وجود دارد.

برای مثال ممکن است شما موی حیوان خانگی و … را توسط جاروبرقی جمع کرده باشید. وجود این مو در کیسه جاروبرقی شما، به مرور زمان بوی بدی را ایجاد می‌کند. این بو با بوی سوختگی جاروبرقی متفاوت است و بویی شبیه به بوی تعفن دارد.

  • برای از بین بردن بوی بد جاروبرقی می‌توانید صابون رنده شده را توسط جاروبرقی، جارو کنید. این کار سبب می‌شود، بوی بدی که به هر دلیل در جاروبرقی شما ایجاد شده به سرعت از این برود.
  • همچنین، شستن فیلتر و کیسه نیز می‌تواند در برطرف کردن بوی بد مؤثر باشد.

گاهی اوقات کاربران برای توضیح بوی سوختگی از عبارت بوی بد نیز استفاده می‌کنند، اما منظور همان بوی سوختگی است که ایجاد آن، دلایل مختلفی دارد.

 

مطالعه کنید: تعمیر جاروبرقی ال جی

 

مشکل مخزن و کیسه و ایجاد بوی سوختگی

بررسی مشکل مخزن و کیسه و ایجاد بوی سوختگی به شرح زیر می باشد:

هر مسئله‌ای که منجر به وارد شدن بار اضافی بر موتور شود، در ایجاد بوی سوختگی در جارو برقی ال جی مؤثر است. پربودن کیسه و مخزن جاروبرقی نیز یکی از همین عوامل هستند. برای جلوگیری از ایجاد بوی داغی یا بوی سوختگی، تنها کافیست مخزن، کیسه یا فیلتر جاروبرقی را به موقع تعویض و تخلیه کنید.

 

 بوی سوختگی در جاروبرقی ال جی
بوی سوختگی در جاروبرقی ال جی

 

بروز مشکل در اتصالات برقی منزل و ایجاد بوی سوختگی

شرح بروز مشکل در اتصالات برقی منزل و ایجاد بوی سوختگی به قرار زیر می باشد:

بوی سوختگی جاروبرقی از اشکالاتی است که در اثر بروز هرگونه مشکل در اتصالات برقی ساختمان، پریزی که دوشاخه دستگاه به آن متصل است و … نیز نمود پیدا می‌کند. بنابراین برای تعمیر این مشکل، لازم است که اتصالات برقی ساختمان، نوسانات برق در پریز و … را به دقت بررسی کنید.

 

انسداد لوله های جاروبرقی عامل بروز بوی سوختگی

شرح انسداد لوله های جاروبرقی عامل بروز بوی سوختگی به قرار زیر می باشد:

  • همانطور که گفته شد، بار اضافی وارده بر موتور منجر به ایجاد بوی بد جاروبرقی می‌شود.
  • انسداد لوله‌ها نیز یکی از عواملی هستند که باعث می‌شود، موتور با نیروی بیشتری کار کند و در نتیجه بار اضافی به آن وارد شود.
  • بنابراین به‌منظور جلوگیری از بوی سوختگی جاروبرقی، تنها کافیست مانع از انسداد لوله‌های آن شوید یا انسداد به وجود آمده را به سرعت برطرف نمایید.

 

مطالعه کنید:علت روشن نشدن جاروبرقی ال جی

 

مشکل فیلتر علت ایجاد بوی سوختگی در جاروبرقی

بررسی مشکل فیلتر علت ایجاد بوی سوختگی در جارو برقی به شرح زیر است:

فیلتر جاروبرقی حتی از کیسه آن نیز مهم‌تر است. زیرا این بخش مانع از نفوذ گردوخاک حاصل از کیسه به داخل موتور می‌شود. حال اگر این فیلتر به هر دلیلی مانند پرشدن، عدم قراگیری صحیح در جای خود و … نتواند از ورود گردوخاک به داخل موتور جلوگیری کند، حتماً بوی سوختگی شما به مشام خواهد رسید.

 

مشکل غلتک یا برس جاروبرقی در ایجاد بوی سوختگی

بررسی مشکل غلتک یا برس دستگاه در ایجاد بوی سوختگی به شرح زیر است:

یکی دیگر از دلایل ایجاد این بو، گیرکردن مو، نخ و … در برس یا غلتک آن است. وجود این موانع باعث گیرکردن غلتک و ایجاد بوی بد در جاروبرقی شما خواهد شد. برای جلوگیری از ایجاد این بو، تنها کافیست غلتک را آزاد کنید.

 

مطالعه کنید:علت خرابی زغال جاروبرقی ال جی چیست؟

 

سایر دلایل ایجاد بوی سوختگی در جاروبرقی

عواملی که در بخش بالا به آن‌ها اشاره شد، عواملی هستند که به‌راحتی و با یک بررسی ساده برطرف می‌شوند. برای مثال اگر کیسه را وقتی که دو سوم آن پر شده است تعویض کنید، دیگر مشکلاتی همچون بوی بد جاروبرقی، ایجاد نخواهد شد. اما عواملی که در ادامه به آنها اشاره می‌شود، اشکالاتی هستند که در درون ساختار جاروبرقی ایجاد شده و منجر به ایجاد بوی سوختگی در آن می‌شوند. توصیه می‌شود برای بررسی و تعمیر این مشکلات و معایب، از یک متخصص کمک بخواهید. در ادامه سایر دلایل ایجاد بوی سوختگی در جاروبرقی را با هم مرور می کنیم.

 

پاره شدن تسمه جاروبرقی دلیل ایجاد بوی سوختگی در آن

بررسی پاره شدن تسمه دستگاه دلیل ایجاد بوی سوختگی در آن به شرح زیر می باشد:

  • بوی بد می‌تواند در اثر پاره شدن تسمه آن، ایجاد شود.
  • اغلب وقتی تسمه پاره می‌شود، برس چرخان سری جلوی جاروبرقی نیز از کار می‌افتد.
  • به‌منظور تعمیر آن، تسمه مشابه باید جایگزین شود.
  • شما می‌توانید با تهیه تسمه اصلی از نمایندگی ‌های مجاز و بازکردن محفظه جاروبرقی، تسمه را تعویض نمایید یا امر تعویض تسمه را به یک متخصص واگذار کنید.

 

اتصالی در برد و مدارها و ایجاد بوی سوختگی

بررسی اتصالی در برد و مدارها و ایجاد بوی سوختگی به شرح زیر می باشد:

اکثر جاروبرقی‌ها دارای یک برد اصلی هستند که مدارهایی بر روی آن تعبیه شده است. هر یک از این مدارها ممکن است اتصالی داشته باشند یا اتصال آن‌ها در محلی خاص قطع شود. برای بررسی مدارها باید از یک مولتی‌متر استفاده شود. اگر مدار جاروبرقی شما مشکلی داشته باشد، مولتی متر قطعی اتصال را نشان می‌دهد. در اینصورت برای رفع بوی سوختگی در جارو برقی ال جی، کافیست سیم را مجدداً اتصال دهید یا در صورت نیاز، قطعه یا خازن مربوط را تعویض نمایید.

اگر ایراد از برد دستگاه شماست، باید بدانید که بردها به دلیل حساس بودن قابل‌تعمیر نیستند و در صورت خرابی، حتماً باید تعویض شوند. بهتر است برای این کار از نمایندگی تعمیرات جاروبرقی ال جی کمک بخواهید. نمایندگی تعمیرات جاروبرقی علاوه‌ بر تعمیرات تخصصی دستگاه شما قادر است، قطعه خراب را نیز با قطعه اصلی جایگزین نماید.

 

 بوی سوختگی در جاروبرقی ال جی
بوی سوختگی در جاروبرقی ال جی

 

 

مشکل فیوز جاروبرقی عامل ایجاد بوی سوختگی

بررسی مشکل فیوز جاروبرقی عامل ایجاد بوی سوختگی به قرار زیر است:

گاهی اوقات نیز عامل ایجاد این بو، یک فیوز سوخته است. برای بررسی فیوز موتور جاروبرقی کافیست درپوش آن را بردارید تا موتور نمایان شود. سپس فیوز را با استفاده از یک مولتی‌متر بررسی کنید. اگر فیوز دستگاه شما سوخته باشد، معمولاً آثار سوختگی در ظاهر فیوز نیز پیداست.

 

مطالعه کنید:نمایندگی مجاز ال جی

 

مشکل موتور جاروبرقی در ایجاد بوی سوختگی

بررسی مشکل موتور جاروبرقی در ایجاد بوی سوختگی به قرار زیر است:

در نهایت نیز علت ایجاد بوی بد جاروبرقی، می‌تواند موتور آن باشد. احتمال ایجاد این بو به دلیل سوختن موتور یا آرمیچر بسیار زیاد است. زیرا دلایل بسیاری وجود دارند که منجربه این امر خواهند شد. دلایلی مثل، جمع کردن آب، توسط جاروبرقی. این کار بدون فوت وقت موتور جاروبرقی شما را می‌سوزاند. همانطور که می‌دانید موتور جاروبرقی یک وسیله الکتریکی است و وسایل الکتریکی نیز مقاومت چندانی در برابر آب ندارند. به همین علت بوی سوختگی جاروبرقی شما بلافاصله پس از جمع کردن آب توسط آن، بلند خواهد شد.

دلیل دیگر سوختن موتور جاروبرقی می‌تواند، ورود گرد و خاک به داخل موتور دستگاه باشد. این امر نیز مانند جمع کردن آب، سبب داغ شدن و در نهایت سوختن موتور جاروبرقی خواهد شد. بنابراین بهتر است تعویض به موقع فیلتر و کیسه جاروبرقی را جدی بگیرید. همچنین واردشدن بار اضافی بر موتور جاروبرقی نیز می‌تواند از دلایل دیگر ایجاد این بو باشد. وارد شدن بار اضافی بر موتور ممکن است در اثر عوامل مختلفی مانند نوسانات برق، ضعیف بودن آن، وجود اشکال در سیستم برق‌رسانی منزل، وجود پارگی یا آسیب در سیم رابط، مشکلات داخلی دستگاه و … باشد.

بهتر است عمل تعویض و یا تعمیر موتور جاروبرقی را به یک متخصص بسپارید. چراکه موتور یکی از ارکان اصلی ساختمان جاروبرقی است و از کارافتادن یا عدم عملکرد صحیح آن منجر به از کار افتادن یا عدم عملکرد صحیح جاروبرقی خواهد شد.

 

 

 بوی سوختگی در جاروبرقی ال جی

 

وبلاگ

مطالب آموزشی مرتبط