جستجوی مقالات

سنسور نشتی آب ماشین ظرفشویی مجیک

سنسور نشتی آب ماشین ظرفشویی مجیک ،ماشین ظرفشویی جزئی زندگی روزمره است، مطمئناً نظر شما هم همین می باشد. اگر به استفاده از ماشین ظرفشویی متکی هستید و تصور ظرف شستن با دست پس از هر وعده‌ی غذایی برایتان کمی سخت است، ممکن است نشتی در ماشین ظرفشویی‌ مجیک ایجاد شده باشد.

اگر با ورود به آشپزخانه و قرار دادن ظرف‌ها در ماشین ظرفشویی متوجه نشتی دستگاه شدید، دلایل زیادی برای آن وجود دارد که خوشبختانه اکثر آن‌ها را می‌توان به‌سادگی برطرف نمود.

ابتدا باید بفهمید مشکل از کجاست. شکیبا باشید، تا ماشین ظرفشویی‌تان بدون نشتی شروع به کار نماید و دیگر آب در آشپزخانه‌ سرازیر نگردد. نشتی یا آبریزش ماشین ظرفشویی می تواند بسیار آزاردهنده و دردسر ساز باشد. علت ریست ماشین ظرفشویی مجیک را در این مقاله بخوانید.

حتی اگر این نشتی به مقدار کمی هم باشد، ممکن است به کفپوش و یا دیوارها خساراتی وارد کرده و هزینه های بازسازی بالایی را برای شما در پی داشته باشد. پس مشکل نشتی باید سریع برطرف شود . برای رفع نشتی ماشین ظرفشویی ابتدا باید دلیل ان را پیدا نمایید.

شایعترین علل نشتی در ماشین ظرفشویی مشکل قطعاتی مثل واشر، پمپ، شیر ورودی آب، بازوی اسپری، شناور یا شیلنگ ها است. و هنگامی که علت مشکل را مشخص کردید، می توانید قسمت ناکارآمد را تعمیر، تمیز یا جایگزین کنید تا مشکل نشتی برطرف شود. پس با ما همراه باشید تا قسمت ها یی را که ممکن است دلیل نشتی باشند را بررسی  نماییم.

 

سنسور نشتی آب ماشین ظرفشویی مجیک

ابتدا پنل دسترسی را از جلو ماشین ظرفشویی بردارید

اکثر ماشین های ظرفشویی دارای یک پنل دسترسی یا کابلیت در پایین می باشند که ورودی آب، پمپ، موتور و شیلنگ را پوشش می دهد. برای برداشتن پنل، از یک پیچ گوشتی استفاده کنید و پیچ را با اتصال پنل به دستگاه بچرخانید. برداشتن پنل به شما کمک می کند که منبع نشتی را پیدا کنید که احتمال دارد از زیر ماشین ظرفشویی باشد.

 

خرابی پمپ ظرفشویی

یکی از دلایل نشت آب از ماشین ظرفشویی، خرابی پمپ ظرفشویی می باشد. وظیفه پمپ آب ظرفشویی، گردش آب در محفظه داخلی ظرفشویی و همچنین تخلیه آب است.

حال علت بروز نشتی می تواند آسیب دیدگی واشر پلاستیکی پمپ بر اثر مرور زمان یا مواد شوینده باشد.ممکن است وجود نقص در سیستم آب بندی پمپ ظرفشویی باشد. وجود نشتی در این بخش ها قابل مشاهده نمی باشد و باید پنل دسترسی به مخزن ظرفشویی را بردارید.

 

ابتدا مکان های نشت عمومی را بررسی کنید

اکثر نشتی های ماشین ظرفشویی از اطراف یا زیر در می آیند، اما آب ممکنه از زیر واحد نیز نشت کند. تعیین منبع آب می تواند به کاهش علت احتمالی کمک نماید.

ماشین ظرفشویی با یک دور طبیعی مثل همیشه به کار بیاندازید و از نزدیک ان تماشا کنید که آب از کجا می آید. نشت اب از اطراف یا زیر درب می تواند ناشی از مشکل واشر، اسپری بازو یا شناور باشد.نشت اب از زیر واحد می تواند ناشی از مشکل پمپ، شیلنگ یا ورودی آب باشد.

 

سنسور نشتی آب ماشین ظرفشویی مجیک

واشر درب بالایی

ماشین ظرفشویی شما دارای دو واشر درب هست (که لاستیک نیز نامیده می‌شوند). بادوام‌ترین آن‌ها واشر پایینی است، اما تعویض آن مشکل است. همچنین واشر بالایی در سه قسمت درب قرار دارد. هردوی آن‌ها از نشت آب جلوگیری می‌کنند و با گذشت زمان فرسوده و خراب می گردد.

احتمال خرابی آن نسبت به واشر پایین بیشتر است. در زیر اطلاعاتی را در مورد چگونگی تشخیص معیوب بودن واشر بالایی ارائه می‌کنیم:

وقتی ماشین ظرفشویی نشتی دارد و آب در کف آشپزخانه و جلوی ماشین سرازیر می‌شود می تواند علت آن خروج بخار از دستگاه باشد. درصورتی‌که واشر درب خراب باشد بخار از آن خارج‌شده و به کف آشپزخانه چکه می‌کند.برای پیدا کردن عیب واشر خود درب را چک نمایید و از محکم بسته شدن آن مطمئن شوید.

با پایین آوردن درب می‌توانید واشر را برای پیدا کردن نشانه‌ای از آسیب‌دیدگی چک نمایید. قسمت داخلی درب باید در مقابل واشر قرارگرفته و بسته ‌شود، خوب بسته نشدن درب و به وجود آمدن فاصله باعث نشتی می‌شود.

اگر واشر درب بالا معیوب است و نیاز به تعویض دارد نگران نباشید، تکنسین‌های ما می‌توانند واشرهای یدکی درب بالا ماشین ظرفشویی را تهیه و در محل تعویض نمایند.

 

بازوی اسپری

بازوی اسپری در داخل ماشین ظرفشویی و در پایین قسمت مرکزی دستگاه قرار دارد. این قسمت است که در طول شستشو و چرخه شستشو اب را روی ظرف ها اسپری می کند. بازوی اسپری را برای ترک، انحراف، انسداد یا آسیب های دیگر بررسی نمایید.

علت سنسور نشتی آب ماشین ظرفشویی مجیک مشکل در بازوی اسپری معمولا باعث می شود آب از پایین درب ماشین ظرفشویی، جایی که هیچ واشری وجود ندارد، نشت نماید.

 

سطح آب را بررسی نمایید

شناور یک وسیله ایمنی در داخل ظرف می باشد که سطح آب را تعیین می کند و مانع از اضافه شدن ظرفیت ماشین ظرفشویی می شود. هنگامی که ماشین ظرفشویی در اواسط چرخه کامل شستشو است، آن را خاموش و سپس ، درب را باز نمایید و سطح آب را بررسی کنید.

آب نباید بالاتر از المنت گرما در پایین tub باشد.اگر آب بالاتر از المنت گرما باشد، ممکن است سوئیچ شناور یا شناور مشکلی پیدا کرده باشد. هنگامی که شناور مشکل پیدا کرده باشد، آب از قسمت جلو ماشین ظرفشویی نشت خواهد کرد.

 

دقت نمایید شیلنگ ها و گیره ها ایمن و سالم می باشند

شیلنگ های متصل به پمپ زیر ماشین ظرفشویی اجازه می دهد آب از یک قسمت از ماشین ظرفشویی به قسمت دیگر جریان یابد، و اب را از tub تخلیه شود .

هنگامی که ماشین ظرفشویی در حال شستشو است، شلنگ را برای نشت بررسی نمایید. هنگامی که شلنگ ترک برداشته و یا پاره شده ، یا هنگامی که گیره ها شل شده باشند، آب از پایین دستگاه نشت می کند.

 

دقت نمایید شیلنگ ها و گیره ها ایمن و سالم می باشند

چرا مشتریان ما برای تعمیرات خود کرج سرویس را انتخاب کرده اند؟

نمایندگی تعمیرات مجیک در کرج با سابقه ی35ساله در زمینه ی تعمیرات لوازم خانگی در کرج و تهران و داشتن کادر مجرب دفتری که در کوتاه ترین زمان سفارشات شما را ثبت میکنند  و تکنسین های مجرب و کار آزموده که بعد از مدت کوتاهی پس از اعلام آدرس به محل شما جهت تعمیرات اعزام میشوند بهترین گزینه برای تعمیرات شما است.

 

سرعت در ثبت سفارشات و تعمیر

اگر به دنبال خدمات سریع و در محل هستید حتما با کرج سرویس تماس بگیرید، چرا که خدمات ما در همان روز به شما ارئه خواهد شد. تکنسین این مجموعه در زمینه ی تعمیرات بسیار حرفه ای هستند روش کار کرج سرویس به این صورت است که ابتدا با شما تماس میگیرند و شما را به صورت تلفنی راهنمایی میکنند تا شاید خودتتان بتوانید مشکل را برطرف کنید. در غیر از این صورت در کوتاهترین زمان به محل شما جهت تعمیر میرسند.

 

هزینه تعمیر در کرج سرویس

تمامی هزینه های دریافتی از شما بسیار منصفانه و تحت نظارت مجموعه کرج سرویس می باشد. حدود قیمت نیز پیش از انجام کار به شما اعلام شده و تمامی هزینه ها، پس از پایان کار از شما دریافت خواهد شد.

 

داشتن ضمانتنامه در تعمیر

تمامی خدمات انجام شده در نمایندگی تعمیرات ظرف شویی مجیک در کرج دارای ضمانتنامه میباشد.ما تضمین میکنیم خدمتی که ما ارائه کرده ایم بدون هیچ مشکلی خواهد بود.اما اگر با درصد بسیار کمی دستگاه شما دچار همان مشکل تعمیر شده شد تکنسین های ما بدون دریافت هزینه ی مجدد تعمیر را برای شما انجام میدهند.

 

استفاده از قطعات فابریک و اصل در تعمیر

ما در کرج سرویس از قطعات اصل و فابریک استفاده میکنیم. روش کار این مجموعه به این صورت است که اگر قطعه شما قابل تعمیر باشد زیر نظر بهترین تعمیرکاران تعمیرخواهد شد و اگر قطعه قابل تعمیر نباشد با قطعات سفارشی و فابریک شرکتی تعویض خواهد شد.

تمامی قطعات مصرفی دارای ضمانتنامه و گارانتی معتبر هستند.در این صورت شما دیگر نگرانی های مربوط به تقلبی و بی کیفیت بودن قطعات مصرفی را ندارید.

 

استفاده از قطعات فابریک و اصل در تعمیر

کرج سرویس با چه برند هایی همکاری میکند؟

کرج سرویس با اکثر برند های ایرانی و خارجی لوازم خانگی همچون

 • آمانا
 • آدمیرال
 • زیمنس
 • بوش
 • هاردستون
 • دوو
 • جنرال الکتریک
 • آبسال
 • حایر
 • ال جی
 • سامسونگ
 • بکو
 • آاگه
 • ویرپول
 • مجیک
 • و…

همکاری میکند.

 

سنسور نشتی آب ماشین ظرفشویی مجیک

برای مشاوره و تعمیر ماشین ظرفشویی خود میتوانید با ما در کرج سرویس با شماره 33521323-026  در کرج و شماره 44698184-021 در تهران تماس بگیرید وهمچنین میتوانید فرم آنلاین درخواست سرویس پر نمایید تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس بگیرند.در خواست های آنلاین شامل %10 تخفیف ویژه میشود.

وبلاگ

مطالب آموزشی مرتبط

مصرف برق کولر گازی

مصرف برق کولر گازی

کولرهای گازی در مقایسه با وسایل سرمایشی و کولر های آبی که فقط عملکرد سرمایش دارند، از عملکرد سرمایش و گرمایش نیز بهره می برند.

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج را به تعمیرکاران ما بسپارید. کنوود از جمله شرکت های بسیار معتبر تولید کننده لوازم خانگی است. این شرکت به