جستجوی مقالات

رفع خطای e15 در ماشین ظرفشویی بوش

رفع خطای e15 در ماشین ظرفشویی بوش

ماشین های ظرفشویی جدید بوسیله نمایشگرهای موجود ،کار تکنسینها را برای رفع عیب راحت کرده است ، در این مقاله میخواهیم به رفع خطای e15 در ماشین ظرفشویی بوش بپردازیم . کدهای خطا برای مدلهای ماشین ظرفشویی بوش سری sms به عنوان یک کد دیجیتالی نمایش داده میشود .

دقت داشته باشید تنها دانش مفهوم ارور ماشین ظرفشویی بوش برای رفع عیب  کافی نمی باشد( جهت تعمیر ماشین ظرفشویی بوش با  کرج سرویس  تماس حاصل فرمایید . )

رفع خطای e15 در ماشین ظرفشویی بوش

  1.  دستگاه ظرفشویی را خاموش نموده و سیم آن را از پریز برق جدا کنید.
  2. درب ماشین ظرفشویی را باز نمایید و چهار پیچ را نگه دارید که جلوی درب را در جای خود نگه دارید. سپس درب را ببندید.
  3. شما باید دو پیچ دیگر را انتخاب کنید که برگه پایه پایین جلویی را در جای خود نگه دارید و پوشش را خاموش نمایید. هر چند که اکنون چندین پیچ را در معرض قرار داده اید، که ممکن است به راحتی به شما آسیب برساند.
  4. حالا شما باید عایق را در پشت صفحه پایه بردارید. انجام این عمل درون پایه دستگاه را نشان می دهد.
  5. در مرکز پایه، شما یک پوشش پلاستیکی مربعی پیدا می کنیدکه میکرو سوئیچ خود را نگه می دارد. این سوئیچ دارای دو سیم آبی است که به شما کمک می کند آن را شناسایی نمایید.
  6. اکنون باید پوشش پلاستیکی را از کلید میکرو حذف نمایید. برای انجام این کار، پوشش را از سمت راست شروع کرده و پوشش را کنار بگذارید.
  7. در پشت خود میکرو سوئیچ، یک دیسک استریپ فوم موجود است که اندازه آن تقریبا چهار اینچ ضخیم هست. دیسک را پاک کنید و آن را پاک کنید.
  8. دیسک را در جای خود قرار دهید و دستگاه را دوباره بسازید.
  9. دستگاه باید در حال حاضر به صورت عادی عمل کند و کد خطای E15 هم اکنون باید ناپدید گردد.
  10. رفع عیب ماشین ظرفشویى بوش: محفظه ماشین ظرفشویی را خالی کنید. در صورتی که مجددا این خطا نمایش داده شد، ماشین ظرفشویی شما دارای نشتی می باشد.

 

ارور E15 ماشین ظرفشویی بوش BOSCH را بررسی نمودیم  و به دلایل اصلی بروز این عیب اشاره نموده ایم. در حالت کلی در هنگام مشاهده پیغام E15 روی ظرفشویی بوش ، دستگاه به هیچ وجه عمل نمی کند و چراغ شیر آب که مخصوص نمایش ارور می باشد نیز روشن می شود.

هم اکنون می توانید به منظور مشورت با کارشناسان و یا درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی با مرکز خدمات تعمیرات ظرف شویی بوش در کرج

تماس بگیرید و یا فرم درخواست سرویس را تکمیل کنید.

 

نشتی ماشین ظرفشویی بوش

یکی از دلایل مشاهده این ارور در ماشین ظرفشویی بوش مربوط به عیوب الکترونیکی دستگاه است. در حالت کلی در شرایطی ، ایرادات بردی ماشین ظرفشویی BOSCH باعث عدم تنظیم آبگیری دستگاه شده و سطح ورود آب به داخل مخزن به شدت افزایش می یابد و همین امر باعث فعال شدن سنسورهای امنیتی دستگاه می باشد.

 

سیستم آب شمار بوش

یکی از دلایل بروز کد خطا E15 در ظرفشویی بوش BOSCH ، خرابی سیستم تشخیص میزان ورود آب به ظرفشویی می باشد .با خرابی مجموعه ی آب شمار ، دستگاه نمی تواند تشخیص دهد که چه مقدار آب وارد ماشین ظرفشویی بوش BOSCH شده است و آب ورودی از ظرفشویی بوش خارج می شود و ارور نمایش داده می شود.

 

برد ظرفشویی بوش

دلیل اصلی این عیب ، افزایش سطح آب گیری است . در مواردی نشتی ( اعم از سوراخ و شیار روی بدنه و یا پارگی خرطومی ها) می تواند باعث بروز نمایش این ارور شود زیرا سنسورهای دستگاه خیس شده و از بروز نشتی در ظرفشویی بوش BOSCH مطلع  می شود. از دستگاه به هیچ وجه استفاده ننمایید.

 

عدم جرمگیری ظرفشویی

در مواردی محدود ، به دلیل ایجاد رسوب و جرم بر روی سنسورهای ماشین ظرفشویی BOSCH ، دستگاه در میزان آبگیری و مقدار آب وارد شده به مخزن هوا و مخزن شستشو دچار ایراد می گردد .

لازم به ذکر است که ماشین ظرفشویی بوش هر ۶ ماه یکبار نیاز به سرویس دوره ای توسط تکنسین مجرب و جرمگیری مخازن و صفحات شسشو دارد.

هنگامی که کد خطا E15 در ماشین ظرفشویی Bosch ظاهر می شود ، باید به دنبال علت نشت آب در سینی باشید. این ممکن است پارگی یکی از شیلنگ ها ، اتصال ضعیف قطعات دستگاه باشد. استفاده از ماشین ظرفشویی را ادامه ندهید تا علت نشت ان رفع گردد.

 

پوسیده شدن شیلنگ ها

گاهی این خطا به دلیل پوسیده شدن شیلنگ ها و لوله های تخلیه رخ می‌دهد که به مرور زمان اتفاق افتاده‌اند. به منظور تعویض این شیلنگ ها و لوله ها بهتر است با یک نیروی متخصص مشورت نموده و سرخود عملی را انجام ندهید.

 

رفع خطای e15 در ماشین ظرفشویی بوش

سنسور نشتی را چک کنید، سری هم به آبپاش دستگاه بزنید

در موارد خیلی کمی علت اینکه خطای E15 رخ می‌دهد معیوب شدن سنسور نشتی و در برخی موارد آبپاش های دستگاه ظرفشویی بوش می‌باشد. برای آنها راه حلی جز مراجعه به نیروی متخصص نیست و هر گونه تعمیر و عیب یابی بدون مشورت و کمک نیروی متخصص می‌تواند برای شما گران تمام شود.

 

 چرا مشتریان ما برای تعمیرات خود کرج سرویس را انتخاب کرده اند؟

کرج سرویس با سابقه ی35ساله در زمینه ی تعمیرات لوازم خانگی در کرج و تهران و داشتن کادر مجرب دفتری که در کوتاه ترین زمان سفارشات شما را ثبت میکنند  و تکنسین های مجرب و کار آزموده که بعد از مدت کوتاهی پس از اعلام آدرس به محل شما جهت تعمیرات اعزام میشوند بهترین گزینه برای تعمیرات شما است.

 

سرعت در ثبت سفارشات و تعمیر

اگر به دنبال خدمات سریع و در محل هستید حتما با مرکز خدمات تعمیرات بوش در کرج تماس بگیرید، چرا که خدمات ما در همان روز به شما ارئه خواهد شد. تکنسین این مجموعه در زمینه ی تعمیر بسیار حرفه ای هستند.

روش کار کرج سرویس به این صورت است که ابتدا با شما تماس میگیرند و شما را به صورت تلفنی راهنمایی میکنند تا شاید خودتتان بتوانید مشکل را برطرف کنید. در غیر از این صورت در کوتاهترین زمان به محل شما جهت تعمیر میرسند.

 

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج سرویس

تمامی هزینه های دریافتی از شما بسیار منصفانه و تحت نظارت مجموعه کرج سرویس می باشد. حدود قیمت نیز پیش از انجام کار به شما اعلام شده و تمامی هزینه ها، پس از پایان کار از شما دریافت خواهد شد.

 

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج سرویس

داشتن ضمانتنامه در تعمیر

تمامی خدمات انجام شده در کرج سرویس دارای ضمانتنامه میباشد. ما تضمین میکنیم خدمتی که ما ارائه کرده ایم بدون هیچ مشکلی خواهد بود.اما اگر با درصد بسیار کمی دستگاه شما دچار همان مشکل تعمیر شده شد تکنسین های ما بدون دریافت هزینه ی مجدد تعمیر را برای شما انجام میدهند.

 

استفاده از قطعات فابریک و اصل در تعمیر

ما در کرج سرویس از قطعات اصل و فابریک استفاده میکنیم. روش کار این مجموعه به این صورت است که اگر قطعه شما قابل تعمیر باشد زیر نظر بهترین تعمیرکاران تعمیرخواهد شد و اگر قطعه قابل تعمیر نباشد با قطعات سفارشی و فابریک شرکتی تعویض خواهد شد .

تمامی قطعات مصرفی دارای ضمانتنامه و گارانتی معتبر هستند.در این صورت شما دیگر نگرانی های مربوط به تقلبی و بی کیفیت بودن قطعات مصرفی را ندارید.

 

کرج سرویس با چه برند هایی همکاری میکند؟

کرج سرویس با اکثر برند های ایرانی و خارجی لوازم خانگی همچون

آمانا

آدمیرال

زیمنس

بوش

هاردستون

دوو

جنرال الکتریک

آبسال

حایر

ال جی

سامسونگ

بکو

آاگه

ویرپول

مجیک

و…

همکاری میکند.

 

رفع خطای e15 در ماشین ظرفشویی بوش

برای مشاوره و تعمیر ماشین ظرفشویی خود میتوانید با ما در کرج سرویس با شماره 33521323-026  در کرج و شماره 44698184-021 در تهران تماس بگیرید وهمچنین میتوانید فرم آنلاین درخواستسرویس پر نمایید تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس بگیرند.در خواست های آنلاین شامل %10 تخفیف ویژه میشود.

وبلاگ

مطالب آموزشی مرتبط

مصرف برق کولر گازی

مصرف برق کولر گازی

کولرهای گازی در مقایسه با وسایل سرمایشی و کولر های آبی که فقط عملکرد سرمایش دارند، از عملکرد سرمایش و گرمایش نیز بهره می برند.

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج را به تعمیرکاران ما بسپارید. کنوود از جمله شرکت های بسیار معتبر تولید کننده لوازم خانگی است. این شرکت به