جستجوی مقالات

رفع بوی بد لباسشویی سامسونگ

بوی بد لباسشویی سامسونگ

بوی بد لباسشویی سامسونگ، بیشتر ماشین لباسشویی‌ها در صورتی که درست تمیز نشوند بوی نامطبوع می‌گیرند. علت این بو، رشد میکروارگانیسم‌ها داخل محیط گرم و مرطوب ماشین لباسشویی است. مواد شوینده و نرم کننده باقی مانده در ماشین لباسشویی هم محیط مناسبی برای رشد قارچ و باکتری‌ها فراهم می‌کند. وقتی شرایط کافی برای رشد این عوامل وجود داشته باشند، بوی نامطبوعی داخل ماشین لباسشویی به وجود می‌آید که بسیار آزار دهنده است.

علت بوی بد لباسشویی سامسونگ چیست؟

برای بوی بد ماشین لباسشویی دلایل زیادی وجود دارد که ما امکان توضیح تک تک این دلایل را نداشته و به اختصار شما را با آنها آشنا می‌کنیم:

۱) خارج نکردن لباس های خیس از ماشین لباسشویی و نگهداری آنها برای مدت زیاد که علاوه بر ایجاد بوی بد لباسشویی و بو گرفتن لباس ها، امکان رشد قارچ ها را داده و باعث ایجاد ناراحتی پوستی خواهد شد.

۲) بستن درب ماشین لباسشویی بعد از اتمام مراحل شستشو و خارج نکردن لباس‌ها

۳) خشک نکردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی بعد از هر بار شستشو

۴) سرویس نکردن سالیانه و عدم رسیدگی به ماشین لباسشویی

۵) گیر کردن شی یا لباس در قسمت فیلتر پمپ تخلیه مناسب و عدم تمیز کردن آن.

۶) تمیز نکردن جاپودری ماشین لباسشویی ،می‌بایست هرچند مدت یک‌بار چاپودری را بیرون کشیده و آن را تمیز کنید.

۷) گاهی اوقات افراد از بوی فضلاب ماشین لباسشویی خود شاکی هستند و این بود در همه فضای خانه بخصوص در آشپزخانه که لباسشویی در آنجا نصب شده است استشمام می شود. بوی بد فاضلاب لباسشویی معمولا به محیط داخل لباسشویی و مشکلاتی که منجر به بو گرفتن لباسشویی می شود، مربوط نیست و علت اصلی آن مربوط به مسیر تخلیه فاضلاب منزل و عدم استفاده از سیفون در مسیر لوله تخلیه فاضلاب است. بخصوص در مواردی که مسیر تخلیه لباسشویی و سینک ظرفشویی یکی است بوی بد فضلاب بیشتر به مشام می رسد.

مواردی که به آن ها اشاره کردیم، از مهم ترین مواردی است که علت های بوی بد لباسشویی می باشند. در ادامه روش هایی را برای از بین بردن بوی بد لباسشویی توضیح می دهیم.

ماندن لباس ها به مدت طولانی داخل لباسشویی

ماندن لباس ها در ماشین لباسشویی و عدم باز کردن درب دستگاه باعث می گردد تا رطوبت و بخار به همراه گرمای داخل دستگاه؛ علاوه بر این که سبب ایجاد رسوب در داخل سوراخ های دیگ ماشین لباسشویی شود، محیطی مساعد برای رشد میکروب و باکتری ها پدید آورده و موجب ایجاد بوی بد در داخل لباسشویی شود. با خارج کردن لباس ها در زمان مناسب هوای داخل دستگاه از آن خارج شده و این موضوع در عدم به وجود آمدن مشکل و بوی بد در لباسشویی تاثیرات مثبتی خواهد گذاشت.

بستن درب لباسشویی بلافاصله بعد از شستشو

اغلب کسانی که با ماشین لباسشویی سر و کار دارند بلافاصله بعد از این که لباس ها را از آن خارج کردند درب دستگاه را می بندند. این یک روش غلط است؛ زیرا به هوای داخل دستگاه اجازه تهویه به اندازه لازم داده نمی شود و به همین علت گرما و رطوبت تا حدودی در دستگاه باقی مانده و این شرایط باعث به وجود آمدن بهترین شرایط برای ایجاد بوی بد در ماشین لباسشویی خواهد شد. رفع بوی بد ماشین لباسشویی در این حالت کار دشواری بوده و ممکن است بر کیفیت سلامت افرادی که از لباس های شسته شده در این دستگاه استفاده می کنند نیز تاثیرات سویی بگذارد.

خشک نکردن لاستیک دور درب لباسشویی

لاستیک دور درب لباسشویی در قسمت هایی دارای تاشدگی بوده و اگر آب و مواد شوینده در این قسمت ها رسوب کنند بوی بدی ایجاد خواهند کرد. این امر در کیفیت کار دستگاه نیز تاثیرات بدی دارد. اگر بعد از اتمام کار دستگاه و خارج نمودن لباس ها از دستگاه لاستیک را به صورت کامل خشک کنید هم از ایجاد بوی بد در لباسشویی پیش گیری کرده اید و هم از ایجاد محیط مساعد برای رشد میکروب ها جلوگیری می کنید.

عدم سرویس لباسشویی باعث ایجاد بوی بد میشود

ماشین لباسشویی مانند دیگر لوازم خانگی بزرگ منزل نیاز به رسیدگی و سرویس دارد. در صورت استفاده ی صحیح از آن و همچنین رعایت نکات ایمنی و بهداشتی در به کار بردن این دستگاه باید آن را به صورت سالانه سرویس کنید. با سرویس لباسشویی از ایجاد رسوب و جرم در بخش های مختلف آن و همچنین عدم گرفتگی و مشکل در لوله های تخلیه و ورودی آب دستگاه مطمئن شده و از ایجاد مشکلات بزرگتر جلوگیری خواهید کرد.

عدم تمیز کردن فیلتر و پمپ تخلیه

فیلتر پمپ تخلیه یکی از بخش های ماشین لباسشویی است که ممکن است در طولانی مدت جرم و رسوب در آن ایجاد شود. عدم تمیز کردن آن و ماندگاری رسوب سبب می شود تا در دستگاه بوی بدی ایجاد شده و این موضوع به لباس ها نیز سرایت کرده و آن ها را نیز بد بو می کند. با تمیز کردن آن بعد از چند بار استفاده از دستگاه می توانید از بروز این مشکل پیشگیری کنید.

بوی بد لباسشویی سامسونگ
بوی بد لباسشویی سامسونگ

عدم توجه به وضعیت جاپودری

امکان دارد بعد از چند بار استفاده از جاپودری لباسشویی متوجه شوید که بخشی از پودر در کنار دیواره های آن باقی مانده و سخت شده اند. در این حالت رفع بوی بد ماشین لباسشویی با تمیز کردن این بخش ممکن بوده و باید جاپودری را بیرون کشیده و تمیز نمایید.

چگونه بوی بد ماشین لباسشویی را رفع کنیم؟

نحوه استفاده از جرم گیر ماشین لباسشویی

تنها راه برای خلاص شدن از بوی بد ماشین لباسشویی استفاده از محلول جرم‌گیر است که می‌توان آن را از فروشگاه‌ها تهیه کنید و داخل ماشین لباسشویی بریزید و با استفاده از برنامه کتان و بالاترین درجه آب ۹۰ درجه بگذارید کامل یک بار خالی فقط با همان محلول کار کند.

جرم گیری ماشین لباسشویی

شما مشتریان عزیز  نمایندگی تعمیرات سامسونگ  میتوانید جرمگیر با کیفیت و اصل و متناسب با لباسشویی خود را از مجموعه کرج سرویس تهیه کنید

بوی بد لباسشویی سامسونگ
بوی بد لباسشویی سامسونگ

برای مشاوره و تعمیر لباسشویی ساسونگ خود میتوانید با ما در کرج سرویس با شماره 33521323-026 

در کرج و شماره 44698184-021 در تهران تماس بگیرید وهمچنین میتوانید فرم آنلاین درخواست

سرویس پر نمایید تا همکاران ما در نمایندگی تعمیرات سامسونگ در کرج کوتاه ترین زمان با شما

تماس بگیرند.در خواست های آنلاین شامل %10 تخفیف ویژه میگردد.

وبلاگ

مطالب آموزشی مرتبط

تعمیر ماکروفر مجیک در کرج

تعمیر ماکروفر مجیک در کرج

اگر یک مایکروفر مجیک در آشپزخانه دارید، خواندن این مقاله را توصیه می کنیم. در این مقاله مشکلات رایج مایکروفرهای مجیک، علل این مشکلات و

تعمیر جاروبرقی فیلیپس در کرج

تعمیر جاروبرقی فیلیپس در کرج

جاروبرقی از جمله لوازم خانگی است که در خانه همه مردم پیدا می شود. فیلیپس یکی از برندهای بزرگ و محبوب در حوزه تولید جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی زیمنس در کرج

تعمیر جاروبرقی زیمنس در کرج

آیا جاروبرقی زیمنس شما نیاز به سرویس و تعمیر دارد و شما به دنبال تعمیرکار مجرب زیمنس هستید؟ نمایندگی تعمیر جاروبرقی زیمنس در کرج با

تعمیر جارو برقی ال جی در کرج

تعمیر جارو برقی ال جی در کرج

جارو برقی ال جی یکی از پرطرفدارترین برند های این وسیله الکترونیکی در بین مردم است. جارو برقی این برند معتبر هم ممکن است دچار