جستجوی مقالات

دمای مناسب یخچال دوو

دمای مناسب یخچال دوو

تلفن تماس شعب تعمیرگاه ما در کرج و حومه

دمای مناسب یخچال دوو ، تنظیم درجه یخچال فریزر یکی از مهمترین اموری می باشد که بهتر خانواده ها با آن آشنایی داشته باشند. به ویژه پس از خرید یخچال فریزرهای جدید این مسئله اهمیت بیشتری پیدا می کند.

چرا که از یخچال فریزر جهت نگهداری مواد غذایی و نوشیدنی ها استفاده می شود و چنانچه دمای یخچال و فریزر بیش از حد کم و یا بیش از حد زیاد گردد، در هر دو حالت منجر به فاسد شدن و یا یخ زدن مواد غذایی شده و موجب ضرر زدن به کاربر یخچال فریزر و پایین آمدن کارایی آن می گردد.

 

تنظیم دمای یخچال ساید

ابتدا مشخص گردد تنظیم درجه مربوط به فریزر است یا یخچال. سپس به صورت زیر عمل نمایید: اگر بصورت «خط های افقی» بود هرچه تعدادخط کمتر شود گرمتر و هرچه تعداد خط بیشتر شود سردتر می شود.

اگر بصورت درجه سانتی گراد باشد : در یخچال: بیشترین سرما {صفر درجه} می باشد و کمترین سرما { 6درجه } می باشد که نرمال 3 درجه می باشد. در فریزر : کمترین سرما 15- درجه و بیشترین سرما 23- درجه می باشد که نرمال 19- درجه می باشد.

 

 نحوه تنظیم دمای یخچال دوو

در یخچال‌های ترموستاتی، یک اهرم شاسی دار یا ترموستات مشاهده می کنید. روی این شاسی اهرم دار یک برچسب وجود دارد. روی این برچسب تعدادی عدد مثلاً اعداد ۱ تا ۵ یا ۱ تا ۹ نوشته‌شده است. اگر کنترل را روی عدد ۰ تنظیم کنید، یخچال خاموش می گردد.

اگر آن را روی عدد ۹ بگذارید، یخچال با آخرین توان خود،کار می‌کند. اگر مطمئن نیستید که چه درجه‌ای برای یخچال شما مناسب است، بهتر است حد وسط را رعایت کنید.

به‌طور مثال اگر برچسب ۱ تا ۵ است ترموستات را روی عدد ۳ قرار دهید. هر چه تعداد اعداد بیشتر باشد، به این معناست که یخچال شما قابلیت بیشتر سرد شدن را دارد. در فصل تابستان بهتر است دمای یخچال ترموستاتی خود را روی ۴ یا ۵ و در فصل زمستان نیز دمای فریزر را روی-۱۶ یا -۱۹ قرار دهید.

در یخچال‌های دیجیتالی یک صفحه‌نمایش لمسی قرار دارد. ابتدا قفل صفحه را باز نمایید .در برخی مدل‌ها برای چند ثانیه باید دکمه‌ی قفل را نگه‌دارید تا باز شود. سپس با فشردن دکمه‌ی دمای یخچال، دمای مناسب را تنظیم کنید.

گاهی ممکن است در نحوه‌ی تنظیم درجه یخچال با مشکلات و سوالاتی روبه‌رو گردیم یا ترموستات یا صفحه‌ی لمسی یخچال دچار مشکل شود؛ که در این مواقع به یک متخصص نیاز داریم تا مشکل ما را حل کند.

شرکت  کرج سرویس با داشتن تکنسین‌های متخصص به‌خوبی می‌تواند به ما در حل این مشکلات کمک کند. با توجه به توصیه‌ی متخصصان، بهتر است دمای یخچال را بین ۰ تا ۴ تنظیم کنیم؛ زیرا در این دما، درصد رشد باکتری‌ها و کپک‌ها به صفر می‌رسد که این امر مانع از رشد قارچ‌ها در محیط مرطوب یخچال است. از دیگر توصیه‌ها چیدمان صحیح و تفکیک درست مواد غذایی، میوه‌ها و سبزی‌ها است. توجه به این نکات میزان آلودگی در یخچال را کاهش خواهد داد.

 

 نحوه تنظیم دمای یخچال دوو

سرد نکردن یخچال دوو

اگر یخچال فریزر شما به خوبی سرد نمی کند برای این ایراد می توانیم مراحل زیر را دنبال کنیم.

اول اینکه احتمال دارد سیم پیچ خازن کثیف شده گشته است. برای برطرف کردن این مشکل بهترین کار این است که با یک برس، سیم پیچ های خازن را تمیز کنید این کار را به صورت دوره ای انجام دهید تا عملکرد یخچال فریزر شما کارکردی بهینه داشته باشد.

دوم اینکه احتمال دارد موتور فن کندامستور خراب گشته باشد. این ایراد می تواند مکانیکی یا الکتریکی باشد. در صورتی که پره های فن بشکند یا پره ها به راحتی چرخش نداشته بانشد ایراد مکانیکی است اما اگر موتور کار نکند ایرادی الکتریکی است. برای برطرف کردن هر دو مورد باید با تعمیر ساید دوو در کرج تماس بگیرید تا تعمیرکار متخصص آنها را برطرف نماید.

سوم اینکه موتور فن اپراتور ایراد داشته باشد. در صورتی که موتور در هنگام کار صدای زیادی تولید می کند یا فن به راحتی نمی چرخد باید موتور را به کل عوض کنید. تا بتوانید دمای مناسب یخچال دوو را تنظیم کنید.

 

چرا مشتریان ما برای تعمیرات خود کرج سرویس را انتخاب کرده اند؟

کرج سرویس با سابقه ی35ساله در زمینه ی تعمیر یخچال ساید بای ساید  در کرج و تهران و داشتن کادر مجرب دفتری که در کوتاه ترین زمان سفارشات شما را ثبت میکنند  و تکنسین های مجرب و کار آزموده که بعد از مدت کوتاهی پس از اعلام آدرس به محل شما جهت تعمیرات اعزام میشوند بهترین گزینه برای تعمیرات شما است.

 

سرعت در ثبت سفارشات و تعمیر

اگر به دنبال خدمات سریع و در محل هستید حتما با کرج سرویس تماس بگیرید، چرا که خدمات ما در همان روز به شما ارئه خواهد شد. تکنسین این مجموعه در زمینه ی تعمیرات بسیار حرفه ای هستند روش کار کرج سرویس به این صورت است که ابتدا با شما تماس میگیرند و شما را به صورت تلفنی راهنمایی میکنند تا شاید خودتتان بتوانید مشکل را برطرف کنید. در غیر از این صورت در کوتاهترین زمان به محل شما جهت تعمیر میرسند.

 

هزینه تعمیر در کرج سرویس

تمامی هزینه های دریافتی از شما بسیار منصفانه و تحت نظارت مجموعه کرج سرویس می باشد. حدود قیمت نیز پیش از انجام کار به شما اعلام شده و تمامی هزینه ها، پس از پایان کار از شما دریافت خواهد شد.

 

هزینه تعمیر در کرج سرویسداشتن ضمانتنامه در تعمیر

تمامی خدمات انجام شده در کرج سرویس دارای ضمانتنامه میباشد.ما تضمین میکنیم خدمتی که ما ارائه کرده ایم بدون هیچ مشکلی خواهد بود.اما اگر با درصد بسیار کمی دستگاه شما دچار همان مشکل تعمیر شده شد تکنسین های ما بدون دریافت هزینه ی مجدد تعمیر را برای شما انجام میدهند.

 

استفاده از قطعات فابریک و اصل در تعمیر

ما در کرج سرویس از قطعات اصل و فابریک استفاده میکنیم. روش کار این مجموعه به این صورت است که اگر قطعه شما قابل تعمیر باشد زیر نظر بهترین تعمیرکاران تعمیرخواهد شد و اگر قطعه قابل تعمیر نباشد با قطعات سفارشی و فابریک شرکتی تعویض خواهد شد.

تمامی قطعات مصرفی دارای ضمانتنامه و گارانتی معتبر هستند.در این صورت شما دیگر نگرانی های مربوط به تقلبی و بی کیفیت بودن قطعات مصرفی را ندارید.

 

کرج سرویس با چه برند هایی همکاری میکند؟

کرج سرویس با اکثر برند های ایرانی و خارجی لوازم خانگی همچون

 • آمانا
 • آدمیرال
 • زیمنس
 • بوش
 • هاردستون
 • دوو
 • جنرال الکتریک
 • آبسال
 • حایر
 • ال جی
 • سامسونگ
 • بکو
 • آاگه
 • ویرپول
 • مجیک
 • و…

همکاری میکند.

 

دمای مناسب یخچال دوو

برای مشاوره و تعمیر یخچال ساید بای ساید خود میتوانید با ما در کرج سرویس با شماره 33521323-026 در کرج و شماره  44698184-021 در تهران تماس بگیرید وهمچنین میتوانید فرم آنلاین درخواست سرویس پر نمایید تا همکاران ما در کوتاه ترین

زمان با شما تماس بگیرند.در خواست های آنلاین شامل %10 تخفیف ویژه میشود.

تلفن تماس شعب تعمیرگاه ما در کرج و حومه

وبلاگ

مطالب آموزشی مرتبط

مصرف برق کولر گازی

مصرف برق کولر گازی

کولرهای گازی در مقایسه با وسایل سرمایشی و کولر های آبی که فقط عملکرد سرمایش دارند، از عملکرد سرمایش و گرمایش نیز بهره می برند.

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج را به تعمیرکاران ما بسپارید. کنوود از جمله شرکت های بسیار معتبر تولید کننده لوازم خانگی است. این شرکت به