جستجوی مقالات

خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی

خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی

خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی ،شرکت‌های تولید کننده ماشین‌های ظرف‌شویی موجود در بازار، با ایجاد خلاقیت و امکانات جدیدی که به وجود می‌آورند، سعی می‌کنند تا آسایش و رفاه بیش‌تری را برای مصرف‌کنندگان به ارمغان بیاورند.

دارندگان ماشین‌های ظرف‌شویی برخی اوقات با مشکلات مختلفی مانند کار نکردن دستگاه، خشک نکردن ظروف توسط ماشین ظرف‌شویی و چفت نشدن درب دستگاه و مشکلات مشابه مواجه می باشند که می‌توانند با بررسی و مطالعه نکات مربوط به مشکلات‌شان، علت بروز این مشکلات را شناسایی کرده و رفع نمایند.

در این نوشته قصد داریم تا درباره روشن خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی نکاتی را روشن نماییم. چنانچه به دنبال حل مشکل خود می باشد موارد را به ترتیب دنبال نموده، بررسی و انجام نمایید.

در صورتی که مشکل شما رفع نشد، می‌توانید با کارشناسان متخصص ما تماس برقرار کنید و از راهنمایی‌های آن‌ها بهره‌مند گردید.

 

قطع جریان برق اصلی ترین علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار

نوسانات موجود در جریان برق و قطعی آن یکی از رایج ترین و اصلی ترین دلایل برای توقف ناگهانی ماشین های ظرفشویی است.

این مشکل نه تنها به دلیل قطع جریان برق منزل و پریدن فیوز می باشد، بلکه خرابی کابل برق و دو شاخه پریز نیز می تواند منجر به این مشکل شود. پس از برقراری مجدد جریان برق اگر ظرفشویی به درستی کار نمیکند، لازم است با توجه به برند دستگاه عملیات ریست را انجام  گردد.

 

المنت گرمایی

اصلی‌ترین دلیل روشن خاموش شدن علائم ماشین ظرف‌شویی وجود ایرادی در المنت گرمایی است. وظیفه المنت گرمایی، گرم‌کردن آب تا دمای مورد‌نظر کارکردی است.

اگر آب بعد از سپری‌شدن مدت زمانی معین به دمای مطلوب نرسد، علامتی بر روی پنل کنترلی شروع به چشمک‌زدن خواهد کرد. برای تشخیص سوختگی المنت گرمایی، از یک مولتی‌متر برای تست وصل‌بودن جریان المنت استفاده نمایید. اگر جریان المنت گرمایی وصل نبود، آن را تعویض نمایید.

 

قطع جریان برق اصلی ترین علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار

خراب شدن پنل ماشین ظرفشویی

رابط انسان با برد الکتریکی و سایر قطعات داخلی برای اجرای برنامه های مختلف ظرفشویی، پنل و دکمه های موجود در آن می باشد. همان طور که در بخش آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی اشاره شد، این دکمه ها هر یک دارای معنا و مفهوم خاصی هستند.

خراب شدن پنل و دکمه های موجود در آن باعث می شوند تا برنامه ریزی دستگاه به درستی صورت نگیرد و منجر به خاموش شدن ظرفشویی در حین کار شود. بررسی وضعیت پنل ماشین ظرفشویی کاملا تخصصی بوده و لازم است به تیم های حرفه ای در این زمینه سپرده بشود.

 

خرابی پمپ آب و موتور ظرفشویی

همان طور که اشاره شد، آب درون دستگاه باید به اندازه کافی باشد تا برنامه شستشو اجرا شود، در غیر این صورت برنامه متوقف خواهد شد. در صرت خراب بودن پمپ آب و موتور و توقف ناگهانی دستگاه همراه با ایجاد صدای بلند در آن، لازم است این قطعات بررسی و تعمیر شوند.

 

خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار

اگر ماشین ظرفشویی شما در حین کار خاموش و یا متوفق شد باید موارد زیر را بررسی نمایید:

 • جریان برق: قطع شدن جریان برق دستگاه می تواند علت خاموشی ناگهانی ماشین ظرفشویی باشد.
 • فیوز حرارتی ظرفشویی: این قطعه وظیفه رساندن جریان برق به اجزایی همچون موتور و برد را دارد. فیوز حرارتی در زمانی که تشخیص به داغ شدن بیش از اندازه دستگاه نماید، برای محافظت از دستگاه ان را خاموش می کند.
 • درب ماشین ظرفشویی: اگر درب ماشین ظرفشویی به خوبی کیپ نشده باشد یا قفل درب خراب شده باشد امکان خاموشی و توقف در حین شستشو وجود دارد.
 • برد الکترونیکی ظرفشویی: این قطعه تمامی عملکردهای دستگاه را کنترل می کند و فرمان شروع و پایان هر کاری را صادر می کند. بنابراین ممکن است خرابی برد دلیل خاموش شدن یا توقف ناگهانی ماشین ظرفشویی در حین کار باشد.

اگر ماشین ظرفشویی شما یکی از این مشکلات را دارد بهتر است با یک تعمیرکار متخصص مشورت گرفته و دستگاه خود را تعمیر نمایید.

 

خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار

مقاله مرتبط بخوانید: نمایندگی تعمیرات ظرفشویی ال جی در کرج

 

چرا مشتریان ما برای تعمیرات خود کرج سرویس را انتخاب کرده اند؟

کرج سرویس با سابقه ی35ساله در زمینه ی تعمیرات لوازم خانگی در کرج و تهران و داشتن کادر مجرب دفتری که در کوتاه ترین زمان سفارشات شما را ثبت میکنند  و تکنسین های مجرب و کار آزموده که بعد از مدت کوتاهی پس از اعلام آدرس به محل شما جهت تعمیرات اعزام میشوند بهترین گزینه برای تعمیرات شما است.

 

سرعت در ثبت سفارشات و تعمیر

اگر به دنبال خدمات سریع و در محل هستید حتما با کرج سرویس تماس بگیرید، چرا که خدمات ما در همان روز به شما ارئه خواهد شد. تکنسین این مجموعه در زمینه ی تعمیرات بسیار حرفه ای هستند روش کار کرج سرویس به این صورت است که ابتدا با شما تماس میگیرند و شما را به صورت تلفنی راهنمایی میکنند تا شاید خودتتان بتوانید مشکل را برطرف کنید. در غیر از این صورت در کوتاهترین زمان به محل شما جهت تعمیر میرسند.

 

هزینه تعمیر در کرج سرویس

تمامی هزینه های دریافتی از شما بسیار منصفانه و تحت نظارت مجموعه کرج سرویس می باشد. حدود قیمت نیز پیش از انجام کار به شما اعلام شده و تمامی هزینه ها، پس از پایان کار از شما دریافت خواهد شد.

 

داشتن ضمانتنامه در تعمیر

تمامی خدمات انجام شده در کرج سرویس دارای ضمانتنامه میباشد.ما تضمین میکنیم خدمتی که ما ارائه کرده ایم بدون هیچ مشکلی خواهد بود.اما اگر با درصد بسیار کمی دستگاه شما دچار همان مشکل تعمیر شده شد تکنسین های ما بدون دریافت هزینه ی مجدد تعمیر را برای شما انجام میدهند.

 

استفاده از قطعات فابریک و اصل در تعمیر

ما در کرج سرویس از قطعات اصل و فابریک استفاده میکنیم. روش کار این مجموعه به این صورت است که اگر قطعه شما قابل تعمیر باشد زیر نظر بهترین تعمیرکاران تعمیرخواهد شد و اگر قطعه قابل تعمیر نباشد با قطعات سفارشی و فابریک شرکتی تعویض خواهد شد.

تمامی قطعات مصرفی دارای ضمانتنامه و گارانتی معتبر هستند.در این صورت شما دیگر نگرانی های مربوط به تقلبی و بی کیفیت بودن قطعات مصرفی را ندارید.

 

استفاده از قطعات فابریک و اصل در تعمیر

مقاله مرتبط بخوانید: نمایندگی تعمیر ظرفشویی سامسونگ در کرج

 

کرج سرویس با چه برند هایی همکاری میکند؟

کرج سرویس با اکثر برند های ایرانی و خارجی لوازم خانگی همچون

 • آمانا
 • آدمیرال
 • زیمنس
 • بوش
 • هاردستون
 • دوو
 • جنرال الکتریک
 • آبسال
 • حایر
 • ال جی
 • سامسونگ
 • بکو
 • آاگه
 • ویرپول
 • مجیک
 • و…

همکاری میکند.

 

خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی

برای مشاوره و تعمیر ماشین ظرفشویی خود میتوانید با ما در کرج سرویس با شماره 33521323-026  در کرج و شماره 44698184-021 در تهران تماس بگیرید وهمچنین میتوانید فرم آنلاین درخواست سرویس پر نمایید تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس بگیرند.در خواست های آنلاین شامل %10 تخفیف ویژه میشود.

وبلاگ

مطالب آموزشی مرتبط

مصرف برق کولر گازی

مصرف برق کولر گازی

کولرهای گازی در مقایسه با وسایل سرمایشی و کولر های آبی که فقط عملکرد سرمایش دارند، از عملکرد سرمایش و گرمایش نیز بهره می برند.

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج را به تعمیرکاران ما بسپارید. کنوود از جمله شرکت های بسیار معتبر تولید کننده لوازم خانگی است. این شرکت به