جستجوی مقالات

علت جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی

جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی

مشکلی که اکثر خانم‌های خانه‌دار آن را تجربه کرده‌اند، جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی و تخلیه نشدن آن در زمان اتمام شستشو می باشد. باید تلاش کنید ریشه این مشکل را پیدا ، و قبل از به وجود آمدن مشکلات بیشتر، مسأله را حل کنید. در صورتی که نتوانستید راهکارهای ارائه شده را انجام بدهید و یا این روش‌ها مشکل را رفع نکردند، حتما باید مراکز تعمیر ماشین ظرفشویی مراجعه نمایید.

اولین کاری که باید پس از به اتمام رسیدن برنامه شستشو انجام دهید، فشردن کلید لغو دستگاه می باشد. در برخی از ماشین‌های ظرفشویی لازم هست این کار را انجام دهید تا آب باقی مانده در داخل دستگاه تخلیه شود. اگر با انجام این کار مشکل رفع نشد، به سراغ مراحل بعد بروید.

در برخی از موارد که دستگاه به پایان سیکل شستشوی خود رسیده است و یا حتی در حالتی که ظرفشویی خاموش است، مقداری آب در داخل دستگاه جمع می شود. اگر این مقدار کم بود، این امر طبیعیست. اما اگر مقدار آب قابل توجه می باشد، وجود مشکلی در دستگاه را نشان می دهد که می تواند دردسرساز شده و گاهی سبب ایجاد بوی نامطبوع در ظرفشویی نیز شود.

به طور کلی آب موجود در کف ماشین ظرفشویی، تمیز یا کثیف می باشد. اگر آب کثیف باشد، ظرفشویی قادر به تخلیه کردن آب نبوده و یا آب تخلیه شده مجددا از طریق شیلنگ تخلیه به داخل ظرفشویی بازگشته است. اگر آب تمیز باشد، پس مشکلی در مسیر ورود آب به دستگاه وجود دارد.

مواردی که می تواند علت جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی خاموش باشند عبارتند از:

 

مسدود شدن شلنگ تخلیه

ممکن است مشکل نشتی مربوط به شیلنگ باشد. آخرین کاری که می‌تواند به شما کمک کند این است که آب نشت شده درون آشپزخانه را پاک‌کنید، اکنون با کمک ما می‌توانید بفهمید نشتی مربوط به کدام شیلنگ است.

 

بهتر است جوانب ایمنی را رعایت کنید! قبل از شروع کار مطمئن شوید دستگاه به برق وصل نباشد.

  • شیرهای خروجی را برای پیدا کردن نشانه‌ای از پوسیدگی یا آسیب بررسی کنید. شیرهای خارجی در پشت ماشین طرف شویی قرار دارند.
  • واشر شیلنگ را که در انتها و داخل شیلنگ قرار دارد بررسی و در صورت پوسیدگی آن را تعویض کنید، چون باعث خروج آب و درنتیجه نشتی می‌شود.
  • همیشه این شیلنگ‌ها را چک کنید چون با گذشت زمان پوسیده می‌شوند، حتی سوراخ‌های کوچک روی آن می‌تواند علت اصلی نشتی ماشین ظرفشویی باشد.

اگر با انجام این مراحل متوجه شدید مشکل نشتی مربوط به آسیب‌دیدگی یا خرابی شیلنگ است، ما کمک می‌کنیم تا این مشکل را حل کنید.

 

مسدود شدن فیلتر

منظور از بررسی فیلتر این می باشد که ببینید چیزی داخل آن گیر نکرده باشد که مانع از عبور آب شود. یک صفحه در ماشین ظرفشویی وجود دارد که از خروج قطعات بزرگ غذا به داخل به شلنگ تخلیه جلوگیری می نماید، اما گاهی اوقات قطعات کوچک غذا می‌توانند وارد شلنگ شوند.

اگر متوجه شدید که یک تکه بزرگ غذا یا شیشه داخل فیلتر گیر کرده است، آن را خارج کنید و سپس ماشین را به کار بیاندازید و ببینید آب را به درستی تخلیه می نماید یا نه. اگر تخلیه همچنان صورت نگرفت، بروید سراغ مرحله بعدی.

 

علت جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی

مقاله مرتبط بخوانید: علت کف زیاد ماشین ظرفشویی چیست؟

 

مسدود شدن شکاف هوا

شایع‌ترین مشکلی که باعث می‌شود آب ماشین ظرفشویی تخلیه نشود، گیر کردن قطعات کوچک مواد غذایی در شکاف هواست که خوشبختانه خیلی راحت می‌توان این مشکل را برطرف نمود.

  1. پوشش شکاف هوا را بردارید. در اکثر می‌توان این پوشش را به راحتی و فقط با دست باز کرد، اما در برخی مدل‌ها برای باز کردن و بستن دوباره آن نیاز به پیچ‌گوشتی می باشد.
  2. بالای شکاف هوا، قطعه کوچکی دارد که می‌توان با فشار دادن دکمه‌های کوچک آن را برداشت. بالای شکاف هوا را بشویید و هر چیزی که شکاف هوا را مسدود کرده تمیز کنید.

آب، از ماشین ظرفشویی به شکاف هوا (که یک لوله پلاستیکی داخل ماشین است) پمپ شده و سپس معمولا از طریق یک شیلنگ بزرگتر به فاضلاب پمپ می‌شود.

با بالا رفتن آب در شکاف هوا، قطعات کوچک غذا بین درب پلاستیکی و لوله پلاستیکی گیر می‌کند. این موضوع باعث شده که شلنگ کارآیی خود را از دست داده و ماشین ظرفشویی کاملا تخلیه نگردد. در کمال تعجب تنها عاملی که این مشکل را به وجود می‌آورد، قطعات کوچک غذاست.

با خارج کردن این قطعات غذا که موجب مسدود شدن شکاف هوا شده‌اند، احتمالا مشکل حل خواهد شد. ماشین ظرفشویی را به کار بیاندازید و ببینید آب تخلیه می‌شود یا نه. اگر جواب نه است، به مرجله بعدی بروید.

این مقاله مربوط به ظرفشویی برند خاصی نمی باشد، تمام مواردی که در این مقاله به عنوان دلیل تخلیه نکردن ماشین ظرفشویی و جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی بیان شده ، برای تمام برندهای تولید کننده ماشین ظرفشویی صدق می کند.

بنابراین اگر به دنبال علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی ال جی، علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش، علت عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی سامسونگ و … هستید می توانید از اطلاعات این مقاله استفاده کنید.

مقاله مرتبط بخوانید: نمایندگی تعمیرات ظرفشویی ال جی در کرج

 

چرا مشتریان ما برای تعمیرات خود کرج سرویس را انتخاب کرده اند؟

کرج سرویس با سابقه ی35ساله در زمینه ی تعمیرات لوازم خانگی در کرج و تهران و داشتن کادر مجرب دفتری که در کوتاه ترین زمان سفارشات شما را ثبت میکنند  و تکنسین های مجرب و کار آزموده که بعد از مدت کوتاهی پس از اعلام آدرس به محل شما جهت تعمیرات اعزام میشوند بهترین گزینه برای تعمیرات شما است.

 

سرعت در ثبت سفارشات و تعمیر

اگر به دنبال خدمات سریع و در محل هستید حتما با کرج سرویس تماس بگیرید، چرا که خدمات ما در همان روز به شما ارئه خواهد شد. تکنسین این مجموعه در زمینه ی تعمیرات بسیار حرفه ای هستند روش کار کرج سرویس به این صورت است که ابتدا با شما تماس میگیرند و شما را به صورت تلفنی راهنمایی میکنند تا شاید خودتتان بتوانید مشکل را برطرف کنید. در غیر از این صورت در کوتاهترین زمان به محل شما جهت تعمیر میرسند.

 

هزینه تعمیر در کرج سرویس

تمامی هزینه های دریافتی از شما بسیار منصفانه و تحت نظارت مجموعه کرج سرویس می باشد. حدود قیمت نیز پیش از انجام کار به شما اعلام شده و تمامی هزینه ها، پس از پایان کار از شما دریافت خواهد شد.

 

هزینه تعمیر در کرج سرویس

داشتن ضمانتنامه در تعمیر

تمامی خدمات انجام شده در کرج سرویس دارای ضمانتنامه میباشد.ما تضمین میکنیم خدمتی که ما ارائه کرده ایم بدون هیچ مشکلی خواهد بود.اما اگر با درصد بسیار کمی دستگاه شما دچار همان مشکل تعمیر شده شد تکنسین های ما بدون دریافت هزینه ی مجدد تعمیر را برای شما انجام میدهند.

 

استفاده از قطعات فابریک و اصل در تعمیر

ما در کرج سرویس از قطعات اصل و فابریک استفاده میکنیم. روش کار این مجموعه به این صورت است که اگر قطعه شما قابل تعمیر باشد زیر نظر بهترین تعمیرکاران تعمیرخواهد شد و اگر قطعه قابل تعمیر نباشد با قطعات سفارشی و فابریک شرکتی تعویض خواهد شد.

تمامی قطعات مصرفی دارای ضمانتنامه و گارانتی معتبر هستند.در این صورت شما دیگر نگرانی های مربوط به تقلبی و بی کیفیت بودن قطعات مصرفی را ندارید.

 

کرج سرویس با چه برند هایی همکاری میکند؟

کرج سرویس با اکثر برند های ایرانی و خارجی لوازم خانگی همچون

آمانا

آدمیرال

زیمنس

بوش

هاردستون

دوو

جنرال الکتریک

آبسال

حایر

ال جی

سامسونگ

بکو

آاگه

ویرپول

مجیک

و…

همکاری میکند.

 

جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی

برای مشاوره و تعمیر ماشین ظرفشویی خود میتوانید با ما در کرج سرویس با شماره 33521323-026  در کرج و شماره 44698184-021 در تهران تماس بگیرید وهمچنین میتوانید فرم آنلاین درخواستسرویس  پر نمایید تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس بگیرند.در خواست های آنلاین شامل %10 تخفیف ویژه میشود.

وبلاگ

مطالب آموزشی مرتبط

مصرف برق کولر گازی

مصرف برق کولر گازی

کولرهای گازی در مقایسه با وسایل سرمایشی و کولر های آبی که فقط عملکرد سرمایش دارند، از عملکرد سرمایش و گرمایش نیز بهره می برند.

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج را به تعمیرکاران ما بسپارید. کنوود از جمله شرکت های بسیار معتبر تولید کننده لوازم خانگی است. این شرکت به