جستجوی مقالات

تنظیم پایه لباسشویی

تنظیم پایه لباسشویی

آموزش تنظیم پایه لباسشویی ، دراين آموزش نحوه تراز كردن ماشين لباسشویی كه به لرزش،صدا افتاده و حركت مى كند را آموزش مي دهيم از انجاي كه همه ميخواهند با وسايلى كه كار ميكنند بي صدا باشند لرزش وحركت به غير از توليد صدا باعث خرابى و مستهلك شدن ديگر قطعات ميشود.

پس بيايد هميشه به اين نكته توجه كنيد ابتدابا یک آچار ویک تراز بايد با دو دست خود دو گوشه بالاى لباسشويی را كمى فشار دهيدتا ببينيد كدام پايه لقى دارد ماشين هاى لباسشويی داراي پايه هاى در زير لباسشویي ميباشداين پايه ها قابليت تنظيم كردن لباسشويی را دارا ميباشد.

 

روش تنظیم پایه لباسشویی

برای تنظیم پایه لباسشویی پيچ پايه را شل كردهو با چرخاندن پايه ها(سفت كردن يا شل كردن) مراحل تنظيم هر چهار پايه را انجام دهيد ومجدد با دو دست مثل شروع كار لباسشویي را از طرفين فشار دهيد تا زمانى كه اثرى از لقى نباشد اينكار را انجام دهيد تا دستگاه محكم و بدون لقى شود در ضمن بايد دقت كنيد كه دستگاه به هيچ طرفى شيب نداشته باشد با كمك تراز ميتوانيد شيب ماشين لباسشویی را ببينيد.

دقت كنيدكه پايه ها را زياد بالا نبريد هر چه پايه ها بالاتر برود لرزش دستگاه بيشتر ميشود. همانطور كه تنظيمات را انجام ميدهيد تراز بودن لباسشویی را بررسى كنيد يك تنظيم خوب ميتواند تعادل خوبى براى لباسشویی داشته  باشد.

درنهايت پيچ هاى محكم كننده پايه ها راسفت كنيد كار تنظيم پايه ها در اينجا به پايان ميرسد هر چند مدت بررسى كنيد كه كه لباسشويی از تراز خارج نشود.

 

تنظیم پایه لباسشویی

دلایل که باعث لرزش ماشین لباسشویی میشوند

بالانس نبودن لباس‌ها

یکی از عوامل اصلی و  مهم که باعث ایجاد لرزش و صدای زیاد در ماشین لباسشویی می شود قرار گرفتن لباس ها در ته مخزن به دلیل نیروی جاذبه است. معمولا برای حل این مشکل شرکت های مختلف در تلاش برای بالانس کردن لباس ها در مخزن شستشو بوده اند.

در این روش با کنترل میزان بار بر روی موتور اصلی سعی در پخش کردن لباس ها در مخزن شستشو دارند. قرار دادن لباس ها به صورت گلوله شده در مخزن لباسشویی کار اشتباهی است. پس به این نکته هم توجه داشته باشید.

 

گیرکردن لباس

مشکل لرزش و ایجاد سروصدا در ماشین لباسشویی و خشک کن گاهی به خاطر گیرکردن لباس ها و مواردی مثل جوراب، سکه، دکمه و امثال آن‌ها است. اگر لباس گیر کرده به‌جایی متصل نشده باشد می‌تواند باعث نامتعادل شدن چرخش در ماشین لباسشویی و ایجاد لرزش شود. برای تراز کردن ماشین لباسشویی حتماً اشیاء و موارد اضافی را از آن خارج کنید.

 

عوض کردن کمک فنر ضعیف

ماشین لباسشویی ها معمولا دارای 2 کمک فنر در بالای دیگ است و برای محدود کردن تکان های دیگ کاربرد دارند. کمک فنر ضعیف یا آسیب دیده باعث می شود ماشین لباسشویی به لرزش بیفتد و اگر کهنه باشد باید عوض شود .

 

بیشتر بودن بار ماشین لباسشویی از حد مجاز

اضافه بودن بار ماشین لباسشویی منجر به تکان خوردن و ناموزون بودن حرکات دیگ می شود. در صورتی که ماشین لباسشویی همچنان لرزش داشته و تکان میخورد، احتمالا مشکل از تراز نبودن پایه های ماشین لباسشویی است و نیاز به تنظیم پایه لباسشویی دارد . تراز نبود لباسشویی موجب خراب شدن ماشین میشود پس حتما ان را تراز کنید.

 

چند نکته برای مراقبت بهتر از ماشین لباسشویی

 تراز بودن ماشین لباسشویی

نخستین قدم این است که تراز بودن دستگاه لباسشویی را کنترل کنیم. برای این کار بر روی ماشین لباسشویی یک دستگاه تراز قرار دهید تا ببینید چه مقدار تراز احتیاج دارد.

 لگن ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی مدت زیادی است که از حالت تراز خارج شده است، احتمالا لگن آن شل شده است. اگر پایه‌های ماشین لباسشویی را به حالت اولیه برگردانیده‌اید، احتمال آن را دارد که دستگاه تکان بخورد و حرکت کند.

برای تراز کردن ماشین لباسشویی شما باید کنترل کنید که لگن آن محکم باشد. اگر لگن مقداری شل باشد، آنرا محکم کنید.

تراز پایه‌ها

ماشین لباسشویی‌ها معمولا دارای پایه‌های قابل تنظیم هستند. در جلو و پشت دستگاه پایه‌هایی وجود دارد. اگر می‌خواهید بدانید که ترازکردن ماشین لباسشویی چگونه است آنها را به حالت اولیه برگردانید.

پایه‌های جلویی با آچار بالا و پایین می‌رود و پایه‌های پشتی دارای فنر هستند. چنانچه ماشین لباسشویی را بلند کنید پایه‌های عقبی به حالت اول خود بر می‌گردند و وقتی پایه‌های پشتی کوتاه باشند فنر آنها باز می‌شود تا خود را تراز کنند.

اشیاء مختلف اضافی را خارج کنید

وقتی چیزی شبیه سکه یا دکمه‌ داخل ماشین باشد، داخل ماشین لباسشوی در حال گردش به این طرف و آن طرف می‌پرد و باعث سر و صدا می‌شود که این خود می‌تواند باعث تکان خوردن ماشین لباسشویی و خارج شدن آن از حالت تراز شود.

شما باید این اشیاء اضافی را از ماشین لباسشویی خارج سازید. برای ترازکردن ماشین لباسشویی خارج کردن اشیاء و آیتم‌های اضافی ضروری است.

 

چند نکته برای مراقبت بهتر از ماشین لباسشویی

از عوامل خرابی ماشین لباسشویی

 •  در نظر داشته باشید که حجم غیر عادی لباس درون مخزن لباسشویی می تواند باعث لرزش هنگام چرخش مخزن شود.
 • بنابراین اگر حجم لباس ها بالاست، آنها را به چند قسمت تقسیم کنید و در سری های مختلف درون ماشین قرار دهید.
 •  سنگین کردن بیش از حد ماشین لباسشویی تعادل دستگاه را بر هم می زند و ایجاد لرزش می کند.

 

نکاتی در هنگام تراز کردن ماشین لباسشویی

 • در نظر داشته باشید که حجم غیر عادی لباس درون مخزن لباسشویی می تواند باعث لرزش هنگام چرخش مخزن شود.
 • بنابراین اگر حجم لباس ها بالاست، آنها را به چند قسمت تقسیم کنید و در سری های مختلف درون ماشین قرار دهید.
 • سنگین کردن بیش از حد ماشین لباسشویی تعادل دستگاه را بر هم می زند و ایجاد لرزش می کند.
 • بنابراین این را مد نظر قرار دهید که در مدل‌های درب از بالا، چینش نامتعادل البسه داخل دستگاه می‌تواند باعث لرزش حین مرحله چرخش تند شود.
 • بنابراین البسه را یکنواخت بچینی.
 • هم‌چنین بالانس دستگاه هایی که دربشان از مقابل باز می شود را هر چند ماه یک‌ بار بررسی کنید.
 • زیرا این مدل‌ها سرعت چرخش بسیار بالاتری نسبت به دیگر مدل‌ها دارند.
 • همیشه این قاعده را در نظر داشته باشید که میزان لباس که داخل ماشین لباسشویی می ریزید باید کمتر از ظرفیت دستگاه باشد تا لباس ها آزادانه حرکت کنند تا دستگاه کار خود را بدون مشکل انجام دهد.

 

نکاتی در هنگام تراز کردن ماشین لباسشویی 

 

تنظیم نبودن تراز لباسشویی می تواند موجبلرزش و تکان خوردن لباسشویی نیز گردد. همچنین یکی دیگر از مواردی که در حرکت نمودن لباسشویی به هنگام شستشوی لباس موثر است بست ها یا پیچ ها می باشند.

به‌طور قطع بست های ﻣﺎﺷﯿﻦ ﺑﺎز ﻧﺸﺪه اند. اﯾﻦ ﺑﺴﺖ ﻫﺎ در کارخانه و برای جلوگیری از تکان خودن و آسیب رسیدن به لباسشویی در حمل و نقل تعبیه شده و ﺑﺪﻧﻪ را ﺑﻪ ﺷﺎﺳﯽ محکم می کنند. برای اطلاع از عوامل خرابی ماشین لباسشویی این مقاله را مطالعه نمایید.

 

جهت درخواست تکنسین برای تعمیرات ماشین لباسشویی در کرج میتوانید با شماره 33521323-026 در کرج و شماره 44698184-021 در تهران تماس بگیرید و یا فرم آنلاین درخواست سرویس را پرنمایید تا همکاران ما در کوتاهترین زمان با شما تماس بگیرند. در خواست های آنلاین شامل 10% تخفیف ویژه تعمیرات میشود.

 

وبلاگ

مطالب آموزشی مرتبط

تعمیر ماکروفر مجیک در کرج

تعمیر ماکروفر مجیک در کرج

اگر یک مایکروفر مجیک در آشپزخانه دارید، خواندن این مقاله را توصیه می کنیم. در این مقاله مشکلات رایج مایکروفرهای مجیک، علل این مشکلات و

تعمیر جاروبرقی فیلیپس در کرج

تعمیر جاروبرقی فیلیپس در کرج

جاروبرقی از جمله لوازم خانگی است که در خانه همه مردم پیدا می شود. فیلیپس یکی از برندهای بزرگ و محبوب در حوزه تولید جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی زیمنس در کرج

تعمیر جاروبرقی زیمنس در کرج

آیا جاروبرقی زیمنس شما نیاز به سرویس و تعمیر دارد و شما به دنبال تعمیرکار مجرب زیمنس هستید؟ نمایندگی تعمیر جاروبرقی زیمنس در کرج با

تعمیر جارو برقی ال جی در کرج

تعمیر جارو برقی ال جی در کرج

جارو برقی ال جی یکی از پرطرفدارترین برند های این وسیله الکترونیکی در بین مردم است. جارو برقی این برند معتبر هم ممکن است دچار