جستجوی مقالات

تنظیمات یخچال مابه

تنظیمات یخچال مابه

تنظیمات یخچال مابه ،بهترین یخچال های آمریکایی مابه توسط کریستن در سوم اکتبر 2019 ساخته شد.سرمایه گذاری بزرگ برای خانه شما خرید یخچال خوب است ، و مدل هایی که با قطعات آمریکایی و توسط نیروی کار ایالات متحده ساخته می شود ، بی نظیر وخوب  است.

کنترل دمای یخچال مابه

تنظیم کنترل دما مهمترین عامل تصمیم گیری برای یخچال می باشد. یخچال خوب باید سرما را در تمام طبقه های یخچال حفظ نماید. ما همچنین به دنبال یخچال هایی بودیم که از پانل های کنترل دما استفاده راحت دارند.

کنترل کننده های دما معمولاً در کارخانه، بر روی دمای ۳۷ درجه فارنهایت (معادل ۳ درجه سانتی گراد) برای قسمت یخچال و  ۰ درجه فارنهایت (معادل منفی ۱۸ درجه سانتی گراد) برای قسمت فریزر، از پیش تنظیم می گردند.

پس از نصب، ۲۴ ساعت به کنترل کننده دما فرصت دهید تا روی دمای پیشنهادی شما تثبیت شود. (اگر به هر دلیلی داخل یخچال یا فریزر شما خالی باشد، نوسان دمای نمایش داده شده زیاد خواهد بود)

شما دمای یخچال  را می توانید بین ۳۴ تا ۴۶ درجه فارنهایت (معادل ۱ تا ۸ درجه سانتی گراد) و دمای فریزر بین منفی ۶ تا منفی ۸ درجه فارنهایت (معادل منفی ۱۳ تا منفی ۲۱ درجه سانتی گراد) قرار بدهید.

 

تنظیمات یخچال مابه

نحوه تنظیم دمای یخچال فریزر مابه برای اینکه یخچال ها عملکرد خوبی داشته باشند، باید به صورت قدم به قدم دمای آنها را تنظیم نمود. اگرچه در مدل‌های سنتی یخچال فریزرها تنظیم دما به شکل دستی انجام می شود.

کافیست با بالا پایین کردن درجه یخچال یا همان ترموستات دمای آن را تنظیم نمود؛ اما در یخچال های مابه این کار به صورت الکترونیکی انجام می گردد.

در هر یک از مدل های این برند از یخچال، تنظیم دما می تواند کمی متفاوت باشد. در برخی نمونه ها دما بین عدد ۱ تا عدد ۹ متغیر است. عدد یک نشان دهنده سرمای یخچال است که هرچه به سمت بالاتر پیش برود، این میزان سرما بیشتر خواهد شد؛ بنابراین عدد ۹ بیشترین سرما در یخچال را ایجاد خواهد کرد.

گفته می‌شود عدد نرمال برای ساید و یخچال فریزرهای مابه باید روی عدد ۵ قرار بگیرد. در برخی دیگر از مدل ها تنظیم دما کمی فرق می‌کند؛ برای مثال در برخی نمونه ها دمای یخچال بر اساس فارنهایت تنظیم می‌شود.

عدد ۰ برای فریزر و عدد ۳۷ برای یخچال عادی مناسب خواهد بود. در نمونه های دیگر یخچال مابه برای نرمال کردن دمای یخچال کافی است عدد آن را روی ۳ و دمای فریزر را روی عدد ۱۸- قرار داد.برای تنظیم دمای یخچال فریزر مابه ، حتما موارد زیر را بررسی و به آن عمل نمایید.

هنگامی که دمای یخچال مابه را تغییر می‌دهید، نباید در همان دقایق اولیه انتظار داشته باشد که دما تغییر کند و احتمالا شاهد نمایش دمای قبلی در یخچال فریزر خود خواهید بود. در صورت بروز این مسئله اصلا نگران نباشید؛ زیرا پس از تغییر دما توسط شما، یخچال به زمانی نیاز دارد تا عملکرد خود را در جهت این تغییرات تنظیم کند.

در صورتی که یکی دو ساعت از تنظیم دمای یخچال گذشته است، اما شاهد تغییر در دمای آن نبودید، حتما نیاز است یخچال را از نظر فنی چک کنید. برای این کار بهتر است از نمایندگی تعمیرات ساید مابه در کرج کمک بگیرید.

تنظیمات یخچال مابه

نحوه تنظیم دما یخچال در فصل زمستان و تابستان

عوامل تغییرات ساده دمای محیط ناشی از تغییر هر فصل میتوانند درجه حرارت داخل یخچال را تحت تأثیر قرار دهند؛ با آموزش نکات زیر میتوانید به راحتی به تنظیم درجه دمای یخچال در فصول مختلف بپردازید.

در زمستان ، دمای سردتر در خانه به طور طبیعی می تواند باعث می گردد که دما یخچال شما پایین بیاید و در تابستان اثر متضاد ممکن است رخ دهد. یک مطالعه توسط مهندسان انجمن گرمایشی،

برودتی و تهویه مطبوع آمریکا نشان داد که اگر در صورت بسته بودن درب یخچال، تغییر در دما محیط می تواند باعث تغییر در دما داخلی یخچال فریزر شود. همچنین، با باز کردن درب می توانید هوا خنک را خارج کرده یا هوا گرم را وارد یخچال کرده و دما آن را تغییر دهید.

نشت در آب بندی در اطراف درب یخچال شما نیز می تواند منجر به تغییر در دما داخلی شود و کار تنظیم دما یخچال را با مشکل مواجه کند. نحوه تنظیم دما یخچال در فصل تابستان و زمستان را شرح داده ایم تا با آگاهی به استفاده از دستگاه خود بپردازید.

برای تنظیم دمای یخچال در فصل تابستان موارد زیر را رعایت نمایید:

 • اگر یخچال شما مدل ترموستاتی میباشد ، درجه دما را روی 4 یا 5 قرار دهید.
 • اگر یخچال شما مدل اتوماتیک میباشد بنابراین درجه دمای یخچال را روی +3 یا +4 قرار دهید و دمای فریزر را روی -18 تا -20 قرار دهید.
 • برای تنظیم دمای یخچال در فصل زمستان موارد زیر را رعایت نمایید:
 • اگر یخچال شما مدل ترموستاتی میباشد ؛ درجه دما را روی 2 یا 3 قرار دهید.
 • اگر یخچال شما مدل اتوماتیک میباشد بنابراین درجه یخچال را روی +4 یا +5 قرار دهید و دمای فریزر را روی -16 تا -19 قرار دهید.

 

تنظیمات دمای یخچال هنگام قطعی برق چه می‌شود؟

تنظیماتی که شما انجام دهید در حافظه دستگاه باقی می‌ماند و از بین نمی‌برد اما در زمان قطعی برق بهترین کار این است که درب‌های یخچال را اصلاً باز نکنید چراکه در این صورت حدود ۴ ساعت مواد غذایی خنک و سالم باقی می‌مانند و دمای فریزی حدود ۴۸ ساعت دمای خود را نگه می‌دارد.

 

تست سلامت ترموستات یخچال

برای تست وضعیت سلامت ترموستات دستگاه و آگاهی از این موضوع که آیا هوای محیط بر روی کارکرد دستگاه تأثیرگذار است یا خیر می‌توانید آزمایش زیر را انجام بدهید:

برای انجام این تست باید مطمئن شوید تا دمای یخچال روی ۳ تنظیم ‌شده باشد که آموزش تنظیم درجه انواع یخچال‌ها را در طول این مقاله به شما آموزش دادیم.

بعدازآن کافی است یک لیوان آب درون یخچال قرار دهید و آن را تنها در ردیف میانی یخچال قرار دهید. بعد از گذشت یک شبانه‌روز می‌توانید لیوان را از یخچال خارج کنید و با کمک یک دماسنج، دمای لیوان را اندازه‌گیری کنید.

اگر که میزان دمای لیوان بین ۱ الی ۵ درجه قرارگرفته بود، معنی آن را می‌دهد که یخچال عملکرد درستی داشته و نیازی به تغییرات و تعمیرات یخچال نمی باشد؛ اما اگر دمای لیوان آب در این بازه قرار نداشت لازم است که اقدام به تغییر دمای دستگاه و درنهایت تعمیر ترموستات دستگاه خود نمایید.

 

تنظیمات دمای یخچال هنگام قطعی برق چه می‌شود؟

چرا مشتریان ما برای تعمیرات خود کرج سرویس را انتخاب کرده اند؟

کرج سرویس با سابقه ی35ساله در زمینه ی تعمیرات لوازم خانگی در کرج و تهران و داشتن کادر مجرب دفتری که در کوتاه ترین زمان سفارشات شما را ثبت میکنند  و تکنسین های مجرب و کار آزموده که بعد از مدت کوتاهی پس از اعلام آدرس به محل شما جهت تعمیرات اعزام میشوند بهترین گزینه برای تعمیرات شما است.

 

سرعت در ثبت سفارشات و تعمیر

اگر به دنبال خدمات سریع و در محل هستید حتما با کرج سرویس تماس بگیرید، چرا که خدمات ما در همان روز به شما ارئه خواهد شد. تکنسین این مجموعه در زمینه ی تعمیرات بسیار حرفه ای هستند روش کار کرج سرویس به این صورت است که ابتدا با شما تماس میگیرند و شما را به صورت تلفنی راهنمایی میکنند تا شاید خودتتان بتوانید مشکل را برطرف کنید. در غیر از این صورت در کوتاهترین زمان به محل شما جهت تعمیر میرسند.

 

هزینه تعمیر در کرج سرویس

تمامی هزینه های دریافتی از شما بسیار منصفانه و تحت نظارت مجموعه نمایندگی تعمیرات مابه در کرج می باشد. حدود قیمت نیز پیش از انجام کار به شما اعلام شده و تمامی هزینه ها، پس از پایان کار از شما دریافت خواهد شد.

 

داشتن ضمانتنامه در تعمیر

تمامی خدمات انجام شده در کرج سرویس دارای ضمانتنامه میباشد.ما تضمین میکنیم خدمتی که ما ارائه کرده ایم بدون هیچ مشکلی خواهد بود.اما اگر با درصد بسیار کمی دستگاه شما دچار همان مشکل تعمیر شده شد تکنسین های ما بدون دریافت هزینه ی مجدد تعمیر را برای شما انجام میدهند.

 

استفاده از قطعات فابریک و اصل در تعمیر

ما در کرج سرویس از قطعات اصل و فابریک استفاده میکنیم. روش کار این مجموعه به این صورت است که اگر قطعه شما قابل تعمیر باشد زیر نظر بهترین تعمیرکاران تعمیرخواهد شد و اگر قطعه قابل تعمیر نباشد با قطعات سفارشی و فابریک شرکتی تعویض خواهد شد.

تمامی قطعات مصرفی دارای ضمانتنامه و گارانتی معتبر هستند.در این صورت شما دیگر نگرانی های مربوط به تقلبی و بی کیفیت بودن قطعات مصرفی را ندارید.

 

استفاده از قطعات فابریک و اصل در تعمیر

کرج سرویس با چه برند هایی همکاری میکند؟

کرج سرویس با اکثر برند های ایرانی و خارجی لوازم خانگی همچون

 • آمانا
 • آدمیرال
 • زیمنس
 • بوش
 • هاردستون
 • دوو
 • جنرال الکتریک
 • آبسال
 • حایر
 • ال جی
 • سامسونگ
 • بکو
 • آاگه
 • ویرپول
 • مجیک
 • و…

همکاری میکند.

 

تنظیمات یخچال مابه

برای مشاوره و تعمیر یخچال فریزر خود میتوانید با ما در کرج سرویس با شماره 33521323-026  در کرج و شماره 44698184-021 در تهران تماس بگیرید وهمچنین میتوانید فرم آنلاین درخواست سرویس پر نمایید تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس بگیرند.در خواست های آنلاین شامل %10 تخفیف ویژه میشود.

وبلاگ

مطالب آموزشی مرتبط

تعمیر ماکروفر مجیک در کرج

تعمیر ماکروفر مجیک در کرج

اگر یک مایکروفر مجیک در آشپزخانه دارید، خواندن این مقاله را توصیه می کنیم. در این مقاله مشکلات رایج مایکروفرهای مجیک، علل این مشکلات و

تعمیر جاروبرقی فیلیپس در کرج

تعمیر جاروبرقی فیلیپس در کرج

جاروبرقی از جمله لوازم خانگی است که در خانه همه مردم پیدا می شود. فیلیپس یکی از برندهای بزرگ و محبوب در حوزه تولید جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی زیمنس در کرج

تعمیر جاروبرقی زیمنس در کرج

آیا جاروبرقی زیمنس شما نیاز به سرویس و تعمیر دارد و شما به دنبال تعمیرکار مجرب زیمنس هستید؟ نمایندگی تعمیر جاروبرقی زیمنس در کرج با

تعمیر جارو برقی ال جی در کرج

تعمیر جارو برقی ال جی در کرج

جارو برقی ال جی یکی از پرطرفدارترین برند های این وسیله الکترونیکی در بین مردم است. جارو برقی این برند معتبر هم ممکن است دچار