تعویض فیلتر ظرفشویی ال جی

تعویض فیلتر ظرفشویی ال جی


تعویض فیلتر ظرفشویی ال جی،ممکن است فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی شما به دلیل عدم توجه در تمیز کردن ذرات غذا و یا گیر کردن تکه‌ها و ذرات مختلف به مرور زمان، دچار انسداد شود و نیاز به تمیز کردن داشته باشد و این موضوع را از طریق کد خطایی که بر روی صفحه نمایش به شما نشان داده می‌شود، اعلام کند. در واقع تمیز کردن و تعویض فیلتر ظرفشویی ال جی  در بسیاری از موارد به ماشین شما کمک می‌کند تا عملکرد مناسبی داشته باشد و مشکلی در روند کار دستگاه اتفاق نیفتد. در این مقاله از نمایندگی مجاز ال جی قصد داریم تا با روش تمیز کردن فیلتر ظرفشویی ال جی آشنا شویم و اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب کنیم، با ما همراه باشید.

 

اهمیت فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی

در ماشین ظرفشویی ال جی شما چندین فیلتر وجود دارد که از ورود ذرات غذا و مواد اضافی به داخل دستگاه شما جلوگیری می‌کند. یک فیلتر اصلی، یک فیلتر برای جلوگیری از ورود ذرات ریز و یک فیلتر نیز برای عدم ورود ذرات ریزتر در آن تعبیه شده است که بعد از مدتی ممکن است ذرات غذا و رسوبات در آن جمع شود و نیاز به تمیز کردن و رسوب‌زدایی داشته باشد.

 

محل قرارگیری فیلتر ماشین ظرفشویی

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که “فیلتر ماشین ظرفشویی کجاست؟”. ماشین ظرفشویی دارای دو فیلتر برای تجمع رسوب و ذرات مواد غذایی در کف و یک فیلتر آب، در مسیر ورودی آب است.

فیلتر ماشین ظرفشویی که در کف دستگاه و در ابتدای پمپ تخلیه قرار دارد، برای جلوگیری از نفوذ رسوب و ذرات حاصل از شستن ظروف تعبیه شده‌است. زیرا نفوذ ذرات غذا به پمپ تخلیه، موجب خرابی این قطعه خواهد شد. همچنین با ورود ذرات غذا به داخل خروجی ظرفشویی ، راه خروج آب مسدود خواهد شد.

درصورتی که در طول روز، تعداد دفعات استفاده شما از ماشین ظرفشویی زیاد است، بهتر است با فاصله زمانی کمتر، نسبت به تمیر کردن فیلتر ماشین ظرفشویی اقدام کنید. مسدود شدن فیلتر ظرفشویی، بوی بدی داخل مخزن ایجاد می‌کند.

 

 

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی

همین که درب ماشین ظرفشویی را باز می‌کنید، در قسمت کف، فیلتر را مشاهده خواهید کرد. برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی، ابتدا باید آن را کامل از کف جدا کنید. فقط کافیست آن را خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا آزاد شده و آن را بیرون بکشید.

فیلتر از دو بخش تشکیل شده‌است، برای تمیز کردن باید دو بخش را از هم جدا کرده و با استفاده از مایع شوینده، برس و فشار آب، فیلتر را بشویید. باید تمام ذرات و رسوبی که روی فیلتر ایجاد شده را با دقت تمیز کنید تا فیلتر بوی نامطبوعی نداشته باشد.

بعد از شستشو، صبر کنید تا فیلتر خشک شود و در نهایت آن را در جای خود قرار داده و در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا در جای خود فیکس شود.

 

تعویض فیلتر ظرفشویی ال جی

تعویض فیلتر ظرفشویی ال جی

 

شستن فیلتر ورودی آب

برای تمیز کردن فیلتر ورودی آب نیز باید دستگاه را از برق جدا کرده و سپس آب اصلی دستگاه را قطع نمایید. شیر آب را ببندید و شیلنگ را جدا کنید و در محل خروج آب، فیلتر را جدا نمایید. این فیلتر  را با دقت زیر آب بشویید تا رسوبات و ذرات اضافی از روی سطح آن پاک شود. به همین منوال فیلتر را درست سرجای خود نصب کنید. سپس توجه کنید نشتی در آن وجود نداشته باشد. اگر مشاهده کردید مشکلی وجود دارد، ممکن است مراحل نصب را اشتباه انجام داده باشید.

 

تمیز کردن بازوی تحتانی و فوقانی ظرفشویی

در قسمت فوقانی ظرفشویی شما نیز بازوی آب‌پاش برای شستشوی ظروف وجود دارد که ممکن است در اثر تجمع رسوبات موجود در آب مخصوصاً در جاهای که آب سختی بیشتری دارد، دچار گرفتگی شود. برای تمیز کردن بازوی آب‌پاش فوقانی ابتدا باید طبقه بالای ظرفشویی را از آن خارج کنید. سپس برای تمیز کردن مهره مربوط به آن را باز کرده و بازو را خارج کنید.

برای تمیز کردن آن لبه بازو را به وسیله برسی نرم از وجود جرم پاک کنید. توجه داشته باشید که برای تمیز کردن بازو و فیلترهای ظرفشویی هیچ‌گاه از اسکاچ‌ و سیم‌های زمخت استفاده نکنید و تنها برای از بین بردن رسوب از برس نرم و پارچه نرم مرطوب استفاده کنید. بعد از اینکه بازوی فوقانی را تمیز کردید برای نصب آن بعد از قرار دادن بازوی آب‌پاش در جای خود آن را به سمت پایین فشار دهید.

 

تعویض فیلتر ظرفشویی ال جی

تعویض فیلتر ظرفشویی ال جی

 

تمیز کردن بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی

به دلیل وجود رسوب و املاح در آب، با گذشت زمان داخل حفره‌های بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی با رسوب پوشیده شده و ممکن است مسدود شوند. پس باید آنها را تمیز کنید.

فقط کافیست برای تمیز کردن بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی، ابتدا پیچ بازوی بالایی را باز کرده و آن را خارج کنید. سپس بازوی پایینی را به سمت بالا و بازوی بالایی را به سمت پایین کشیده و آنها را بیرون بکشید. بازوی آبپاش را زیر شیر آب گرفته و با استفاه از خلال دندان، تمام حفره‌ها را تمیز کنید. سپس لبه بازو را به وسیله برسی نرم از وجود جرم و رسوبات پاک کنید.

بعد از خشک شدن بازوها، آنها را در جای خود قرار دهید. دقت کنید که هر دو بازو در جای خود فیکس شوند.

 

چرا مشتریان ما برای تعمیرات ظرفشویی خود کرج سرویس را انتخاب کرده اند؟

کرج سرویس با سابقه ی35ساله در زمینه ی تعمیرات لوازم خانگی در کرج و تهران و داشتن کادر مجرب دفتری که در کوتاه ترین زمان سفارشات شما را ثبت میکنند  و تکنسین های مجرب و کار آزموده که بعد از مدت کوتاهی پس از اعلام آدرس به محل شما جهت تعمیرات اعزام میشوند بهترین گزینه برای تعمیرات ماشین ظرفشویی شما است.

 

سرعت در ثبت سفارشات و تعمیرماشین ظرفشویی

اگر به دنبال خدمات سریع و در محل هستید حتما با کرج سرویس تماس بگیرید، چرا که خدمات ما در همان روز به شما ارئه خواهد شد. تکنسین این مجموعه در زمینه ی تعمیر ماشین ظرفشویی بسیار حرفه ای هستند روش کار کرج سرویس به این صورت است که ابتدا با شما تماس میگیرند و شما را به صورت تلفنی راهنمایی میکنند تا شاید خودتتان بتوانید مشکل را برطرف کنید. در غیر از این صورت در کوتاهترین زمان به محل شما جهت تعمیر میرسند.

 

هزینه تعمیرماشین ظرفشویی در نمایندگی تعمیرات ظرفشویی ال جی در کرج

تمامی هزینه های دریافتی از شما بسیار منصفانه و تحت نظارت مجموعه کرج سرویس می باشد. حدود قیمت نیز پیش از انجام کار به شما اعلام شده و تمامی هزینه ها، پس از پایان کار از شما دریافت خواهد شد.

 

داشتن ضمانتنامه در تعمیر ماشین ظرفشویی

تمامی خدمات انجام شده در نمایندگی تعمیرات ظرفشویی ال جی در کرج دارای ضمانتنامه می باشد.ما تضمین میکنیم خدمتی که بهش ما ارائه کرده ایم بدون هیچ مشکلی خواهد بود.اما اگر با درصد بسیار کمی دستگاه شما دچار همان مشکل تعمیر شده شد تکنسین های ما بدون دریافت هزینه ی مجدد تعمیر ماشین ظرفشویی را برای شما انجام میدهند.

 

استفاده از قطعات فابریک و اصل در تعمیر ماشین ظرفشویی

ما در نمایندگی تعمیرات ظرفشویی ال جی از قطعات اصل و فابریک استفاده میکنیم. روش کار این مجموعه به این صورت است که اگر قطعه شما قابل تعمیر باشد زیر نظر بهترین تعمیرکاران تعمیرخواهد شد و اگر قطعه قابل تعمیر نباشد با قطعات سفارشی و فابریک شرکتی تعویض خواهد شد .تمامی قطعات مصرفی دارای ضمانتنامه و گارانتی معتبر هستند.در این صورت شما دیگر نگرانی های مربوط به تقلبی و بی کیفیت بودن قطعات مصرفی را ندارید.

 

کرج سرویس با چه برند هایی همکاری میکند؟

کرج سرویس با اکثر برند های ایرانی و خارجی لوازم خانگی همچون

آمانا

آدمیرال

زیمنس

بوش

هاردستون

دوو

جنرال الکتریک

آبسال

حایر

ال جی

سامسونگ

بکو

آگه

ویرپول

مجیک

و…

همکاری میکند.

 

تعویض فیلتر ظرفشویی ال جی

تعویض فیلتر ظرفشویی ال جی

 

نمایندگی تعمیرات ال جی در کرج

برای مشاوره و تعویض فیلتر ظرفشویی ال جی خود خود میتوانید با ما در نمایندگی مجاز ال جی با شماره 33521323-026  در کرج و شماره 44698184-021 در تهران تماس بگیرید وهمچنین میتوانید فرم آنلاین درخواست سرویس پر نمایید تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس بگیرند.در خواست های آنلاین شامل %10 تخفیف ویژه میشود.

ماشین ظرف شویی

تعویض فیلتر ظرفشویی ال جی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع
× درخواست سرویس