تعمیر ماکروفر در کرج

ما با داشتن تکنسین ها و متخصصین با تجربه لوازم خانگی سال هاست تعمیر لوازم خانگی در محل را بدون جا به جایی دستگاه و در کمترین زمان ممکن به انجام میرسانیم

برای عیب یابی و تعمیر دستگاه خود در کمترین زمان با شماره های زیر تماس بگیرید. تعمیر تمام دستگاه ها همراه با گارانتی می باشد.

تعمیرگاه های مجاز تعمیر ماکروفر  کدامند ؟

ما خودمان را بهترین و قابل اعتمادترین تعمیرگاه ماکروفر میدانیم. این خود ستایی نیست چون ما با ده ها تکنسین حرفه ای و با تجربه تعمیرات ماکروفر  با گارانتی خدمات انجام شده آماده تعمیر یخچال شما با هر برند و مدلی هستیم .

ثبت تعمیرات ماکروفر در کرج سرویس به چه صورت می باشد؟

خدمات تعمیرماکروفر توسط کرج سرویس به این صورت است که بعد از ثبت درخواست شما چه به صورت تلفنی یا آنلاین، ما در کمترین زمان ممکن نزدیکترین تعمیرکار و متخصص را جهت تعمیر یخچال به محل شما اعزام می کنیم و تمام تلاشمان این است که هزینه تعمیر یخچال فریزر شما با کمترین مبلغ ممکن انجام شود.

تعمیرات ماکروفر آیا ضمانت دارد؟

گروه کرج سرویس چون از قطعات اصلی و فابریک استفاده می کند بعد از تعمیر ماکروفر همان قسمت تعمیر شده و قطعات تعویض شده را به مدت 6 ماه گارانتی و ضمانت می کند. و در این مدت شما هیچگونه هزینه ای پرداخت نمی کنید حتی هزینه ایاب و ذهاب به عهده کرج سرویس می باشد.

نمایندگی با چه برندهایی همکاری میکند؟

ما در کرج سرویس با برندهایی  زیمنس، ال جی، بهی، ویرپول، وایت هاووس، ما به، جنرال الکتریک، دوو، اسنوا، حایر، کنمور، آدمیرال، میتک، آمانا، او جنرال، کنوود، هیمالیا، یخساران، آبسال، پاناسونیک، مجیک، سامسونگ، ایندوزیت ،آیگه ،بکو همکاری مینماییم.

رسیدگی به امور مشتریان در کرج سرویس به چه صورت است؟

ما در کرج سرویس آماده ارائه خدمات به صورت24 ساعته در کمترین زمان هستیم. شما  میتوانید به صورت تلفنی با آنلاین در خواست خود را ثبت کنید تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان  یکی از مجرب ترین تکنسین های مجموعه کرج سرویس را برای شما اعزام نمایند.

هزینه تعمیر ماکروفر در کرج سرویس چگونه است؟

تمامی هزینه های دریافتی از شما منصفانه و تحت نظارت  مجموعه کرج سرویس می باشد. حدود قیمت نیز پیش از انجام کار به شما اعلام شده و تمامی هزینه ها، پس از پایان کار از شما دریافت خواهد شد.

در بسیاری از خانواده ها، ماکروفر تنها وسیله ای است که در آشپزخانه استفاده می شود. می توانید پاستا، سوپ و بشقاب های کامل شام را در ماکروفر قرار دهید. می توانید چای درست کنید یا فورا یک صبحانه گرم تهیه کنید. بنابراین زمانی که ماکروفر شما خراب می شود، طبیعی است که روش های مختلف تعمیر ماکروفر را امتحان کنید. در این مقاله سعی شده است لیستی از رایج ترین مشکلاتی را که یک ماکروفر ممکن است با آنها روبرو شود را مرور می کنیم. البته نیز باید این نکته را در نظر گرفت در صورتی که دستگاه شما با مشکل جدی روبرو شد بهتر است از یک تکنسین لوازم خانگی که تجربه کافی دارد برای تعمیر ماکروفر کمک گرفت.

کارکرد دستگاه ماکروفر

اجاق گاز ماکروفر که به آن آجاق الکترونیکی نیز گفته می شود وسیله ای است که غذا را با استفاده از امواج الکترومغناطیسی با فرکانس بالا به نام ماکروفر طبخ می کند. ماکروفر یک اجاق نسبتا کوچک جعبه مانندی است که با قرار دادن آن در معرض الکترومغناطیسی با فرکانس بالا دمای غذا را افزایش می دهد.

امواج ماکروفر توسط آب، چربی‌ها، قندها و برخی مولکول‌های دیگر جذب می‌شوند که ارتعاشات ناشی از آن گرما تولید می‌کند. بنابراین گرم شدن در داخل غذا بدون گرم شدن هوای اطراف اتفاق می افتد. این امر زمان پخت را بسیار کاهش می دهد و پخت و سایر کارهای پخت و پز که به ساعت ها اجاق معمولی نیاز دارند را می توان در چند دقیقه در اجاق ماکروفر تکمیل کرد. اجاق های ماکروفر با استفاده از یک مگنترون که نوعی لوله الکترونی است، تشعشعاتی با فرکانس حدود 2450 مگاهرتز تولید می کنند.

از آنجایی که گرمایش با فرآیند جذب اتفاق می‌افتد، اجاق‌های ماکروفر تمایل دارند غذاهای خاصی را به طور ناهموار یا با سرعت‌های متفاوت بپزند. به عنوان مثال، غذاهای مرطوب سریعتر از غذاهای کمتر مرطوب پخته می شوند، و لایه های بیرونی مرطوب بیشتر تشعشعات را قبل از رسیدن به بخش های داخلی جذب می کنند که نپخته باقی می مانند. اجاق‌های ماکروفر همچنین نمی‌توانند غذاها را در خارج قهوه‌ای یا ترد کنند. اجاق‌های ماکروفر تابع استانداردهای ایمنی هستند که حداقل سطوح نشت تشعشع را از آنها تضمین می‌کند و هیچ خطر سلامتی قابل توجهی با چنین نشت‌هایی همراه نیست.

مهمترین مشکلات ماکروفر

 • صفحه مایکروویو نمی چرخد

ماکروفرها و سولاردام ها ارای سینی گردان می باشند که با قرار گرفتن غذا بر روی آن و با روشن شدن دستگاه سینی می چرخد و سبب می شود که گرما به صورت یکنواخت به سرتاسر غذا پخش شود. البته مواردی نیز وجود دارند که سبب نچرخیدن سینی ماکروفر می شوند که عبارتند از:

 • موتور گردان ماکروفر

در زیر سینی ماکروفر موتوری قرار دارد که باعث چرخیدن صفحه یا سینی می شود. چنانچه این موتور بسوزد یا آسیب ببیند صفحه ماکروفر نمی چرخد و باید با کمک یک متخصص از سالم بودن موتور با مولتی متر اطمینان حاصل نمود.

 • کوپلار یا کوپلینگ ماکروفر

کوپلینگ قطعه پلاستیکی اتصال دهنده می باشد که موتور را به سینی ماکروفر متصل می کند تا گردش موتور سبب گردش صفحه ماکروفر می شود. جنس کوپلینگ پلاستیکی بوده چنانچه ترک بردارد یا بشکند سینی ماکروفر نمی چرخد و با تعویض کوپلینگ می توان این مشکل برطرف می شود.

 • شکستگی سینی ماکروفر

چنانچه سینی ماکروفر شکسته یا آسیب دیده باشد نمی چرخد و حتما باید تعویض گردد.

 • آسیب دیدگی ریل زیر سینی ماکروفر

جهت تسهیل چرخش سینی ماکروفر در زیر آن ریلی قرار دارد و چنانچه این ریل سالم نباشد و ساییده یا شکسته باشد سینی درست نمی چرخد.

 • خرابی غلتک های زیر سینی ماکروفر

هر گونه آسیبی که به غلتک های زیر سینی وارد شود سبب می شود نچرخیدن سینی می گردد.

 • اشتباه قرار گرفتن سینی ماکروفر

چنانچه صفحه گردان ماکروفر بر روی ریل قرار نداشته باشد نمی چرخد جهت رفع این مشکل یکبار سینی را برداشته و در نهایت دقت دوباره در سرجای خود قرار دهید.

 • کثیف بودن قطعات مربوط به چرخش ماکروفر

بهتر است سینی ماکروفر و سولاردام هر چند روز یکبار با آب گرم و کف تمیز شود زیر اگر بین ریل و سینی ماکروفر، کوپلینگ و … غذا جمع شده باشد سینی نمی چرخد.

 • مشکلات شفت ماکروفر

خرابی شفت می تواند یکی از مهم ترین دلایل نچرخیدن صفحه ماکروفر باشد. البته علت این خرابی می تواند فشار زیاد بر روی صفحه ماکروفر باشد در این صورت باید حتما شفت تعویض گردد.

 روشن نشدن ماکروفرو

چنانچه ماکروفر شما روشن نشود و به فشار دادن دکمه پاسخ ندهد باید ناشی از مشکلات متعدد باشد. باید از بررسی دوشاخه دیواری شروع کنید تا مطمئن شود دستگاه شما به برق وصل است یا خیر؟

سپس سوئیچ درب و مجموعه قفل را بررسی کنید زیرا چنانچه درب دستگاه باز باشد ماکروفر کار نمی کند   بعد از آن فیوز حرارتی و فیوز سرامیکی را بررسی نمایید تا مطمئن شوید نیاز به تویض دارند یا خیر؟

به طور کلی روشن نشدن ماکروفر می تواند ناشی از موارد زیر باشد:

 • پریز
 • مونتاژ چفت درب
 • سوئیچ درب
 • فیوز حرارتی
 • فیوز سرامیکی

تعمیر ماکروفر در صورت بسته نشدن درب ماکروفر

چناچه شما هم یکی از افرادی هستید که از ماکروفر زیاد استفاده می کند با مشکل بسته نشدن درب ماکروفر نیز روبرو شده اید درب ماکروفر به دلایل زیادی بسته نمی شود که به طور خلاصه عبارتند از:

 • آسیب دیدن فنر درب ماکرفر: فنر جزئی از قطعات درب ماکروفر است که سبب راحت حرکت کردن درب ماکروفر می شود. چنانچه فنر دستگاه آسیب دیده باشد درب دستگاه باز یا بسته نخواهد شد. برای حل این مشکل فقط کافیست با کمک یک تکنسین فنر خراب را خارج و فنر جدید را جایگزین آن نمایید.
 • خراب بودن اهرم قفل درب ماکروفر: فرسودگی قفل درب یا شکستن قفل درب از دلایلی می باشد که درب ماکروفرو به درستی باز یا بسته نشود و وظیفه اصلی آن اتصال درب به بدنه است  چنانچه اهرم قفل درب آسیب ببیند از بسته شدن درب جلوگیری می کند.
 • خراب بودن قفل درب ماکروفر: از مهمترین عوامل باز یا بسته نشدن درب ماکروفر خراب بودن اهرم یا دکمه ماکروفر می باشد در این شرایط ابتدا باید از سالم یا خراب بودن دکمه مطمئن شد و چنانچه به تنهایی نمی توانید تشخیص دهید بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید.
 • اختلال در عملکرد ضامن درب: در صورت چنین مشکلی برای تعمیر ماکروفر کافیست تا ضامن دستگاه را تعویض کنید تا مشکل چفت نشدن برطرف شود.
 • خراب شدن دستگیره متحرک ماکروفر: دستگیره های متحرکی در ماکروفرها وجود دارد که معمولا بین ضامن درب و کلید ماکروفر قرار دارد چنانچه به هر دلیلی دستگیره متحرک خراب شود نمی توان درب ماکروفر را به خوبی باز و بسته کرد.

تعمیر ماکروفر وقتی ماکروفر خاموش نمی شود

یکی دیگر از مشکلاتی که می تواند ماکروفر داشته باشد بعد از تمام شدن تایمر دستگاه خاموش نمی شود و ممکن است بخواهید درب را به زور باز کنید یا دستگاه را از برق بکشید که این مسئله ممکن است دلایل مختلفی  از جمله اخلال در قطعات میکروسوئیچ درب ماکروفر یا برد کنترل آن داشته باشد

از مهمترین علت های خاموش نشدن فن ماکروفر حتی در زمانی که درب آن باز است می تواند به مشکل در میکروسوئیچ قفل درب اشاره کرد و برای تست ایراد آن می توانید میکروسوئیچ قاب را باز کنید و چنانچه کلید مخصوص خاموش یا ایست ماکروفر را فشار می دهید و خاموش نمی شود ولی به محض اینکه درب را باز کنید خاموش می شود مشکل برد دیجیتالی دارد

تعمیر ماکروفر در صورت گرم نکردم ماکروفر

از اصلی ترین استفاده های ماکروفر گرم کردم غذا می باشد و تصور کنید که ماکروفر شما غذا را گرم نمی کند و به طور کلی زندگی شما دچار اختلالاتی می شود از مهمترین دلایل گرم نکردن گرم نکردن ماکروفر اختلال در 7 قطعه می باشد در صورت گرم نکردن غذا باید قطعات زیر تستس شود تا بتوان قطعه  معیوب را تشخیص داد تا در صورت نیاز با کمک متخصصان تعویض شود.

 • مگنترون: یا همان لامپ اشعه در ماکروفر وظیفه تولید امواج صوتی داد این قطعه برای مصارف خانگی عمر مفیدی بین 5 الی 10 سال دارد و حتی ممکن است بر اثر استفاده نادرست از ماکروفر معیوب می شود.
 • ترانس های ولتاژ: ترانس وظیفه تامین برق برای کار کردن مگنترون را دارد این قطعه بسیار خطرناک است و حتما باید با کمک تعمیرکار متخصص تعمیر ماکروفر انجام شود.
 • خازن: چنانچه خازن دستگاه شما معیوب باشد ماکروفر شما غذا را گرم نمی کند
 • دیود: زمانیکه دستگاه شما کار نمی کند یکی از قطعاتی که حتما باید مورد آزمایش قرار گیرد دیود می باشد.
 • فیوز ولتاژ: در صورت گرم نکردن دستگاه حتما باید فیوز حرارتی را تست کنید.
 • برد الکترونیکی: برد الکترونیکی مغز دستگاه شماست و با فشردن چند دکمه دستورات لازم را به ماکروفر خود می دهید در صورت اشکال در صادر کردن فرمان شروع به کار می کند چنانچه مشکلی پیش آید حتما باید اقدام به تعمیر آن نمایید.
 • میکروسوئیچ درب: در هنگام بروز مشکل در میکروسوئیچ های درب علاوه بر اینکه ممکن است دستگاه روشن نشود بلکه می تواند سبب گرم نکردن دستگاه می شود.

تعمیر ماکروفر هنگام صدای زیاد ماکروفر

اگر مایکروفر شما صدای بلند یا غیرمعمولی تولید می کند (وزوز، زمزمه، خراشیدن، ایستا)، طیف وسیعی از خطاهای احتمالی وجود دارد که باید آنها را بررسی کنید.

موتور محرکی که نیروی چرخاندن صفحه را فراهم می کند ممکن است معیوب باشد.

مگنترون ممکن است معیوب باشد و منجر به زمزمه یا وزوز الکتریکی شود. خبر خوب این است که مگنترون را می توان جایگزین کرد.

ممکن است کوپلر درایو یا راهنمای غلتکی مشکل باشد که باعث می شود صفحه دوار هنگام حرکت صدا ایجاد کند. خودتان این مشکل را با بررسی قطعات از نظر کثیفی یا مواد غذایی چسبیده به آنها برطرف کنید.

فن خنک کننده در پشت مایکروویو ممکن است آسیب دیده یا مسدود شود، که همچنین می تواند باعث ایجاد صدای بلند در حین کار شود.

کار نکردن صفحه لمسی ماکروفر

گاهی اوقات دیده شده که صفحه کلید کار نمی کند و دلیل این امر استفاده از یک تاچ پد ممبران از جنس کربن می باشد در گذشته از شاسی ها یا میکروسوئیچ بر روی پنل ماکروفر استفاده می شده است با گسترش مدل های مختلف هزینه این کار برای کارخانه ها مقرون به صرفه نیست به همین دلیل شرکت های بزرگ به تولید ماکروفربا عملکرد تاچ روی آوردند و این پنل ها با مرور زمان عمر آنها فاسد می شود و عملکرد خود را از دست می دهند.

سه روش برای از بین بردن عیب صفح لمسی ماکروفر به شرح زیر وجود دارد:

 • تعویض ممبران تاچ و گذاشتن تاچ جدید
 • تعمیر تاچ دستگاه
 • تغییر پنل دستگاه و حذف تاچ

هنگامی که دکمه ها را فشار می دهید یک مایکروویو حداقل باید بوق بزند. اگر به نظر می رسد تاچ پد شما کار نمی کند می تواند یکی از دو مورد باشد. ابتدا سوئیچ غشایی را بررسی کنید که می تواند پاسخگویی هر دکمه را مشخص کند. اگر سوئیچ غشایی نباشد، ممکن است برد کنترل نیز باشد که تمام پاسخگویی را کنترل می کند.

جرقه زدن ماکروفر

جرقه زدن ماکروفر می تواند یک منظره ترسناک باشد اما به طور کلی علت جرقه سریع برطرف شود جای نگرانی نیست و شایعترین دلیل جرقه زدن ماکروفر وجود یک جسم فلزی است که منجر به تجمع ذرات باردار می شود و راه حل این امر بسیار ساده است با قرار دادن فلز در ماکروفر که شامل فویل و ظروف لعابی است خودداری کنید. و در موارد نادر نیز شکسته شدن پوشش موجبر یا دیود می باشد که با کمک تعمیرکار می توانید نسبت به تعمیر ماکروفر کنید.

نور ماکروفر خاموش است

هنگامی که نور مایکروویو خاموش می شود، سهولت تعویض لامپ به مدل مایکروفر شما بستگی دارد. اما ممکن است مجبور شوید برای تعویض نور مایکروفر خود، قاب را کاملا باز کنید. اگر می دانید لامپ دستگاه مشکلی نداشته باشد ممکن است مشکل از برد کنترل شما باشد.

کار نکردن فن اگزوز ماکروفر

اگر فن اگزوز دستگاه شما کار نمی کند، ممکن است فیلتر ذغالی یا فیلتر چربی آن مشکل داشته باشد. این فیلترها آلاینده ها و چربی های موجود در هوا را که در حین پخت و پز ایجاد می شوند جذب می کنند و به مرور زمان ممکن است مسدود شوند. گرفتگی فیلتر مانع از کارکرد فن شما می شود و تمیز کردن یا تعویض فیلتر احتمالا مشکل شما را برطرف می کند.

اگر فیلترهای شما شفاف هستند، ممکن است مشکلی در موتور فن مایکروویو وجود داشته باشد. برای بازرسی یا تعویض موتور، باید قبل از جدا کردن مایکروویو برای دسترسی به فن، دستگاه را از برق بکشید و آن را از موقعیت داخلی خود خارج کنید. این کار بهتر است به یک مورد اعتماد سپرده شود.

تعمیر ماکرو فر در کرج

تعمیر لوازم خانگی من جمله تعمیر ماکروفر در کرج و هر شهر دیگری نیازمند افراد متخصص و کارشناسان زبده در این امر است. استان البزر با جمعیت نسبتاً زیاد و برخورداری از موقیعیت جغرافیایی مهم و همسایگی با استان تهران یکی از استان هایی است که یکی از نیازمندی های مردم آن، تبعاً تعمیر لوازم خانگی می باشد. بنابراین اگر شما ساکن کرج هستیدف با آسودگی خاطر می توانید تعمیر ماکروفر خود را به متخصیص واگذار نمایید.

حرف آخر

با توجه به اینکه در حال حاضر لوازم خانگی از قیمت بالایی برخوردار است انجام تعمیرات آنها را نمی توان به هر فرد یا شرکتی سپرد. در رابطه با تعمیر ماکروفر و سولاردام هم به همین منوال است و اشکالات و جزئیات زیادی در تعمیر دستگاه ماکروفر وجود دارد که حتما باید از کمک تکنسین های متبحر و با تجربه استفاده کرد بنابراین لازم است زمانی که در دستگاه خود مشکل یا ایرادی دیدید حتما باید از آن را به دست کارشناسان خبره بسپارید تا در زمان و هزینه های شما صرفه جویی صورت پذیرد.

ما چگونه کار می کنیم

در هر ساعت از شبانه روز می توانید خدمات ما را در اولین زمان ممکن در دسترس داشته باشید . همکاران مادرکرج سرویس با شما تماس می گیرند

سخن همراهان

مورد اعتماد مشتریانمان هستیم

وبلاگ

آخرین های بلاگ

سوالات متداول

سوالات متداول مشتریان درباره نحوه ارائه خدمات

ما با داشتن +۱۱۰۰ تکنسین و متخصص لوازم خانگی سال هاست تعمیر لوازم خانگی در محل را بدون جا به جایی دستگاه و در کمترین زمان ممکن به انجام میرسانیم