جستجوی مقالات

تعمیر فریزر مابه در کرج

تعمیر فریزر مابه در کرج

فریزر های مابه یکی از مدل های پر طرفدار فریرز در کشور از جمله کرج هستند. در صورت بروز مشکلات مختلف در این وسیله الکترونیکی مراجعه به یک تعمیرگاه تخصصی ارائه دهنده خدمات سرویس و تعمیر فریزر مابه در کرج برای اطمینان از با کیفیت بودن خدمات دریافتی ضروری خواهد بود.

برای عیب یابی و تعمیر دستگاه خود در کمترین زمان با شماره های زیر تماس بگیرید.
تعمیر تمام دستگاه ها همراه با گارانتی می باشد.

اصلی ترین علل خرابی های فریزر مابه

اختلال در کارکرد طبیعی فریزر مابه ناشی از خراب شدن قطعات داخلی این وسیله الکترونیکی می باشد که نمود بیرونی پیدا می کند. خراب شدن هر یک از قطعات به صورت یک مشکل خاص ظاهر می شود که یک کارشناس ماهر در حوزه سرویس و تعمیر فریزر مابه در کرج به راحتی قادر به تشخیص آن خواهد بود. در ادامه به بررسی چند مورد است متعادل تاثیر گذار در کار کرده طبیعی فریزر می پردازیم.

موتور فریزر:

موتور فریزر را می توان کلیدی‌ترین قطعه در این وسیله الکترونیکی به شمار آورد که از چند بخش مجزا تشکیل شده است. این قطعه مکعبی شکل در قسمت پشتی و بخش پایینی فریزر قرار دارد که به رنگ سیاه دیده می شود. در صورتی که هر یک از بخش های موتور خراب شود و یا در سیم پیچی های آن اتصالی به وجود آید، کارکرد کلی موتور و در نتیجه عملکرد فریزر نیز با اختلال مواجه خواهد شد.

ترموستات فریزر:

قطعه ای به نام ترموستات در فریزر تعبیه شده است که بتواند دمای آن را در محدوده نرمال ثابت نگه دارد، در غیر این صورت ممکن است دمای فریزر بیش از حد گرم و یا سرد شود.

در صورتی که کاربران شاهد تغییرات غیر طبیعی دمای محفظه درونی فریزر خود باشند، احتمالاً یکی از قطعات معیوب ترموستات است که با کمک گرفتن از یک نمایندگی معتبر در حوزه سرویس و تعمیر یخچال فریزر در کرج مابه در کرج می توان این مشکل را برطرف کرد.

فیلتر خشک کن:

وظیفه این قطعه در فریزر فیلتر کردن رطوبت اضافه می باشد. این قطعه مهم استوانه‌ای شکل باعث می شود تا آلودگی و رطوبت به چرخه گازی فریزر وارد نشود.

در صورت ورود رطوبت امکان آسیب به موتور و ایجاد یخ زدگی در لوله ها وجود دارد که عمر مفید دستگاه را کاهش می دهد. در صورت مشاهده علائمی مانند یخ زدگی لوله ها موضوع باید به سرعت با یک تعمیرگاه تخصصی سرویس و تعمیر فریزر مابه در کرج در میان گذاشته شود تا تعمیرکاران اقدامات لازم را انجام دهند.

رایج ترین مشکلات فریزر مابه

برخی از انواع مشکلات در فریزرهای مابه بسیار رایج هستند. تعمیرکاران با تجربه نیز برحسب سابقه کاری خود با موارد بیشتری از این مشکلات روبرو می شوند که کاربران برای دریافت خدمات سرویس و تعمیر فریزر مابه در کرج به نمایندگی های تخصصی مراجعه می‌کنند. در ادامه به بررسی چند مورد از مشکلات رایج می پردازیم.

 • داغ شدن بیش از حد بدنه فریزر:

کاربران با لمس بدنه فریزر خود با احساس گرما مواجه می شوند که به خاطر کار کرد موتور موضوعی کاملاً عادی به شمار می رود. با این حال در صورتی که دمای بدنه فریزر بیش از حد افزایش پیدا کند و نسبت به حالت عادی بیشتر باشد، نشان دهنده یک مشکل جدی می باشد.

اصلی ترین دلیل داغ شدن بیش از حد بدنه فریزر وارد آمدن فشار زیاد به موتور و یا معیوب بودن این قطعه می باشد. که نیازمند حضور یک کارشناس ماهر در حوزه سرویس و تعمیر فریزر مابه در کرج است.

 • ایجاد برفک در فریزر های بدون برفک:

جدیدترین مدل های فریزر امروزه بدون برفک هستند و بدون ایجاد برفک در محفظه درونی فریزر، باعث ایجاد انجماد در مواد غذایی می شوند. در صورتی که به دلایل مختلفی میزان رطوبت موجود در محفظه درونی افزایش پیدا کند، برفک ایجاد می شود که برای کاربران بسیار آزاردهنده خواهد بود.

در این حالت مراجعه و یا تماس با یک تعمیرگاه معتبر ارائه دهنده خدمات سرویس و تعمیر فریزر مابه در کرج ضروری است.

 • سرمای نامناسب فریزر:

دمای محفظه درونی فریزر به گونه ای است که کلیه مواد غذایی قرار داده شده درون آن منجمد می‌ شوند. اگر تنظیمات این وسیله الکترونیکی به هر دلیلی به هم بخورد سرمای ایجاد شده درون محفظه داخلی دستگاه ناکافی خواهد بود و فرایند یخ زدایی انجام می شود که می تواند باعث بروز مشکلاتی از قبیل کاهش کیفیت مواد غذایی و تجمع آب در کف فریزر شود.

عیب یابی مشکلات رایج در بین انواع مدل های فریزر مابه

انجام یک عیب یابی دقیق و اصولی مهم ترین مرحله ای است که برای انجام تعمیرات انواع مدل های فریزر مابه باید انجام شود. انجام دقیق این مرحله موفقیت سایر مراحل را نیز به همراه دارد.

 • عیب یابی دلایل مربوط به سخت باز شدن درب فریزر:

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است افراد تجربه کنند، سخت باز شدن درب فریزر می باشد. این مشکل به ظاهر ساده در دراز مدت در استهلاک بیشتر فریزر و کاهش عمر مفید این دستگاه موثر خواهد بود. از جمله دلایل رایج موارد زیر هستند.

 • – مستهلک و دفرمه شدن لاستیک دور درب فریزر
 • – خراب شدن لولای درب فریزر
 • عیب یابی دلایل مربوط به کار نکردن فریزر:

کار نکردن فریزر هم یکی از نگران کننده ترین مشکلاتی است که بسیاری از کاربران با آن مواجه خواهند شد که ممکن است به دلایل مختلفی پدیدار شود که باید توسط تکنسین ماهر در حوزه تعمیر فریزر مابه در کرج انجام شود. از دلایل ایجاد کننده این مشکل می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • – بهم خوردن تنظیمات دمای فریزر
 • – کثیف بودن کوئل ها
 • – افزایش بیش از حد دمای کمپرسور فریزر
 • – خراب شدن رله کمپرسور

حل مشکلات رایج در بین انواع مدل های فریزر مابه

گام بعدی پس از عیب یابی دلایل مربوط به مشکلات انواع مدل های فریزر مابه، اقدام برای تعمیر و یا تعویض قطعات معیوب در جهت رفع مشکلات است.

 • حل مشکلات مربوط به سخت باز شدن درب فریزر:

در صورتی که افراد با مشکل سخت باز شدن درب فریزر مواجه شوند، حتما با یک نمایندگی تخصصی ارائه دهنده خدمات سرویس و تعمیر فریزر مابه در کرج تماس می‌ گیرند تا تکنسین های مجرب در محل حاضر شوند. از جمله اقدامات انجام شده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • – تعویض لاستیک دفرمه شده دور درب فریزر
 • – تعویض لولای درب فریزر
 • حل مشکلات مربوطبه کار نکردن فریزر

حل مشکلات مربوط به کار نکردن فریزر تنها توسط تعمیرکاران ماهر در این حوزه امکان پذیر است. بهتر است کاربران در اسرع وقت با تعمیرگاه تخصصی در حوزه سرویس و تعمیر فریزر مابه در کرج برای درخواست حضور تکنسین ها تماس برقرار کنند. انجام اقدامات زیر احتمالا برای حل مشکل موثر خواهند بود.

 1. – کنترل تنظیمات دما و قرار دادن روی دمای مناسب
 2. – تمیز کردن کوئل ها
 3. – از برق کشیدن فریزر و اتصال مجدد به برق بعد از ۲ ساعت به منظور خنک شدن کمپرسور
 4. – تعمیر و یا تعویض رله کمپرسور

انتخاب یک نمایندگی‌ معتبر ارائه دهنده خدمات سرویس و تعمیر فریزر مابه در کرج

فریزر ازجمله لوازم خانگی گران قیمت و بسیار کاربرد است که در تمام خانه ها دیده می شود. در صورت وجود هرگونه مشکل در این وسیله الکترونیکی انتخاب یک مرکز معتبر برای دریافت خدمات تعمیر بسیار ضروری است. کرج کلانشهر پرجمعیتی است که دارای چندین مرکز فعال در حوزه سرویس و تعمیر لوازم خانگی می باشد.

ساکنین کرج هنگام انتخاب یک نمایندگی ارائه دهنده خدمات سرویس و تعمیر فریزر مابه در کرج باید به دقت عمل کنند، چرا که کیفیت خدمات ارائه شده توسط این مراکز یکسان نیست. ویژگی های متمایز یک نمایندگی معتبر حضور تکنسین های ماهر و با تجربه، سرعت بالا در خدمت رسانی، پوشش حداکثری مناطق چندگانه کرج و حومه و دریافت هزینه های مناسب و مقرون به صرفه می باشد.

ارائه خدمات سرویس و تعمیر فریزر مابه در کرج در محل سکونت

جا به جایی یک وسیله الکترونیکی سنگین و بزرگ مانند فریزر مستلزم رعایت چند نکته ضروری می باشد که بسیاری از افراد نسبت به آن بی اطلاع هستند، به همین دلیل افراد تمایل دارند تا کلیه مراحل مربوط به سرویس و تعمیر فریزر مابه در محل سکونت آن ها انجام شود.

خوشبختانه اغلب نمایندگی های مجاز امروزه شرایطی را فراهم کرده‌ اند تا تکنسین ها با حضور در محل خدمات تعمیر و یا تعویض قطعات را انجام دهند. در مواردی هم که انجام تعمیرات در محل امکان پذیر نباشد فریزر با رعایت کلیه نکات ایمنی به تعمیرگاه منتقل شده و پس از انجام اقدامات لازم مجدداً توسط تعمیرکاران به محل سکونت افراد بازگردانده خواهد شد.

هزینه خدمات سرویس و تعمیر فریزر مابه در کرج

کاربران در طول مدت استفاده از فریزر مابه ممکن است شاهد بروز مشکلات مختلفی شوند و به نمایندگی های ارائه دهنده خدمات سرویس و تعمیر فریزر مابه مراجعه کنند. هزینه هایی که افراد بر اساس فاکتور در نهایت ملزم به پرداخت آن خواهند بود بر اساس نوع مشکل پیش آمده، شدت خرابی قطعه و کیفیت خدمات متفاوت است.

به عنوان مثال در یک مشکل تقریباً مشابه گاهی اوقات قطعه معیوب را می توان تعمیر کرد به گونه ای که کارکرد فریزر به روال سابق برگردد و برخی دیگر از موارد شدت خرابی به گونه ای است که تعمیر قطعه از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست و بهتر است با یک قطعه جدید تعویض شود که هزینه های نهایی افزایش پیدا می کند.

سخن پایانی

پیدا کردن یک مرکز معتبر در حوزه سرویس و تعمیر فریزر مابه در کرج مهم ترین دغدغه ای است که افراد در صورت بروز هرگونه خرابی در این وسیله الکترونیکی با آن مواجه خواهند شد. افراد با انتخاب موفق یک تعمیرگاه تخصصی ضمن اطمینان از کیفیت بالای خدمات دریافتی، از نظر پرداخت هزینه ها نیز مطمئن خواهند بود.

وبلاگ

مطالب آموزشی مرتبط