جستجوی مقالات

تاثیر وایتکس در ماشین لباسشویی

تاثیر وایتکس در ماشین لباسشویی

سوالات بسیار زیادی درمورد استفاده و تاثیر وایتکس در ماشین لباسشویی و همچنین مواد ضدعفونی و سفید کننده ی دیگر وجود دارد در این مقاله قصد داریم تا سوالات شما را در این زمینه پاسخ دهیم.استفاده از مایع سفید کننده یا سفید کننده کلر در رختشویی بین مغازه‌های خشکشویی و خانم‌های خانه‌دار بسیار شناخته شده و محبوب است چون که مایع سفید کننده در از بین بردن خاک و لکه از لباس بسیار کمک می‌کند. همچنین هزینه‌ی پایین این محصول در بازار به محبوبیت این محصول کمک کرد.

انواع وایتکس

قبل از اینکه به توضیح ضرر استفاده از وایتکس در لباسشویی بپردازیم، باید به دو نوع وایتکس کلردار

و وایتکس اکسیژن‌دار اشاره‌ مختصری کنیم. پس از آن برای شما توضیح خواهیم داد که کدام یک برای

لباسشویی و لباس‌های شما کم ضررتر است.

وایتکس کلردار

وایتکس کلردار از ترکیب سدیم هیپوکلریت و آب تشکیل شده است. این نوع وایتکس هم به عنوان

ضد‌عفونی‌کننده آب و هم به عنوان سفید‌کننده پارچه استفاده می‌شود. وایتکس کلردار قدرت

سفید‌کنندگی و تمیز‌کنندگی فوق‌العاده‌ای دارد، ولی نسبت به وایتکس اکسیژن‌دار خورنده‌تر است

و به همین دلیل بهتر است این نوع وایتکس را قبل از ریختن در ماشین لباسشویی با آب ولرم مخلوط

کنید. به یاد داشته باشید زمانی که می‌گوییم وایتکس کلردار خورنده‌تر است، این حرف را تنها در

مقایسه با وایتکس اکسیژن‌دار می‌گوییم. به عبارتی قصد ما از بیان این حرف این است که ضرر

استفاده وایتکس برای لباسشویی در نوع کلردار آن نسبت به اکسیژن‌دار بیشتر است.

آیا میتوان وایتکس داخل ماشین لباسشویی بریزیم

وایتکس یک گند زدا و ضد عفونی کننده قوی است. که طعم و بوی بسیار تندی دارد ، که رنگی مایل به زرد دارد. در صنعت از این مایع برای رنگ زدایی و سفید کردن پارچه و خمیر کاغذ استفاده میشود ، در مصارف خانگی برای سفید کردن پارچه و ضدعفونی کردن سبزی از آن استفاده می کنند.

آیا از وایتکس در ماشین لباسشویی می توان استفاده کرد ؟

بعد از آزاد سازی کلر از وایتکس ماده ای باقی میماند که هیپوکلرید است که به شدت قابلیت اکسید کردن دارد ، از این رو قطعات فلزی که در مجاورت این ماده قرار میگیرند ، در معرض اکسیداسیون (زنگ زدگی) شدید قرار میگیرند که در ماشین لباسشویی باعث خوردگی دیگ استیل و فولاد زد زنگ دیگ اصلی می شود. و همچنین باقی مانندن وایتکس بر روی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی باعث تغییر رنگ آن می شود.

برای تمیزی بیشتر لباس در لباسشویی چکار کنیم ؟

بهترین روش برای تمیزی بیشتر لباس در ماشین لباسشویی استفاده از پودر های جدید که حاوی سفید کننده هستند، پودر های تولید داخلی زیادی وجود دارند که هم آنزیم های اضافه برای شستشوی بهتر دارند هم اینکه مواد سفید کننده برای شستشوی لباس های سفید داخل آن وجود دارند.

محل ریختن وایتکس در لباسشویی کجاست ؟

اگر با همه این توضیحات هنوز اسرار به استفاده وایتکس در ماشین لباسشویی دارید بهترین راه این است که اولا بدانید وایتکس یا همان سفید کننده را فقط برای لباسهای سفید استفاده کنید دوما همان ابتدا که لباس یا ملحفه های را داخل لباسشویی ریختید مقدار بسیار کمی از سفید کننده را داخل یک پارچ ۲ لیتری آب ولرم حل کنید و از طریق همان درب اصلی داخل لباس ها بریزید و بعد تنظیمات لباسشویی را روی درجه ۶۰ تنظیم کنید و شروع به شستشو کنید.

تاثیر وایتکس در ماشین لباسشویی
تاثیر وایتکس در ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی

کرج سرویس بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در کرج و همچنین دارای شعب در تهران با کادر مجرب و تعمیرکاران حرفه‌ای برای سرویس و تعمیر انواع لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در خدمت همشریان عزیز می‌باشد، اگر با مشکلاتی مانند روشن نشدن، کار نکردن، نمایش کد ارور مواجه هستید، می‌توانید از خدمات در محل و فوری ما برخوردار شوید. منصفانه بودن هزینه‌ی تعمیر لوازم خانگی از اصول ما می‌باشد و سعی می‌کنیم با تعمیر قطعه‌ی معیوب به جای تعویض هزینه‌ها را کاهش دهیم. اگر مشکلی برای ماشین لباسشویی شما پیش آمده، جهت تعمیرات ماشین لباسشویی همین حالا با شماره 33521323-026 در کرج و شماره 44698184-021 در تهران تماس بگیرید. همچنین میتوانید با پر کردن فرم آنلاین درخواست سرویس از 10% تخفیف ویژه درخواست خدمات آنلاین بهرمند شوید.

وبلاگ

مطالب آموزشی مرتبط

مصرف برق کولر گازی

مصرف برق کولر گازی

کولرهای گازی در مقایسه با وسایل سرمایشی و کولر های آبی که فقط عملکرد سرمایش دارند، از عملکرد سرمایش و گرمایش نیز بهره می برند.

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج را به تعمیرکاران ما بسپارید. کنوود از جمله شرکت های بسیار معتبر تولید کننده لوازم خانگی است. این شرکت به