جستجوی مقالات

بهترین روش خشک کردن میوه در ماکروفر

خشک کردن میوه در ماکروفر

در این مقاله برای شما عزیزان همراه مطلبی در خصوص بهترین روش خشک کردن میوه در ماکروفر اماده کرده ایم . خواندن این مقاله خالی از لطف نیست با ما همراه باشید. همان طور که می دانید مصرف میوه های خشک یکی از بهترین و سالم ترین تنقلات محسوب می شود. علاوه بر این به دلیل فصلی بودن میوه ها، خشک نمودن آن در فصول مختلف یکی از علاقمندی های خانم های عزیز است. اما به جهت نداشتن دستگاه مخصوص خشک نمودن میوه انجام این کار میسر نبود. جالب است بدانید خشک کردن میوه با ماکروفر قابل انجام است.

نحوه خشک کردن میوه با ماکروفر

برای خشک کردن انواع میوه‌ها با ماکروفر مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. انتخاب میوه مناسب

به منظور خشک کردن میوه‌ها به طور صحیح، بهتر است از میوه‌های تازه و سالم و بدون زدگی استفاده کنید چرا که در صورت خرابی، طعم میوه‌ها پس از خشک شدن تحت تاثیر قرار گرفته و مزه خوشایندی نخواهند داشت.

۲. شستشوی میوه‌ها

به طور کلی هر نوع میوه را قبل از خشک کردن باید به خوبی شستشو داده و سپس با قرار دادن آن‌ها درون یک آبکش بگذارید آب آن‌ها خارج شود.

۳. برش دادن میوه‌ها و تمیز کردن آن‌ها

بهتر از قبل از خشک کردن هر نوع میوه آن‌ها را برش داده و در صورت وجود هسته آن را خارج کنید. همچنین میوه‌های بزرگتر مانند سیب و به را باید به صورت ورقه‌های بسیار نازک یا خلال‌های باریک درآورید. توجه کنید که بهتر است پوست میوه‌هایی مانند پرتقال و نارنگی به طور کامل جدا شود.

روش خشک کردن میوه در ماکروفر
روش خشک کردن میوه در ماکروفر

۴. جلوگیری از سیاه شدن میوه‌ها

برخی از میوه‌ها مانند سیب و موز پس از برش داده شدن، خیلی سریع در معرض هوا سیاه می‌شوند. برای جلوگیری از پیشامد چنین موضوعی می‌توانید از مقداری آب لیمو به همراه شکر استفاده کنید. برای این منظور به مدت چند دقیقه این میوه‌ها را درون این محلول قرار داده و سپس خارج کنید.

۵. قرار دادن میوه‌ها در ماکروفر

در این مرحله برش‌های میوه را با فاصله مناسب در سینی ماکروفر بچینید. برای آنکه میوه‌ها پس از خشک شدن به کف سینی چسبیده نشوند، از یک کاغذ روغنی در زیر آن‌ها استفاده کنید.

روش خشک کردن میوه در ماکروفر
روش خشک کردن میوه در ماکروفر

۶. خشک شدن میوه‌ها

در این مرحله درجه حرارت ماکروفر را بر روی درجه حرارت ۳۶۰ درجه و با مدت زمان ۵ دقیقه تنظیم کنید. پس از خاموش شدن ماکروفر، میوه‌ها را چک کرده و این کار را تا زمان خشک شدن کامل میوه‌ها داد تکرار کنید. در طول این مدت هر از گاهی لازم است میوه‌ها را چک کرده و آن‌ها را جابجا کنید. بدین ترتیب از سوختن آن‌ها جلوگیری به عمل آورده و نیز باعث یکدست خشک شدن آن‌ها خواهید شد.

۷. زمان مناسب درآوردن میوه‌ها از ماکروفر

هنگامی که میوه‌ها حالت چرمی و کمی چروکیده پیدا کردند زمان مناسبی برای خارج کردن آن‌ها از ماکروفر است.

 

چه میوه‌هایی را می‌توان با ماکروفر خشک کرد؟

به طور معمول اکثر میوه‌ها ماننده انواع مرکبات، سیب، آلو، موز، هلو، انگور، خرما، انجیر و … را می‌توان به وسیله ماکروفر خشک کرده و برای مدتی طولانی مورد استفاده قرار داد.

نکات لازم پس از خشک کردن میوه‌ها با ماکروفر

برای نگهداری صحیح از میوه‌های خشک شده نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

  • پس از آنکه عملیات خشک شدن میوه‌ها به اتمام رسید، آن‌ها را برای یکی دو ساعت در هوای آزاد قرار دهید تا به خوبی سرد شده و رطوبت موجود در آن‌ها کاملاً خارج شود.
  • در هنگام استفاده از میوه‌های خشک شده می‌توانید از کمی پودر دارچین یاهل به منظور خوش عطر و طعم نمودن آن‌ها استفاده کنید.
  • برای نگهداری میوه‌های خشک به طولانی مدت از ظرف‌های دردار پلاستیکی استفاده کنید.
  • همچنین می‌توانید میوه‌های خشک شده را در کیسه‌های پلاستیکی و در فریزر نگهداری کنید.
دلایل و فواید استفاده از میوه خشک
همانگونه که میوه‌های تازه دارای فواید زیادی برای بدن هستند میوه‌های خشک نیز دارای کاربرد‌های زیادی از جمله موارد زیر خواهند بود:
  • استفاده از میوه خشک در فصلی به غیر از فصل برداشت آن‌ها
  • نگهداری طولانی مدت میوه‌های خشک نسبت به میوه‌های تازه
  • استفاده از میوه‌های خشک به عنوان یکی از تنقلات مفید برای کودکان
  • استفاده از برخی از میوه‌های خشک برای درمان‌های دارویی

وبلاگ

مطالب آموزشی مرتبط

مصرف برق کولر گازی

مصرف برق کولر گازی

کولرهای گازی در مقایسه با وسایل سرمایشی و کولر های آبی که فقط عملکرد سرمایش دارند، از عملکرد سرمایش و گرمایش نیز بهره می برند.

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج

تعمیر ماکروفر کنوود در کرج را به تعمیرکاران ما بسپارید. کنوود از جمله شرکت های بسیار معتبر تولید کننده لوازم خانگی است. این شرکت به